تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۴/۳۰ ۰۱:۵۰ |
کد خبر: ۳۹۳۶۳۳

مرتضی مهرزاد

مرتضی مهرزاد متولد ۱۹۸۷ میلادی بوده و ساکن شهرچالوس در ایران است. شهرت او به‌خاطر قد بلندش است. وی با قد ۲۴۶٫۴ سانتی‌متر، به‌عنوان بلندترین مرد ایران شناخته می‌شود.

پایگاه خبری شباویز/زندگینامه مرتضی مهرزاد/جدیدترین عکس های مرتضی مهرزاد

نام:مرتضی

نام خانوادگی: مهرزاد

رشته ورزشی: والیبال نشسته

مرتضی مهرزاد متولد ۱۹۸۷ میلادی بوده و ساکن شهرچالوس در ایران است. شهرت او به‌خاطر قد بلندش است. وی با قد ۲۴۶٫۴ سانتی‌متر، به‌عنوان بلندترین مرد ایران شناخته می‌شود. قد او در سپتامبر ۲۰۱۱ توسط اعضای وبگاهِ TheTallestMan.com اندازه‌گیری شد. رشد غیرطبیعی قد او از زمانی آغاز شد که او ۱۶ سال سن و ۱۹۰ سانتی‌متر قد داشت و از روی دوچرخه‌اش سقوط کرد که موجب آسیب به لگن او شد. همچنین پای راست مرتضی در حدود ۱۵ سانتی‌متر از پای چپش کوتاه‌تر است. اندازۀ کف دست او در حدود ۲۷ سانتی‌متر است.مرتضی مهرزاد در سال ۱۳۹۴ به تیم والیبال نشستۀ ثامن‌الحجج سبزوار در لیگ برتر والیبال نشسته پیوست. او عضو تیم ملی والیبال نشسته ایران است و همراه این تیم در مسابقات پارا المپیک ریو ۲۰۱۶ شرکت کرد.

مرتضی مهرزاد قد بلندترین ورزشکار تاریخ پارالمپیک شناخته شد

مرتضی مهرزاد عضو تیم والیبال نشسته ایران با ۲٫۴۶ قد بلندترین ورزشکار تاریخ پارالمپیک شناخته شد.

 

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته ایران: مرتضی مهرزاد می تواند در ریو اعجاب انگیز باشد

مرتضی مهرزاد، بلند قد ترین مرد ایران در طول هفت دوره اردوهای آماده سازی والیبال نشسته پارالمپیک و نیز رقابت های جام بین قاره ای در کنار سایر ملی پوشان حضور داشته و اکنون در آستانه اعزام به چین است.هادی رضایی، سرمربی تیم ملی والیبال نشسته در خصوص این ورزشکار گفت: مرتضی مهرزاد، بلند قد ترین مرد ایران امروز به عنوان یکی از ملی پوشان تیم والیبال نشسته فعالیت دارد و همراه با تیم ملی ماه آینده به مسابقات جام بین قاره ای در چین اعزام می شود، مهرزاد در حال حاضر شرایط خوبی دارد و جای بهتر شدن هم هست.او افزود: جوان بودن، فیزیک مناسب و روند پیشرفت خوب مهرزاد و نیز حضورش در جام بین قاره ای می تواند شانس او را برای حضور در ترکیب تیم ملی برای بازی های پارالمپیک افزایش دهد و در صورت این اتفاق، مهرزاد اعجاب انگیز خواهد بود.رضایی گفت: از سه سال پیش اقداماتی را برای فعالیت مهرزاد در رشته والیبال نشسته انجام دادیم. با برنامه ای دو ساله که برای حضور مهرزاد در تیم ملی تدوین شده بود، وی زیر نظر مربیان چالوس تمرین کرد و بعد از آن نیز شش ماه به صورت اختصاصی زیر نظر یک مربی که ما معرفی کره بودیم به تمرینات ادامه داد.او ادامه داد: پس از این تمرینات مهرزاد به تیم ملی دعوت شد و تاکنون در هفت مرحله از تمرینات تیم ملی که برای آماده سازی بازی های پارالمپیک و نیز جام بین قاره ای در چین تدارک دیده شده، حضور یافته است.سرمربی تیم ملی والیبال نشسته افزود: خوشحالم از اینکه یک نفر که فعالیت خاصی نداشته و خانه نشین بوده حالا می تواند عضو تیم ملی باشد و نشان دهنده این است که فاصله عزلت تا شکوه اندک است. تنها باید خواست و در این میان کمک و حمایت افراد دیگر هم می تواند به عنوان حلقه ی واصل زمینه ساز اتفاقات خوبی برای افراد دارای معلولیت باشد.تیم ملی والیبال نشسته هم اکنون در هفتمین مرحله تمرینات بسر می برد و اسفند عازم رقابت های جام بین قاره ای در چین می شود.

 

لادن طباطبایی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون در اینستاگرام خود از مرتضی مهرزاد به عنوان یک قهرمان یاد کرد.

لادن طباطبایی بازیگر مجموعه هایی چون ولایت عشق، زیر هشت و دزدان مادربزرگ با انتشار فیلمی با حضور مرتضی مهرزاد در ماه عسل سال های گذشته در اینستاگرام خود نوشت:  "مرتضی مهرزاد.... که با تمسخر و نگاه آزار دهنده مردم ، سالها خانه نشین و افسرده بود ؛ حالا فخر کشورشه....ببینید نگاه آزار دهنده و کلام و رفتار تمسخر آمیز چقدر میتونه ویرانگر باشه....اگر مرتضی به برنامه ماه عسل نمی اومد، و روحیه نمیگرفت ، چه به سرش میومد؟؟؟؟
آیا کسانی که نقص ، بیماری، ناتوانی ، تفاوت و چهره و اندام کسی رو مسخره میکنند؛ عملکردی جز یک قاتل دارند؟
بزرگواری جمله زیبایی گفت که همیشه آویزه گوشم هست:
" حرفی رو به زبان بیار ، که اگر نگی، به ضرر خودت یا عزیزانت میشه "
یعنی:
اصلا حرف نزن.... تا مجبور نشدی...
برادر من ؛ خواهر من؛
کسی که دائم فکر میکنی باید اظهار نظر کنی و قضاوت کنی.... نکن.... نگو..‌‌. کسی فکر نمیکنه لالی، یا خنگی ، یا نمی فهمی.... چه زشته! چه درازه! چه چاقه! چه لاغره! چه پیر شده ! راه رفتن شو! خندیدن شو ! اه اه! پیف پیف! واخ واخ !....
جمال و مال و جوونی ماندگار نیست....
سر بگردونی خودت بدتر میشی!
انقدر تا شصت پاتونو نبینید!
زندگی ادامه داره ، پیری ، کوری، تنهایی ، تصادف ، بی پولی ، مریضی و.... برای هر کسی میتونه پیش بیاد...ببینید روحیه دادن و اعتماد به نفس چه میکنه با انسان....
یک جوان افسرده و خونه نشین شد قهرمان ملی....
قهرمان بسازید 
روحیه بدید 
حمایت کنید 
چقدر استعداد داریم که منتظر یک لبخند ، یک نگاه پر مهر و یک کلام معجزه آسا از دهان شماست....
آفرین به قهرمانان بالقوه وطن.... با حمایت همه ما ؛ همه بالفعل قهرمان خواهند بود ....آفرین به مرتضی مهرزاد...

 

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱ + ۷ ارسال
393633