تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۵/۲ ۰۱:۳۵ |
کد خبر: ۳۹۱۶۹۹

زندگینامه حمیده عباسعلی کاراته کا قهرمان آسیا به همراه مجموعه تصاویر

حمیده عباسعلی کاراته کای سنگین وزن تیم ملی زنان ایران در دیدار فینال رقابتهای قهرمانی آسیا با پیروزی بر حریف چینی مدال طلا را از آن خود کرد.

نام ونام خانوادگی: حمیده عباسعلی

تاریخ تولد: دهم اسفندماه ۱۳۶۸

سمت: کاراته کا

 

افتخارات ورزشی

1 – کسب مقام اول و دوم مسابقات جهانی سبک ایتو سکای در سالهای 2006 و 2005

2 – کسب مقام اول مسابقات سبک شیتو کای جهان در سال 1387 – چین

3 – کسب مقام سوم آسیایی جوانان و امید در سال 1389 – هنگ کنگ

4 – کسب مقام دوم جایزه یزرگ ترکیه در سال 1389

5 – کسب مقام دوم مسابقات آسیایی در سال 1390

6 – کسب مقام سوم مسابقات آسیایی در سال ۱۳۹۰

۷-کسب مقام اول مسابقات آسیا در سال ۱۳۹۴

۸-کسن مقام دوم در مسابقات جهانی در سال ۱۳۹۳

 

حمیده عباسعلی قهرمان آسیا شد

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از فدراسیون کاراته؛ عباسعلی امروز (شنبه) در رقابت های وزن به اضافه 68 کیلوگرم ابتدا با نتیجه 6 بر صفر نماینده ویتنام را شکست داد و در مبازره دوم 5 بر 3 برابر حریف ژاپنی را از پیش رو برداشت.دارنده مدال طلای بازیهای آسیایی 2014 اینچئون کره جنوبی در مبارزه فینال برابر حریف سرسخت چینی با نتیجه یک بر صفر به برتری رسید و طلا گرفت تا دومین طلایی ایران در این رقابتها لقب بگیرد.امیر مهدی زاده روز گذشته (جمعه) در وزن منهای 60 کیلوگرم اولین مدال طلا را برای ایران گرفت.سیزدهمین دوره رقابتهای کاراته قهرمانی آسیا با شرکت 285 کاراته کا از 33 کشور 13 تا 15 شهریور ماه در شهر یوکوهامای ژاپن برگزار می شود.

حمیده عباسعلی نایب قهرمان مسابقات جهانی

حمیده عباسعلی کاراته کا وزن به اضافه 68 کیلوگرم ایران در مسابقات قهرمانی جهان با قبول شکست برابر شیما ابول یزید مصری به عنوان دومی این وزن دست یافت و به مدال نقره بسنده کرد.عباسعلی در این مبارزه با نتیجه 2 بر یک مغلوب نماینده مصر شد و نتوانست قهرمان این وزن شود.عباسعلی که در دور نخست با قرعه استراحت روبه رو شده بود برای رسیدن به فینال این وزن نمایندگان بلژیک، اسپانیا، هلند و مجارستان را از پیش رو برداشت و فینالیست شد.این نخستین مدال زنان ایران در رقابت های جهانی کاراته است.در دیدار رده بندی نیز لائورا پالاچیو گونزالز اسپانیایی با غلبه برنیکولا بارتا مجارستانی به مدال برنز دست یافت در دیگر دیدار این مرحله برای تصاحب عنوان سوم مشترک آیومی ایکاسا از ژاپن برابر میلتیم هوکا دوگلو ترکیه ای قرار گرفت وبا غلبه براین ترکیه ای عنوان سومی را از آن خود کرد و برنز مشترک این وزن را از آن خود کرد.

نایب‌قهرمان کاراته جهان: به هدف‌هایم در سال ۹۳ رسیدم / حمیده عباسعلی افزود: برای درخشش در مسابقات قهرمانی آسیا و جام باشگاه‌های آسیا آماده می‌شوم/ مسابقات لیگ در سطح خوبی برگزار شد اما متاسفانه اسپانسرهای کمی در لیگ کاراته هستند

سال ۹۳ برای حمیده عباسعلی، نایب قهرمان کاراته جهان بسیار خوب و توام با موفقیت بود. وی در سال ۹۳ نه تنها در بازی‌های آسیایی اینچئون کره جنوبی طلایی شد بلکه در مسابقات جهانی نیز عنوان نایب قهرمانی را به دست آورد. کاراته‌کای سنگین وزن کشورمان در سال ۹۴ نیز برنامه‌های زیادی دارد و می‌خواهد در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا و قهرمانی آسیا نیز موفقیت‌های خود را تکرار کند.
وی به «نسیم» گفت: ۹3 بهترین سال ورزشی‌ام بود، چون در بازی‌های آسیایی اینچئون کره‌جنوبی و مسابقات قهرمانی جهان به هدف‌هایم رسیدم. در نخستین حضورمان در مسابقات جهانی نشان دادیم که بانوان ایران شایستگی افتخارآفرینی در عرصه قهرمانی را دارند و در بازی‌های آسیایی نیز که حساسیت مسابقات بالا بود موفق به کسب مدال طلا و افزایش رنکینگ ایران شدم.

حمیده عباسعلی با بیان این مطلب که در ورزش کاراته کار ناتمامی نداشته است، افزود: در سال ۹۳ بازی‌های آسیایی و مسابقات جهانی اهمیت زیادی داشت که به هدف‌هایم رسیدم. در مسابقات ترکیه نیز در بخش تیمی قهرمان شدیم، در مسابقات دانشجویان جهان و دو لیگ جهانی ترکیه و ژاپن عنوان سوم را به دست آوردم که کسب سه مقام سومی متوالی برایم خوشایند نبود و به مدال‌های خوش رنگ‌تر در مسابقات آسیایی و جهانی فکر می‌کردم که به آن رسیدم.

وی درخصوص برنامه‌هایش در سال ۹۴ نیز اظهار داشت: امسال دو رویداد مسابقات جام باشگاههای آسیا و قهرمانی آسیا را در پیش داریم که امیدوارم بتوانم خوش بدرخشم و بهترین عملکرد را نشان بدهم.

قهرمان بازی‌های آسیایی اینچئون کره جنوبی ادامه داد: مسابقات لیگ در سطح خوبی برگزار شد و پشتوانه خوبی برای بازیکنان قبل از مسابقات انتخابی تیم ملی است. به نظر من اسپانسرهای کمی در مسابقات لیگ کارته بانوان شرکت می‌کنند. این تیم در مسابقات آسیایی و جهانی مدال گرفته است، اما اسپانسرهای کمی از این تیم حمایت می‌کنند. اگر اسپانسرهای زیادی در رشته کاراته همکاری کنند، ازیکنان در تیم‌ها پخش می‌شوند و شاهد مسابقات جذاب و دیدنی می‌شویم.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۲ + ۹ ارسال
391699