تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۵/۱۶ ۱۲:۱۴ |
کد خبر: ۳۹۰۳۶۴

آتش سوزی در اراضی ملی

چهار هکتارمراتع مرزن آباد در آتش سوخت

حریقی که صبح پنجشنبه در روستای گُلکا واقع در دهستان بیرون بَشْم و در ارتفاع ۸۰۰ متر از سطح دریای آزاد روی داده بود، دراوایل بعد از ظهر پنجشنبه خاموش شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان چالوس گفت: آتش سوزی در اراضی ملی و مراتع بخش مرزن آباد شهرستان چالوس منجر به نابودی چهار هکتار از مراتع شد. این حریق در صبح پنجشنبه در روستای گُلکا واقع در دهستان بیرون بَشْم و در ارتفاع 800 متر از سطح دریای آزاد روی داد.
وی اظهار داشت: ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی بلافاصله پس از آگاهی از این آتش سوزی با حضور در منطقه، عملیات اطفا را آغاز کردند و در اوایل بعد از ظهر پنجشنبه، آتش خاموش شد.
خزایی پول تاکید کرد: گیاهان مرتعی در ماه های گرم و خشک، قابلیت اشتعال بالایی دارند و کوچک ترین عامل آتش زا ممکن است موجب حریق شود.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان چالوس گفت: لازم است مردم و به ویژه گردشگران غیر بومی که با اقلیم و پوشش گیاهی منطقه آشنا نیستند، از هر اقدامی که زمینه بروز حریق را در جنگل ها و مراتع پدید می آورد خودداری کنند و اگر برای پخت و پز آتش روشن می کنند، با ریختن آب آن را خاموش کنند.
وی از مردم خواست در هر ساعت از شبانه روز با مشاهده آتش سوزی در جنگل ها و مراتع، موضوع را با شماره تلفن رایگان و کشوری 1504 به اطلاع یگان حفاظت منابع طبیعی برسانند.
حوزه منابع طبیعی شهرستان چالوس با 161 هزار هکتار مساحت دارای 79 هزار هکتار جنگل و 53 هزار هکتار مرتع است و مجموع مساحت آبادی ها و مستثنیات آن نیز در حدود 29 هزار هکتار برآورد می شود.

منبع:ایرنا

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۱ + ۹ ارسال
390364