تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۸/۵ ۱۶:۰۲ |
کد خبر: ۳۹۴۶۵۶

بهداد سلیمی مسابقات جهانی را از دست داد

بهداد سلیمی ستاره تیم وزنه برداری ایران ممکن است شانس حضور در رقابتهای المپیک ریو را از دست بدهد .

به گزارش پایگاه خبری شباویز، این خبر تلخ برای ورزش ایران 12 ساعت پس از آسیب دیدگی این وزنه بردار تنومند در اردوی تیم ملی منتشر ده است. زانوی سلیمی که عصر دیروز با آمادگی بسیار خوبی تمرینات خود را دنبال می کرد، پیچ خورده و حتی مشکوک به پارگی رباط بوده است . زانوی او در هنگام بالاکشیدن وزنه 262کیلوگرمی در هنگام قیچی زدن پیچ خورد ه و سنگینی وزنه 262کیلویی زانوی بهداد را با آسیب دیدگی شدیدی مواجه کرده و بخت نخست طلایی شدن کاروان وزنه برداری ایران در جهانی آمریکا را با مصدومیت غیرمنتظره و جدی مواجه کند!

بهداد سلیمی عضو باشگاه یاسین پیشرو قم در گفت‌و گو با ایسنا در مورد آسیب دیدگی زانوی خود و از دست رفتن مسابقات جهانی می گوید : زمانی که وزنه 262 کیلویی را بلند کردم حرکت قیچی را انجام دادم اما زمانی که می‌خواستم پایم را فیکس کنم زانویم چرخید. 100 در صد مسابقات جهانی را از دست دادم و امروز (سه‌شنبه) پیش پزشک می‌روم تا مشخص شود که آسیب‌دیدگی‌ام چقدر حاد است.

پس از این حادثه و شوک غیرمنتظره‌ای که برای بهداد سلیمی در تمرین عصر دیروز تیم ملی وزنه برداری بوجود آمد، رییس فدراسیون وزنه برداری به همراه سرپرست تیم ملی و رییس کمیته پزشکی با انتقال سریع سلیمی به بیمارستان به جهت تشکیل پرونده پزشکی و گرفتن عکس از زانوی آسیب دیده این وزنه بردار، تمامی مواردی که برای تشخیص صحیح میزان و نوع آسیب دیدگی زانوی بهداد نیاز بود را انجام دادند تا هرچه سریعتر زانوی آسیب دیده قهرمان المپیک لندن تحت مداوا قرار گرفته و پروسه درمانی اش بلافاصله آغاز شود.

پیش از سلیمی، سعید محمدپور دیگر وزنه بردار پرامید ایران در دسته 105کیلوگرم نیز در هفته دوم لیگ از ناحیه آرنج دست به شدت آسیب دید تا یکی دیگر از ستاره های وزنه برداری ایران به همین منوال از گردونه جهانی به اجبار کنار برود.

سلیمی در پاسخ به این پرسش که آیا فشار تمرینات سبب آسیب‌دیدگی او شد، گفت: من از این نظر بسیار آماده بودم و باید وزنه‌هایی را می‌زدم که در مسابقات جهانی نیز راحت به آنها می‌رسیدم. مصدومیت من کاملا اتفاقی بود و به هر حال آسیب‌دیدگی جزئی از ورزش است و نمی‌توان کاری انجام داد. من خیلی آماده بودم اما همیشه آسیب دیدگی اتفاق می‌افتد و این شتری است که در خانه هر ورزشکاری می‌خوابد!

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه از قبل زانوی او مصدوم بوده است، هم می گوید: من از ناحیه همسترینگ پای راست آسیب دیدگی داشتم و کمرم نیز آسیب دیده بود اما زانویم به هیچ عنوان من را اذیت نکرده بود و مصدومیتی نداشتم. مصدومیتم اتفاقی بود اما به هر حال بسیار سخت است زیرا اگر رباط پایم پاره شده باشد حضور در المپیک سخت شده است.


منبع: ورزش ۳

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۷ + ۱۴ ارسال
394656