تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۵/۱۹ ۲۱:۳۰ |
کد خبر: ۳۹۰۸۴۲

۱۳۶۰

بهنوش طباطبایی

بهنوش طباطبایی متولد ۲۷ اردیبهشت ۱۳۶۰ بازیگر ایرانی است. او لیسانس مهندسی کامپیوتر دارد و یک دورهٔ بازیگری در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران گذرانده است. اولین تجربه بازیگری اش با سریال کوی دامون در سال ۸۱ بوده ،با سریال مسافری از هند شهرتش را به دست آورد . بهنوش طباطبایی در تاریخ ۱۳ اسفند ۱۳۸۹ با آقای مهدی پاکدل(بازیگر) ازدواج کرد. صبور و آرام و کم حرف است ،اوقات فراغت خود را صرف مطالعه می کند ،عاشق سفر است ورنگ مورد علاقه اش آبی است.

پایگاه خبری شباویز///بهنوش طباطبایی متولد ۲۷ اردیبهشت ۱۳۶۰ بازیگر  ایرانی است. او لیسانس مهندسی کامپیوتر دارد و یک دورهٔ بازیگری در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران گذرانده است. اولین تجربه بازیگری اش با سریال کوی دامون در سال ۸۱  بوده ،با سریال مسافری از هند شهرتش را به دست آورد . بهنوش طباطبایی در تاریخ ۱۳ اسفند ۱۳۸۹ با آقای مهدی پاکدل(بازیگر) ازدواج کرد. صبور و آرام و کم حرف است ،اوقات فراغت خود را صرف مطالعه می کند ،عاشق سفر است ورنگ مورد علاقه اش آبی است.

نام : بهنوش
نام خانوادگی : طباطبایی
تاریخ تولد : 1360/2/27
محل تولد : تهران
تحصیلات : لیسانس کامپیوتر
همسر :مهدی پاکدل ( بازیگر)

 

 

ماجرای ازدواج و آشنایی پاکدل و بهنوش طباطبایی از زبان مهدی پاکدل

میشه بفرمایید که چه موقع به این نکته رسیدین که خانم طباطبایی می تونه همسر مناسب شما باشه؟

جرقه ی این که بهنوش همان کسی است که من می خواهم حدود سه سال پیش تو ذهنم خورده بود و خیلی به این موضوع فکر میکرد و اخرش حدود ی سالو نیم پیش این موضوع رو به بهنوش گفتم.

میشه بگین چطور این موضوع رو به خانم طباطبایی گفتین؟

گفتم من میخوام با شما ازدواج کنم، شما تمایلی به این کار دارین؟

بهنوش: من مدتی به این موضوع فکر کردم پس از اینکه با خودم به نتیجه رسیدم. موضوع رو با خانواده درمیون گذاشتم.

تاریخ خواستگاری؟

بهنوش: 10 اسفند. جالبه بدونین هردوی ما بعد از همه به مراسم رسیدیم، چون سر اجرا بودیم.

مراسم عقد؟

فردای روز خواستگاری 11 اسفند.

چقدر زود

بله ما با هم حرف هایمان را زده بودیم.

 

"بهنوش طباطبایی" با "فصل شکار بادبادک ها" به روی صحنه می رود

«فصل شکار بادبادک ها» نوشته ی «جلال تهرانی» روایت زنی است که دختر عمویش را گم می کند و هنگامی که او را پیدا می کند خانواده اش گم می شوند.گفتنی است که تمرینات این تئاتر از بهمن ماه سال گذشته آغاز شده و «بهنوش طباطبایی» تنها بازیگر این نمایش است.«فصل شکار بادبادک ها» کاری از مکتب تهران است که از 22 تیرماه در سالن اصلی تئاتر شهر اجرا خواهد شد.

عوامل و دست اندرکاران «فصل شکار بادبادک ها»  :نویسنده ،طراح و کارگردان: جلال تهرانی،طراح نور: فرشیدمصدق، سرپرست گروه: بابک میرزا خانی، مدیر هنری و گرافیک: مازیار تهرانی،، مدیر پروژه : سهراب حسینی،مشاور رسانه ای: منصوره بسمل،تهیه کننده: طاها ذاکر

 

 

 

گریم بهنوش طباطبایی در میکائیل

گریم بهنوش طباطبایی در میکائیل

 

فیلم سینمایی:
    قصه عشق پدرم     ۱۳۹۱
    گام های شیدایی    ۱۳۹۱
    پسران آجری         ۱۳۸۵
    مصائب دوشیزه      ۱۳۸۵
    کلاغ پر                ۱۳۸۶
    پوست موز            ۱۳۸۷
    به فاصله یک نفس
    آزادراه                 ۱۳۸۹
    غریبه

 

