تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۸/۱۷ ۲۳:۲۵ |
کد خبر: ۳۹۵۱۸۳

شهر راهبردی «دمت» یمن به کنترل انصارالله و ارتش درآمد

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، بامداد امروز کنترل شهری را که دروازه استان «ضالع» و «عدن» است، به دست گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز،  شهر «دمت» یمن پس از چند ساعت درگیری شدید به کنترل ارتش و انصارالله در آمد.این شهر دروازه استان ضالع و عدن نامیده می‌شود.

شبکه المیادین در خبری فوری اعلام کرد که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، شهر «دمت» واقع در میان دو استان «إب» و «الضالع» را آزاد کردند.

ساکنان محلی یمن در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری «آناتولی» گفتند که انصارالله، به شهر دمت از توابع استان الضلع، حمله کردند و پس از درگیری شدید با شورشیان «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهور فراری و مستعفی یمن، آن را آزاد کردند و اکنون در خیابان‌های این شهر در حال گشت‌زنی هستند.

بر اساس این گزارش، کمیته‌های مردمی یمن و ارتش از محور شمال غرب به این شهر حمله کردند و پس از سیطره بر پایگاه‌های نظامی، از جمله پایگاه استراتژیک «الشبکه»، وارد شهر شدند.

منابع امنیتی یمن نیز از عقب‌نشینی نیروهای هادی به خارج از شهر و حرکت آنها به سوی پایگاه «الصدرین» در «مریس» واقع در این استان، خبر دادند.

بر اساس این گزارش، سیطره انصارالله و ارتش یمن بر شهر دمت که یک منطقه مرزی میان دو یمن شمالی و جنوبی در سابق بود، تنها چند ساعت پس از مرگ «نایف الجماعی» از رهبران حزب اصلاح در این شهر به دست ارتش یمن روی داد.

حمله انصارالله به شهر جنوبی الضالع نیز تنها چند روز پس از استقرار نیروهای آن در نقاط مرزی بود.

برخی رهبران نزدیک به انصارالله گفتند که قصد دارند به سوی پایگاه «العند» واقع در استان «لحج» پیشروی کنند به ویژه که شنبه (دیروز) نیز نیروهای انصارالله کنترل برخی از کوه‌های لحج را به دست گرفته بودند.

منبع: فارس

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۸ + ۱۱ ارسال
395183