تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۵/۲۳ ۲۳:۴۰ |
کد خبر: ۳۹۴۴۵۷

پرداخت سالانه ۴۸۰ میلیارد ریال برای درمان ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد گفت: سالانه ۴۸۰ میلیارد ریال بابت هزینه‌های درمانی و دارویی جامعه ایثار استان پرداخت می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،سید منصور موسوی روز دوشنبه در نشست خبری اظهار داشت: همچنین هزینه تمام داروهای شیمی درمانی و پیوند اعضا و داروهای مربوط به دوران بستری تولید داخل یا وارداتی توسط بیمه تکمیلی قابل پرداخت است.
وی با اشاره به اجرای طرح سپاس و سرکشی از خانواده‌های شهدا و جانبازان در استان گفت: در پنج ماهه سال جاری تاکنون افزون بر یک هزار و 870 مورد سرکشی انجام شده است.
موسوی شمار واجدان شرایط سرکشی در سطح استان را افزون بر 6 هزار نفر ذکر کرد.
وی ساماندهی گلزار شهدا در کهگیلویه و بویراحمد را یادآور شد و گفت: حدود 30 درصد معادل 186 مزار در سطح استان هنوز ساماندهی نشده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد میزان اعتبار مورد نیاز برای ساماندهی این تعداد گلزار شهدا در استان را رقمی حدود 40 میلیارد ریال ذکر کرد.
مجموع گلزارهای شهدا در کهگیلویه و بویراحمد 528 مورد است.
وی تعداد ایثارگران فاقد شغل و درآمد و متقاضی دریافت مستمری در سطح استان را نیز افزون بر 800 نفر دانست و گفت: تاکنون حدود 200 نفر از این تعداد مشمول دریافت مستمری از این نهاد شده‌اند.
کهگیلویه و بویراحمد یک هزار و 880 شهید، 10 هزار جانباز و 317 آزاده سرافراز را تقدیم نظام و انقلاب کرده است.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۴ + ۱ ارسال
394457