تلویزیونی:
  مسافری از هند
    کوی دامون
    نو عروس
    مسافری از هند
    عشق گمشده
    پیله های پرواز
    چاردیواری           ۱۳۸۸ 
    در مسیر زاینده رود ۱۳۸۹
    مختارنامه           ۱۳۸۹
    از یاد رفته          ۱۳۹۰ 

تله فیلم ها:
    گزارش یک اعدام
    عزیزی که ناپدید شد
    دستها نگاه می کنند
    قصّه سیمین
    مادرانه

تئاترها:
    ابرهای پشت حنجره
    برهان
    داستان یک پلکان

 

 

تصاویری از بهنوش طباطبایی در حال بازی در  نمایش 'سیندرلا' کار جدید جلال تهرانی

تصاویری از بهنوش طباطبایی در حال بازی در  نمایش 'سیندرلا' کار جدید جلال تهرانی

تصاویری از بهنوش طباطبایی در حال بازی در  نمایش 'سیندرلا' کار جدید جلال تهرانی

تصاویری از بهنوش طباطبایی در حال بازی در  نمایش 'سیندرلا' کار جدید جلال تهرانی

تصاویری از بهنوش طباطبایی در حال بازی در  نمایش 'سیندرلا' کار جدید جلال تهرانی

تصاویری از بهنوش طباطبایی در حال بازی در  نمایش 'سیندرلا' کار جدید جلال تهرانی

تصاویری از بهنوش طباطبایی در حال بازی در  نمایش 'سیندرلا' کار جدید جلال تهرانی

 

 

حذف بهنوش طباطبایی از بادیگارد

فیلم سینمایی بادیگارد تازه ترین ساخته ابراهیم حاتمی کیا در حالی به آغاز فیلمبرداری خود نزدیک میشود که بهنوش طباطبایی بازیگر این فیلم از لیست بازیگران حذف شده و پرویز پرستویی هم از ناحیه دست دچار آسیب جدی شده است. 

پیش تولید فیلم سینمایی بادیگارد در شرایطی رو به اتمام است و شرایط تولید آن مهیا می شود تا فیلم جلوی دوربین برود که پرویز پرستویی بازیگر نقش اصلی فیلم (محافظ شخصی )مچ دستش به دلیل تمرین موتورسواری دچار آسیب دیدگی شده و گچ گرفته است. فیلم با موضوعی اجتماعی و کاملا شهری جلوی دوربین می رود و تعدhد شخصیت در فیلم مانند آثار قبلی فیلمساز (آژانس شیشه ای، به نام پدر، گزارش یک جشن) وجود دارد.
 
فیلم اخیر حاتمی کیا با مدیریت محمود کلاری با  دو دوربین فیلمبرداری خواهد شد و به دلیل آسیب دیدگی پرویز پرستویی و آماده نشدن لنزهای مورد نیاز برای فیلمبرداری ظاهرا زمان تولید (در نامه های رسمی10 تیر اعلام شده بود)  به تعویق افتاده است و احتمالاً  بعد از شب های قدر فیلمبرداری آغاز خواهد شد.
تولید این فیلم به دلیل شهری بودن آن به درازا نخواهد کشید و  کمتر از 60 جلسه فیلمبرداری به طول خواهد انجامید.
 
تاکنون نام پرویز پرستویی ، مریلا زارعی ،بابک حمیدیان ، محمود عزیزی ، فرهاد قائمیان ، امیر آقایی ، دیبا زاهدی ، پدرام شریفی ، کامران نجف زاده ، افسانه ناصری ، سید احسان امانی ، امیر محمدی ، علی گلبهاران ، حامد شیخی در سایت فیلم به عنوان بازیگران هجدمین اثر حاتمی کیا معرفی شده است اما در شرایطی که پیش از این نام بهنوش طباطبایی نیز در اخبار مندرج در سایت به عنوان یکی از بازیگران که اولین تجربه همکاری با ابراهیم حاتمی کیا را  داشت درج شده بود به یک باره در سایت فیلم نام و خبر حضور این بازیگر حذف شده است و نام وی در میان بازیگران فیلم در تازه ترین فهرست اعلام شده دیده نمی شود.
 
بهنوش طباطبایی درباره علت حذف خبر حضورش در سایت رسمی فیلم بادیگارد گفت: به دلیل بازی در تئاتر آقای جلال تهرانی (فصل شکار بادبادک) نتوانستم به لحاظ زمانی با گروه هماهنگ باشیم.
هجدهمین فیلم ابراهیم حاتمی کیا با عنوان بادیگارد در تاریخ 27 اردیبهشت ماه پروانه ساخت از وزارت ارشاد دریافت کرد.
 
 
 بهنوش طباطبایی عکس سلفی خود و همسرش ،مهدی پاکدل که در کافه کتاب گرفته شد را در اینستاگرام خود قرار داد.

