تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۷/۲ ۰۸:۰۷ |
کد خبر: ۳۹۲۹۳۴

تبیین فرهنگ دفاع مقدس پاسداری از ارزش‌ها است

رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان گفت: تبیین و نهادینه‌سازی فرهنگ دفاع مقدس اقدامی مؤثر در راستای پاسداری از ارزش‌ها و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

به گزارش شباویز به نقل از فارس از زاهدان، محمدرضا طاهری عصر امروز در مراسم افتتاح نمایشگاه دفاع مقدس که در شوراهای حل اختلاف استان دایر شده، اظهار داشت: در زمان جنگ تحمیلی متناسب با حمله‌ای که از سوی دشمن صورت می‌گرفت رزمندگان با دفاعی مقدس از آرمان‌ها و ارزش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی پاسداری کردند به طوریکه در تاریخ تمام جنگ‌ها، دفاع مقدس بی‌نظیر و مثال‌زدنی بود.

وی با بیان اینکه دشمن پس از جنگ تحمیلی نیز آرام ننشسته و همواره به فکر تولید طرح و نقشه‌هایی جدید برای دست درازی به خاک، هویت، فرهنگ و منافع ملت ایران بوده است گفت: دشمن پس از آسیب‌شناسی شکست خود در زمان دوران دفاع مقدس به این نتیجه رسید که اعتقاد راسخ رزمندگان اسلام به مباحث دینی، مذهبی، فرهنگی و اجتماعی کشور منجر به پیروزی ایران در مقابل آن همه نیرو و تجهیزات نظامی شد.

وی ادامه داد: استکبار و ایادی آن امروز تلاش دارند از طریق جنگ نرم و شبیخون فرهنگی با نفوذ در بین جوانان و نوجوانان که سرمایه‌های نظام هستند اعتقادات آن‌ها را تضعیف کنند.

رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان به افزایش آمار ورودی پرونده‌های مربوط به خانواده در دادگاه‌ها اشاره کرد و گفت: حجم زیادی از پرونده‌های ورودی به دستگاه قضایی را پرونده‌های مربوط به طلاق و اختلافات خانوادگی تشکیل می‌دهند و این نشان می‌دهد که دشمن برای از بین بردن بنیان خانواده تمام تلاش خود را به کار گرفته و در واقع خانواده در راس تهاجمات قرار دارد.

 

طاهری با بیان اینکه تاکنون اقدامات بسیاری برای مقابله با شبیخون فرهنگی و جنگ نرم دشمن در ایران اسلامی صورت گرفته است ولی کافی نبوده، افزود: پرچم‌دار مقابله با شبیخون فرهنگی دشمن مقام معظم رهبری هستند که با رهنمودهای حکیمانه و دلسوزانه خود مسئولان و متولیان فرهنگی را هدایت می‌کنند.

* فرهنگ ایثار و شهادت‌ باید در جامعه ماندگار شود

 

معاون فرهنگی رئیس کل دادگستری نیز سیستان و بلوچستان گفت: هشت سال دفاع مقدس یکی از مهم‌ترین و بهترین دوران در طول تاریخ ایران است، بنابراین فرهنگ ایثار و شهادت‌طلبی باید ماندگار شود.

حجت‌الاسلام غلامرضا نجفی گفت: هشت سال دفاع مقدس یکی از مهم‌ترین و بهترین دوران در طول تاریخ ایران است لذا فرهنگ ایثار و شهادت‌طلبی باید در جامعه ماندگار شود.

معاون فرهنگی رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان افزود: برپایی اینگونه نمایشگاه‌ها تاثیرات خوبی در سطح جامعه دارد و نسل جوان با دیدن این تصاویر و کتابها با فرهنگ شهید و شهادت آشنا می‌شود.

وی بیان کرد: قطعا موضوع فرهنگ یک تذکر است و برپایی این مجموعه‌های فرهنگی نقش تذکر را در جامعه دارند و یک نوع  یاد آوری رشادتهای دلیرمردان هشت سال دفاع مقدس است.

 

به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس نمایشگاهی با هدف ترویج فرهنگ شهید و شهادت به مدت یک هفته در شورای حل اختلاف سیستان و بلوچستان افتتاح شد.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۵ + ۶ ارسال
392934