تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۸/۱۷ ۲۳:۲۸ |
کد خبر: ۳۹۵۱۸۴

ارتش و «بسیج مردمی» عراق وارد شهر «الرمادی» شدند

نیروهای ارتش و بسیج مردمی عراق در ادامه عملیات پاکسازی اطراف شهر الرمادی، با آزادسازی پایگاه الورار، سرانجام وارد این شهر در مرکز استان الانبار شدند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز، نیروهای ارتش عراق با کمک نیروهای عشایر اهل سنت منطقه و نیروهای بسیج مردمی (الحشد الشعبی) در ادامه عملیات پاکسازی اطراف شهر الرمادی عصر روز شنبه (دیروز) موفق شدند در مناطق غربی حومه شهر چند منطقه را از عناصر تروریستی داعش پاکسازی کنند.

به گزارش فارس، نیمه شب گذشته نیز گروهی از نیروهای گردان طلائی ارتش عراق به کمک نیروهای بسیج مردمی با هجوم به مواضع عناصر تروریستی داعش پایگاه تیپ هشتم ارتش در غرب شهر الرمادی را به طور کامل آزاد کردند.

صبح امروز یکشنبه نیز گروهی از نیروهای بسیج مردمی عملیاتی را در غرب شهر الرمادی انجام دادند و موفق شدند پایگاه «الورار» را به طور کامل پاکسازی کنند.

با آزاد سازی پایگاه الورار در غرب شهر، نیروهای عراقی عملا وارد شهر الرمادی شده‌اند و سعی دارند خود را در دو سه روز آینده به مرکز شهر برسانند.

هفته گذشته ارتش عراق تلاش کرد از شمال شهر (از طریق پل البو فراج) وارد الرمادی شود که به گفته منابع، آن عملیات موفق نبود و سرانجام امروز صبح ارتش از غرب شهر، وارد الرمادی شد.

به گزارش فارس در دو روز گذشته پیشروی های بسیار محسوسی در اطراف شهر الرمادی از جمله محور غربی صورت گرفته است و در این عملیات های جداگانه ده ها تن از تروریست های داعش از جمله چند سرکرده معروف داعش کشته شدند.

منبع: فارس

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۰ + ۸ ارسال
395184