تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۵/۱ ۲۳:۴۵ |
کد خبر: ۳۹۳۵۱۴

زندگینامه محمد رضا رودکی جودوکار اهل استان تهران + عکس

محمدرضا رودکی متولد ۱۳۶۲ در شهر شیراز ، ورزش‌کار رشتهٔ جودو و کشتی کوراش اهل شیراز است. وی برندهٔ سه مدال بازی‌های آسیایی ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ در ۱۰۰+ کیلوگرم و وزن آزاد، نفر پنجم المپیک پکن و قهرمان کوراش جهان در سال ۲۰۰۹ است.

پایگاه خبری شباویز/زندگینامه محمد رضا رودکی جودوکار اهل  استان تهران + عکس

محمد رضا رودکی در سال 1362 در محله بهداشت دروازه کازرون شیراز متولد شد. پدر محمد رضا از بزرگان جنگ بود که علاوه برسردار جنگ بودن در انواع رشته های ورزشی تبحر داشت و از همان ابتدا محمد رضا را فردی ورزشکار بار آورد. محمدرضا از کودکی ورزش های مختلف انجام می داد تا در سال 1376 با دنیای جودو آشنا شده و در نهایت در رشته جودو قهرمان آسیا و جهان می شود. در سال 1379 پدر محمدرضا به جوار رحمت حق تعالی می رود و روزهای سخت محمد رضا آغاز می گردد، او مجبور است هم دوری پدر را تحمل کند و هم مسئولیت خانواده را داشته باشد. محمدرضا در طول 12 سال ورزش حرفه ای بیش از 50 مدال و عنوان کسب می کند.

 

آغاز اردوی تیم ملی بزرگسالان

به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو و کوراش اردوی آمادگی تیم ملی بزرگسالان در چارچوب مسابقات گرند اسلم امارات کسب سهمیه المپیک از تاریخ 94/6/25 لغایت 94/8/1 در تهران مجموعه ورزشی انقلاب ، خوابگاه نصرت آغاز می شود . اسامی 21 ورزشکار دعوت شده به شرح ذیل می باشد :

آقایان : آرش آقایی از استان آذربایجان شرقی ، مجید تاجری از استان البرز ، محمد رضا رودکی ، سعید ملایی ، محمد جمالی ، محمد ملک محمدی از استان تهران ، جعفر پهلوانی ، حیدر زحمت کش ، جواد مهجوب از استان خراسان رضوی ، محمد محمدی بریمانلو از استان خراسان شمالی ، طیب طالبی ، ناصر ناصری پور از استان خوزستان ، وحید بنا از استان فارس ، امیر ملکی پور از استان کرمانشاه ، حمید رضا خطیبی از استان گیلان ، قاسم نوری زاده ، علی اصغر موسوی ، رضا جهانگیری مجد ، احسان بهرامیان از استان لرستان ، محمد حسین شیخ الاسلامی ، ابراهیم قجر از استان مازندران  

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۲ + ۸ ارسال
393514