تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۵/۸ ۲۰:۵۵ |
کد خبر: ۳۸۹۴۹۷

زایمان جنجالی دختر ۱۱ ساله بعد از تجاوز ناپدری اش

فعالان حقوق مدنی و حقوق زنان در کشورهای مختلف دنیا به زایمان یک دختر یازده ساله در پاراگوئه اعتراض کرده‌اند و موجی از اعتراض سراسر دنیا را فراگرفته است. این دختر یازده ساله که گفته شده بعلت تجاوز پدرخوانده‌اش باردار شده است، فرزند خود را با سزارین به دنیا آورده است.

پایگاه خبری شاویز/زایمان جنجالی دختر ۱۱ ساله بعد از تجاوز ناپدری اش

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از جام نیوز :  فعالان حقوق مدنی و حقوق زنان در کشورهای مختلف دنیا به زایمان یک دختر یازده ساله در پاراگوئه اعتراض کرده‌اند و موجی از اعتراض سراسر دنیا را فراگرفته است.این دختر یازده ساله که گفته شده بعلت تجاوز پدرخوانده‌اش باردار شده است، فرزند خود را با سزارین به دنیا آورده است.

زایمان جنجالی دختر 11 ساله بعد از تجاوز ناپدری اش! +عکس

به نوشته سایت بی بی سی، پزشکان می‌گویند هم حال مادر و هم نوزاد دختر خوب است و نوزاد ۳.۵۵ کیلو وزن دارد. دکتر ماریو ویالبا گفت مادر بخوبی جراحی را پشت سر گذاشته است.او همچنین گفت در همان بیمارستان رینا سوفیا در آسانسیون پایتخت پاراگوئه، دو دختر ۱۲ ساله و چند دختر نوجوان دیگر بزودی زایمان خواهند کرد و راه حل را تنها در “سرمایه‌گذاری در آموزش” دانست: “کار دیگری نمی‌شود کرد.” به مادر که نامش فاش نشده، به گفته مقامات پاراگوئه در ده سالگی تجاوز شده بود.

پدرخوانده ۴۲ ساله او که در زندان و منتظر محاکمه می باشد هر گونه تقصیری را تکذیب کرده است. همسر او هم به قصور و سهل‌انگاری در مراقبت از دخترش متهم شده است. ۹۰ درصد مردم پاراگوئه خود را کاتولیک می‌دانند و از این رو سقط جنین تنها درصورتی مجاز می باشد که جان مادر در خطر باشد. اوایل امسال وزیر بهداشت پاراگوئه گفته بود چون در این مورد، جان مادر در خطر نیست مجوز سقط جنین داده نمی‌شود. یکی از گروه‌های کارشناسی حقوق بشر سازمان ملل، دولت را به “ناتوانی در مراقبت” از این دختر متهم کرده است. عفو بین‌الملل تجاوز به یک کودک ۱۰ ساله را محکوم نکرده و تنها تصمیم پاراگوئه را برای مجبور کردن یک کودک به زایمان “غیر انسانی” خوانده است.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۹ + ۷ ارسال
389497