این زوج هنرمند که 5 سال پیش با یکریگر ازدواج کردند روزگار خوشی را کنار یکدیگر سپری می کنند.مهدی پاکدل نیز این تصویر را در اینستاگرام خود قرار داد و در این مورد نوشت:

" امروز بعدازظهر در کافه کتاب همیشه داستانهایی از سرکار خانم گلی ترقی توسط بهنوش طباطبایی خوانده شد  "
مهدی پاکدل این روزها درسریال کیمیا به کارگردانی جواد افشار مشغول بازی است.سریال «کیمیا» قرار است سه دهه از انقلاب را به تصویر بکشد.
 
 
مهدی پاکدل از زندگی با بهنوش طباطبایی می گوید!
مهدی پاکدل و همسرش، هر دو از اصفهان وارد عرصه هنر شده اند. پاکدل دانشجوی انصرافی رشته گرافیک دانشگاه آزاد، واحد تهران مرکز است و بهنوش طباطبایی لیسانس مهندسی کامپیوتر دارد. آنها اسفندماه 1389 ازدواج کرده اند. جالب است که تا پیش از ازدواج شان چندان کار مشترکی با هم نداشته اند ولی بعد از آن، تجربه های تئاتری و سینمایی زیادی با هم دارند.

مهدی پاکدل می گوید آشنایی آنها سر ساخت فیلم «مصائب دوشیزه» اتفاق افتاده و او عاشق خنده های بهنوش طباطبایی شده است. باقی ماجرا را از زبان خود پاکدل و از خلال مصاحبه مفصلی که قبلا بخشی از آن منتشر شده است، بخوانید. حرف هایی که سال 92 زده شد:

الان نزدیک به 3 سال از زندگی مشترک تان می گذرد. اغلب روان شناس ها می گویند موفقیت یک زندگی مشترک، بعد از 3 سال مشخص می شود.

مهدی پاکدل : نه بابا؟ اوه اوه! (خنده)

این 3 سال چگونه گذشت؟

مهدی پاکدل : خوب گذشت. به هرحال می گذرد. با همین تجربه 3 ساله ام می گویم، به نظرم ازدواج خیلی پیچیده است. زندگی مشترک، پیچیدگی هایی دارد که خیلی متفاوت است با قبل از ازدواج. من الان 33 ساله ام و 30 سال آن را تنها زندگی کرده ام. تاثیر این 30 سال روی آداب، رفتار و طرز نگرشم به زندگی خیلی زیادتر بوده تا این 3 سال. این مرحله گذشتن از 30 سال و رفتن زیر یک سقف، همیشه نیازمند مشورت، راهنمایی و نظر یکی دیگر هم هست. باید او را هم در همه قضایا درنظر بگیری. نوع احساس مسوولیتت تفاوت می کند. همه چیز شکل دیگری به خود می گیرد.

شاید درست گفته اند که 3 سال طول می کشد. شاید این مدت نیاز است که کم کم با اخلاق، رفتار و عادات یکدیگر آشنا بشوند و تغییراتی در آنها بدهند ولی در کل، اگر آدم به این فکر کند که چه کار لذت بخشی است و حتی این تغییراتی که در خود آدم ایجاد می شود خیلی خوب است، مطمئنا زندگی دوام بیشتری پیدا می کند. ولی اگر آدم مقابله کند و اهل تغییر نباشد و من و او به میان بیاورد و... مشکل به وجود می آید.

خیلی وقت ها پیش آمده سر یک موضوع کوچک که دو طرف نخواسته اند خودشان را تغییر بدهند، نتیجه بدی دیده اند. در کل تجربه جالبی است و من اگر می دانستم، زودتر ازدواج می کردم! هرچقدر سن تجرد بیشتر باشد، آدم سخت تر وارد دنیای تاهل می شود و چون شخصیت بیشتر شکل می گیرد، تغییر دادنش هم سخت تر می شود. بگذار یک چیزی بگویم. الان، ما با یکی مثلا 6 سال آشناییم، بعد می رویم 2 سال هم نامزدم می شویم، بعد 1 سال هم به عقد هم در می آییم و بعد ازدواج می کنیم.

یعنی این 8-7 سالی که همه چیز بکر و تازه است و طرفین مشغول کشف همدیگر هستند، همه اش در زمانی می گذرد که بی فایده است. به همین دلیل است که برخی ها بعد از یک سال زندگی مشترک از هم جدا می شوند. درحقیقت، آن اتفاق و آن لذت کشف، در آن حدود 10 سال، تمام شده و دیگر چیزی باقی نمانده. این است که به نظرم رسوم سنتی خیلی خوب بوده اند. قدیم ها، می رفتی خواستگاری دختری که او را ندیده بودی و بعد هم ازدواج می کردی و این 8-7 سالی که گفتم را می گذراندی و احتمال دو تا بچه هم داشتی. ادامه اش را هم به یک نحوی می گذراندی اما الان کمی بد شده و شاید به همین دلیل زندگی ها پایدار نیست.

