تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۷/۴ ۱۱:۱۵ |
کد خبر: ۳۹۳۲۱۶

مجاز بودن عکاسی از اماکن عمومی که در منظر دید قرار دارند

مسئول روابط عمومی کانون وکلای دادگستری بوشهرگفت: عکاسی از اماکن عمومی از قبیل پارک‌ها، پیاده‌روها، ساختمان‌ها، مراکز صنعتی و اموال عمومی و خصوصی که در منظر دید عموم قرارگرفته‌اند، مجاز است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس از دشتی، رسول سعادت‌نیا صبح امروز در کارگاه آموزشی حقوق عکاسان تحت بایدها و نبایدها گفت: بر اساس اصل 22 قانون اساسی افراد در انتخاب شغل آزاد هستند و تعرض به شغل اشخاص ممنوع است و عکاس به‌عنوان یک شهروند حق انتخاب شغل خود را دارد.

مسئول روابط عمومی کانون وکلای دادگستری بوشهر افزود: آنچه در منظر دید عموم قرار می‌گیرد، عکاسی بدون اخذ مجوز آزاد است و تا زمانی که منع قانونی نباشد، نمی‌توان قائل به ممنوعیت بود.

وی ادامه داد: بر این اساس عکاسی از اماکن عمومی از قبیل پارک‌ها، پیاده‌روها، ساختمان‌ها، مراکز صنعتی، عمومی و خصوصی که در منظر دید عموم قرارگرفته‌، مجاز است مگر آنکه به‌موجب قانون محدود شده باشد و یا اینکه اشخاص خصوصی به هر طریق ممکن نارضایتی خود را به شما اعلام کنند.

این وکیل و عکاس بوشهری اضافه کرد: در عکاسی رعایت حقوق شهروندی ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است و اخلاق قانون حکم می‌کند از شهروندی که رضایت حضور در کادر عکس ندارد، عکس گرفته نشود.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۲ + ۱۱ ارسال
393216