تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۷/۲۸ ۰۰:۳۸ |
کد خبر: ۳۹۴۴۵۸

اهدای عضو جوان ساوجی به پنج بیمار

‌رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: اهدای عضو یک جوان ساوجی به پنج بیمار حیات دوباره بخشید.

به گزارش پایگاه خبری شباویز،"جلیل کوهپایه‌زاده افزود: این جوان 16 ساله به همراه دو دوست دیگر که سوار بر موتورسیکلت بودند، بر اثر تصادف با یک دستگاه خودرو پراید دچار خونریزی مغزی شد.

وی ادامه داد: این جوان که بر اثر تصادف وضعیت مطلوبی نداشته به همراه دو دوست دیگر مصدوم خود به بیمارستان شهید مدرس ساوه اعزام می‌شوند و بلافاصله تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد.

به گفته وی، پس از اتمام عمل جراحی بیمار دچار کاهش سطح هوشیاری شده و با انجام نوار مغزی و معاینات لازم، مرگ مغری وی محرز و بیمار طی هماهنگی با بیمارستان امام خمینی(ره) تهران، اعزام شد.

وی ادامه داد: در بیمارستان امام خمینی(ره) نیز مطابق با دستورالعمل‌های موجود در خصوص مرگ مغزی بیماران و پیوند اعضا معاینه توسط چهار پزشک دیگر انجام و مرگ مغزی به صورت قطعی محرز شد.

کوهپایه‌زاده اضافه کرد: پس از محرز شدن مرگ مغزی برای خانواده این جوان‌ که به هنگام مشارکت در آماده‌سازی مسجد محل برای ایام محرم دچار سانحه تصادف با موتورسیکلت شده بود، در اقدامی خداپسندانه به اهدای تمامی اعضاء بدن وی رضایت دادند و دو کلیه، دریچه‌های قلب و کبد، قرنیه‌ها و نسوج به بیماران نیازمند پیوند شد.

به گفته وی، این چهارمین بار است که در سال جاری اعضای بیمار مرگ مغزی به بیماران دیگری حیات دوبار می‌بخشد.

منبع: ایسنا

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۴ + ۱۳ ارسال
394458