چقدر از تصوراتی که قبل از ازدواج داشتید، بعد از ازدواج محقق شد؟

مهدی پاکدل : بهترش پیش آمد. فکر می کردم به هرحال مشکلاتی پیش بیاید، ولی واقعا بهتر و بالاتر از تصوراتی که داشتم پیش آمده.

برای اینکه زندگی تان تازه و سرزنده بماند و به روزمرگی دچار نشوید، چه کارهایی انجام می دهید؟

مهدی پاکدل : ما درشغلی فعالیت می کنیم که نمی شود دچار روزمرگی شد. چون تا بیاییم و عادت کنیم به یک زندگی روتین، یک باره من یا بهنوش 2 ماه می رویم سر یک پروژه. خود شغل ما آنقدر متنوع هست که نمی گذارد زندگی مان یکنواخت و خسته کننده شود. زمان هایی که وقت می کنیم با هم باشیم، برایمان خیلی ارزشمند است.

تحمل این فاصله ها، برایتان سخت نیست؟

مهدی پاکدل : فکر می کنم اگر کسی دیگری غیر از همکارم با من زندگی می کرد، قطعا دیوانه می شد. این شغل واقعا درک متقابل می خواهد. کار سختی است.

علایق مشترک تان به غیر از فیلم، سینما و تئاتر چه چیزهایی است؟

مهدی پاکدل : اتفاقا فیلم زیاد نمی بینیم. بهنوش عاشق سریال دیدن است و من خوشم نمی آید. با هم آشپزی می کنیم که خیلی خوب است. مهمانی رفتن هم همین طور. سفر هم اگر پیش بیاید، می رویم و خوش می گذرانیم. آدم باید در هر شرایطی خوش بگذراند.

مردم همیشه با چهره خندان و بشاش مهدی پاکدل مواجه اند. واقعا شما اینقدر آدم خوشحالی هستید؟ چقدرش واقعی است؟

مهدی پاکدل :حتما واقعی است، بی خودی که نمی خندم. (خنده)

تلاش می کنید تا نماد بیرونی مثبتی از خودتان نشان دهید؟

مهدی پاکدل :تلاش که بله. به نظرم داشتن اخلاق خوش، در مورد من کاملا منفعت طلبانه است. وقتی اخلاقت خوب باشد، می توانی کارهایت را پیش ببری و اهدافت را زودتر به نتیجه برسانی. با اخلاق بد، کسی به جایی نمی رسد؛ چون به خودش بد می کند. به نظرم حال خوب و اخلاق خوش، همان احترام گذاشتن به اطرافیان است.

تعبیر دیگرش این است که با مهدی پاکدل به آدم خوش می گذرد!

مهدی پاکدل : نشنیده بودم تاحالا! (خنده) خدا را شکر. در عصر جدید، ارتباطات مهم ترین مساله است. در پیشبرد زندگی، ارتباطات خوب و گسترده باعث می شود زندگی بهتری داشته باشی. من در حال حاضر در جامعه مطبوعات، عکاس ها، فیلمسازها، گرافیست ها، نقاش ها، شاعرها و... ارتباطات خیلی خوب دارم. این ارتباط ها باعث می شود آدم زندگی را قشنگ تر و با کیفیت بیشتری دنبال کند و این خوب است.

 

بهنوش طباطبایی بازیگر و هنرمند محبوب ایرانی

بهنوش طباطبایی بازیگر و هنرمند محبوب ایرانی در مراسم رونمایی از رمان جدید مسعود کیمیایی

بهنوش طباطبایی بازیگر و هنرمند محبوب ایرانی

بهنوش طباطبایی بازیگر و هنرمند محبوب ایرانی

بهنوش طباطبایی بازیگر و هنرمند محبوب ایرانی

 

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۴ + ۳ ارسال
390842
نظرات
۱۲:۴۲
 ساعت -
یکشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۴
امیرعلی صفرزاده
1
0
پاسخ به این نظر
امیرعلی صفرزاده  
۱۲:۴۲
 ساعت - 
یکشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۴
عالی
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید :
= ۱۴ + ۳ ارسال
  • عالی
۱۲:۴۲
 ساعت -
یکشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۴
امیرعلی صفرزاده
1
0
پاسخ به این نظر
امیرعلی صفرزاده  
۱۲:۴۲
 ساعت - 
یکشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۴
عالی
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید :
= ۱۴ + ۳ ارسال
  • عالی