تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۴/۲۸ ۱۴:۲۴ |
کد خبر: ۳۸۹۳۹۰

چالشی به نام داعش

چرا غرب در برابر داعش ذلیل است؟ + تصاویر

در تحولات میدانی نقش غرب و در راس آن آمریکا آنچنان برجسته نیست و سقوط "رمادی" با وجود نزدیکی پایگاه آمریکایی "الاسد" به این شهر نشان دهنده ناتوانی آمریکا و بلوک غرب در مقابل تروریست‌های داعش است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از باشگاه خبرنگاران،غرب و برخی کشورهای منطقه با حمایت‌های بی‌حد و حصر خود از تروریست‌های داعش باعث رشد قارچ گونه‌ این گروه تروریستی گردیدند؛ اما امروز در مقابل داعش اظهار عجز می‌کنند.


**مخالفت آمریکا و انگلیس و فرانسه با نظام سوریه

کشورهای بلوک غرب و در راس آن آمریکا انگلیس و فرانسه به دلیل مخالفت با نظام قانونی "بشار اسد" تلاش کردند تا به هر نحوی شده با تقویت گروه‌های تروریستی در عرض 6 ماه نظام قانونی سوریه را سرنگون کنند و در این پروسه صدها تن سلاح و صدها میلیون دلار پول در اختیار تروریست‌ها قرار دارند و همین موضوع موجب گسترش تروریسم تکفیری داعش شد.


امپریالیسم بین‌الملل با رهبری آمریکا هنگامی که مشاهده کرد نظام قانونی "دمشق" سقوط نمی‌کند و داعش به صورت لجام گسیخته به سمت مرزهای همپیمانان آن‌ها در حرکت است سراسیمه ائتلاف ضد داعش را تشکیل داد.


 

چرا غرب در برابر داعش ذلیل است؟/ درخواست کمک از ایران برای مقابله با داعشاین ائتلاف متشکل از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، کشورهای عضو اتحادیه عرب از جمله : عربستان، اردن، امارات عربی متحده، آلبانی، استرالیا، کرواسی، قبرس، دانمارک، مصر، استونی، فنلاند، فرانسه، گرجستان، آلمان، یونان، ایتالیا، ژاپن، اردن و ... بود که صدها سورتی پرواز در شمال عراق و استان "رقه" انجام داد اما موفقیت ناچیزی کسب کرد و ضمنا اسیر شدن "معاذ الکساسبه" و سوزاندن او توسط داعش نشان داد که غرب بیش از پیش در مقابل تروریست‌های تکفیری ناتوان است و ائتلاف ضد داعش موفقیت آمیز نبوده است.   


چرا غرب در برابر داعش ذلیل است؟/ درخواست کمک از ایران برای مقابله با داعش


چرا غرب در برابر داعش ذلیل است؟/ درخواست کمک از ایران برای مقابله با داعش

چرا غرب در برابر داعش ذلیل است؟/ درخواست کمک از ایران برای مقابله با داعش

**سردار انصاری: هدف ائتلاف ضد داعش ایجاد آشوب در کشورهای اسلامی است

سردار انصاری، قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفتگو با خبرنگار دفاعی امنیتی   گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛   درباره ائتلاف ضد داعش اظهار داشت: ائتلاف ضد داعش در حقیقت برای ایجاد آشوب در کشورهای اسلامی است.  
 
وی با اشاره به ایجاد داعش توسط استکبار جهانی اضافه کرد کرد: هدف از ایجاد داعش سرگرم کردن کشورها است تا رژیم صهیونیستی در حاشیه امن قرار بگیرد.  
 
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطر‌نشان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که دشمنان همه این کارها را انجام داده‌اند تا در منطقه حضورشان را بیشتر کنند.


**الاوسی: آمریکا می‌خواهد سیاست‌هایش را بر منطقه خاورمیانه تحمیل کند

"علی رمضان الأوسی"مدیر مرکز مطالعات"جنوب عراق"، با اشاره به سیاست یک بام و دو هوای آمریکا و متحدانش در مبارزه با تروریسم در منطقه خاورمیانه گفت: آمریکا اهداف و برنامه‌هایی را دنبال می‌کند و می‌خواهد سیاست‌هایش را بر منطقه خاورمیانه تحمیل کند. لذا ملاحظه می‌کنید که به بهانه‌ مبارزه با تروریسم، خاک برخی از کشورها را بمباران می‌کند این در حالی است که پیش از این برخی از گروهک‌های تروریستی از حمایت آمریکا برخورد بوده‌اند. 

