تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۰ ۱۱:۲۹ |
کد خبر: ۳۹۱۵۲۳

پیام تسلیت فرمانداران استان آذربایجان غربی به مناسبت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام

در پی رحلت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی، جمعی از فرمانداران آذربایجان غربی روز دوشنبه در پیام های جداگانه درگذشت ایشان را تسلیت گفتند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،در متن پیام تسلیت فرماندار ارومیه آمده است: شخصیت ماندگار جمهوری اسلامی ایران، حضرت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رضوان الله علیه که پیش و پس از انقلاب ملت بزرگ ایران، همواره نقش تاریخی و کم نظیر داشت، به دیدار معبود و یاران دیرین انقلابی خویش شتافته و میهن عزیزمان را عزادار فقدان یکی از استوانه های انقلاب ساخته است.

عباس حسن خانی افزوده است: بی شک مردم شریف و بزرگوار ایران یاد اندیشمندی آزادیخواه، انقلابی و مورد اعتماد حضرت امام خمینی (ره) که جز به اعتلای ایران و ایرانی نیاندیشید را فراموش نخواهند کرد.
حسین سیوانی اصل، فرماندار خوی نیز در پیامی بیان کرده است: ایران مبارزی نستوه و خدمتگزاری ارزشمند و فرزندی شایسته، رهبری یاوری دیرین و مشاوری امین، نظام سرمایه ای بی بدیل و سیاستمداری مدبّر و دولت پشتیبانی شجاع را از دست داد.
کریم حسین زاده، فرماندار چالدارن نیز در پیامی اظهار کرده است: عروج ملکوتی بزرگمرد انقلاب و سیاست، مظهر صبر و استقامت، شاهد شهیدان، مبارزی کهنسال،عالم مجاهد، مرد عبور از بحران ها، تدبیر و درایت را به محضر مقام معظم رهبری (یاردیرین)، ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران (همراه دیرین) و امت انقلابی تسلیت عرض می کنیم.
مرتضی اصغری، فرماندار چایپاره نیز در پیام خود آورده است: فقدان یکی از ارکان و ذخایر انقلاب که چشم و چراغ جمهوری اسلامی ایرن، پدر سیاست نظام دینی، مغز متفکر توسعه ایران، یار دیرین امام و رهبری، مرد روزهای سخت، اسوه صبر و سازندگی، سردار شایسته و قهرمان ملی مبارزه با استبداد و استعمار بودند را به سوگ می نشینیم و سر در آستان الهی می نهیم.
مسعود حاج علیلو، فرماندار سلماس نیز در همین رابطه اظهار کرده است: آیت الله هاشمی رفسنجانی از دوران جوانی با پیوستن به نهضت معمار کبیر انقلاب، راه مبارزه با رژیم طاغوت را در پیش گرفت و سال ها رنج مجاهدت را به جان خرید و پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز خدمات شایانی در عرصه های مختلف از خود به یادگار گذاشت.
به گزارش ایرنا، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و از پیشگامان انقلاب اسلامی که به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان شهدای تجریش تهران بستری شده بود، عصر دیروز / یکشنبه/ نوزدهم دی ماه دار فانی را وداع گفت.

 

 

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
اخبار مرتبط
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۵ + ۱۳ ارسال
391523