 
وی هدف اصلی حملات ائتلاف ضد داعش در عراق و سوریه را تلاش برای تجزیه کردن عراق و ضربه زدن به محور مقاومت خواند و افزود: از جمله اهداف دیگر ائتلاف آمریکایی به بهانه مبارزه با گروهک تروریستی داعش می‌توان به"استفاده از موضوع داعش به عنوان برگی در مذاکرات هسته‌ای ایران" و "القای ترس و نگرانی به دولت‌های عربی بویژه حکومت‌های عربی حاشیه خلیج فارس" اشاره کرد. 
 
این استاد عراقی دانشگاه لندن در پاسخ به سوالی درباره حملات هوایی ائتلاف ضدا داعش در سوریه گفت: ائتلاف بین‌المللی در سوریه، تأسیسات زیربنایی  این کشور و منهدم کردن ثروت‌های نفتی آن را به عنوان یک هدف دنبال کرده و در آینده چه بسا ارتش این کشور و مقرهای فرماندهی آن را هدف قرار دهد. 
**نوری المالکی: ائتلاف ضد داعش فقط 10 درصد مفید بود

نوری المالکی معاون رئیس جمهور عراق درباره عملکرد ائتلاف ضد داعش عنوان داشت: حملات ائتلاف بین المللی به مواضع داعش، فقط ده درصد فایده داشته است. 

وی در ادامه  تاکید کرد: عراق به حضور نیروهای بیگانه در خاک خود نیاز ندارد، به خصوص اینکه از توانایی کافی برای مقابله با تهدیدهای داعش یا سایر گروه ها برخوردار است. 
 
وی  در بخشی دیگر از سخنانش درباره تبعات ادامه بحران سوریه گفت: ادامه بحران سوریه، همه منطقه را به آتش خواهد کشید و از بین بردن داعش در عراق، به پایان بحران در سوریه بستگی دارد. **شکست دکترین تحمیل خواسته غربی‌ها

غرب با استفاده از حملات هوایی از طریق دکترین "تحمیل خواسته" قصد داشت در مقابل تروریست‌ها بایستد که در طی یکسالی که این ائتلاف تشکیل شده به توفیقاتی آنچنانی دست نیافتند نه تنها موفق نبودند بلکه با کمک‌های تسلیحاتی (عمدی یا سهوی) به گسترش داعش در  "شامات" و "عراقین" کمک کردند و لذا این یکی از مهمترین دلایل ذلت غرب و اظهار عجز آنها در برابر داعش است.


 

چرا غرب در برابر داعش ذلیل است؟/ درخواست کمک از ایران برای مقابله با داعش
**سردار جوانی: ائتلاف ضد داعش تاکتیکی و دروغ است

سردار "یدالله جوانی" مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه در گفتگو با خبرنگار دفاعی امنیتی باشگاه خبرنگاران؛  درباره نقش مضر آمریکا در منطقه خصوصاً در عراق و سوریه و ائتلاف ضد داعش اظهار داشت: باید توجه داشته باشیم که اساساً نقش آمریکایی‌ها، اروپایی‌ها و صهیونیست‌ها و متحدان آن‌ها و برخی کشورهای منطقه در ایجاد و تقویت گروه‌های تروریستی بنیاد گرا بوده و آن‌ها به دنبال یک سری اهداف راهبردی، تروریسم را در منطقه ایجاد کرده‌اند.
 

وی افزود: رویکرد استکبار دامن زدن به اختلاف‌افکنی، جنگ فرقه‌ای و به راه انداختن حمام خون از طریق مسلمان‌کشی است و در سوریه تروریسم را به دو دسته خوب و بد تقسیم‌بندی کرده‌اند.
 

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به نقش مضر ائتلاف ضدداعش در کنترل این گروه تروریستی تصریح کرد: اساس این ائتلاف تاکتیکی بوده و یک دروغ محض است و با انجام حرکات (بمباران‌های) نمایشی سعی دارند خود را موجه جلوه دهند.

 

چرا غرب در برابر داعش ذلیل است؟ + تصاویر

 


***ائتلاف ضدداعش به دنبال گرفتن امتیاز از دولت عراق است
 
سردار جوانی ادامه داد: ائتلاف ضدداعش در عراق به دنبال این است که به بهانه مبارزه با این گروه تروریستی از دولت عراق امتیاز بگیرند و خود عراقی و خود عراقی (دولت، ملت و ارتش این کشور) به خوبی متوجه این شده‌اند.
 
وی با اشاره به رفتار دوگانه استکبار در قبال تروریسم اظهار داشت: استکبار جایی که به نفعش باشد، داعش را بمباران می‌کند و در جای دیگر از داعش به عنوان ابزار استفاده می‌کند.
 

***آمریکا از داعش برای پیشروی مقاصد خود استفاده می‌کند
 
سردار جوانی با اشاره به اهداف پشت پرده استکبار از ائتلاف ضدداعش گفت: مدیریت داعش و استفاده ابزاری از این گروه تروریستی برای پیشروی مقاصد خود از جمله این اهداف است.**شکست نظامیان آمریکایی در تحولات میدان عراق

دلیل دیگری که نشان می‌دهد غرب در مقابل داعش عاجز و ناتوان است اینکه در تحولات میدانی نقش غرب و در راس آن آمریکا آنچنان برجسته نیست و "حیدر العبادی" کمک‌های مستشارتی جمهوری اسلامی ایران را قابل توجه‌تر از کمک‌های سرشار از منت و طمع غربی‌ها می‌داند که نمونه آن هنگامی که "رمادی" سقوط کرد؛  نظامیان آمریکایی در پایگاه "عین‌الاسد" هیچ اقدامی نتوانست انجام دهند.

 

چرا غرب در برابر داعش ذلیل است؟/ درخواست کمک از ایران برای مقابله با داعش


 

چرا غرب در برابر داعش ذلیل است؟/ درخواست کمک از ایران برای مقابله با داعش
البته جمع بندی مذاکرات "وین" نشان داد که شاید یک گفت و گو در جهت همکاری فیمابین 5+1 و ایران برای گسترش همکاری‌های مبارزه با تروریسم در منطقه رخ دهد و شاید یکی از علت های عجز غرب در برابر تروریسم خود ساخته‌شان عدم همکاری‌با قدرت‌های بزرگ منطقه همچون ایران است که باعث شکست بیش از پیش آن‌ها می‌گردد.**ظریف: احتمال همکاری ایران و 5+1 علیه داعش

 محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران می‌گوید پس از جمع‌بندی اخیر گفت‌وگوهای هسته‌ای، این امکان وجود دارد که ایران و گروه 1+5 به «چالش‌های مشترک» از جمله تهدید داعش در منطقه بپردازند.

 
ظریف در مصاحبه با شبکه پرس تی‌وی گفت مبارزۀ مشترک با داعش می‌تواند بخشی از همکاری‌های احتمالی گسترده‌تر از جمله در حوزه‌های بازرگانی و مالی بین دو طرف باشد.
 
وزیر امور خارجه ایران گفت این توافق می‌تواند به همکاری دو طرف در «چالش‌های مشترک مانند افراط‌گرایی و داعش که منطقه ما و فراتر از آن را تهدید می‌کند» منجر شود.
 
وی با اشاره به جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای افزود: «غیرمنطقی» خواهد بود که غرب این «فرصت را برای آغاز نوع جدید و دیگری از تعهد» و همکاری از دست بدهد.پس می‌توان دریافت که غرب به دلیل عدم مشورت گرفتن از کشورهای قدرتمند منطقه همچون ایران، عدم توفیق در دکترین "تحمیل خواسته" و تلاش برای سرنگون کردن حکومت‌های مردمی که نتیجه آن گسترش قارچ گونه تروریسم در منطقه شده در برابر تروریست‌های تکفیری داعش احساس عجز می‌کند. 


گزارش از محمد زرچینی 

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۸ + ۱۴ ارسال
389390