تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۴/۲۶ ۱۵:۰۳ |
کد خبر: ۳۸۹۳۱۸

در استان کهگیلویه و بویراحمد:

صنف کافی‌نت‌دارها با ارسال نامه‌ای، نسبت به برخی ناعدالتی‌ها در واگذاری کارهای ثبت‌نام و امورات رایانه‌ای و دخالت ادارات دولتی به شدت اعتراض و مسائل مهمی را مطرح کردند.

کافی‌نت‌دارهای یاسوج با نوشتن طوماری اعتراضی، نسبت به تبانی برخی مسئولان با افراد خاص و ادارات دولتی انتقاد کردند و خواستار احقاق حق خود شدند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ریواس،کافی‌نت‌دارهای یاسوج با نوشتن طوماری اعتراضی، نسبت به تبانی برخی مسئولان با افراد خاص و ادارات دولتی انتقاد کردند و خواستار احقاق حق خود شدند.

اقدام به دایر کردن باجه مالیاتی در اداره‌کل پست

در این نامه اعتراضی، آمده است: اداره‌کل پست این استان در باجه شهرستان خود اقدام به دایر کردن باجه‌هایی کرده که اقدام به ثبت‌نام مردم در مواردی چون اظهارنامه‌های مالیاتی می‌کنند که عملا این کار به معنی خارج کردن صنف کافی‌نت‌ها از بازار کاسبی است.

کافی‌نت‌دارها معتقدند در این کار تبانی صورت گرفته و حتی فردی که به عنوان نماینده کافی‌نت‌دارها است خودش مشاور مالیاتی است و به هیچ عنوان نماینده این صنف تلقی نمی‌شود.

مگر ادارات دولتی درآمد و بودجه ندارند که بخش خصوصی را از نان خوردن می‌اندازند؟

در این نامه اعتراضی همچنین بر این موضوع تأکید شد که صنف کافی‌نت عمدتا از اقشار دانشجو هستند که هزینه‌های هنگفت اجاره، عوارض شهرداری و مالیات را متحمل می‌شوند ولی وقتی یک کاری همانند اظهارنامه‌های مالیاتی مردم پیش می‌آید، این کارها را همان ادارات دولتی انجام می‌دهند و ما را محروم از کسب روزی می‌کنند.

در این نامه با تأکید بر واگذاری امورات مالیاتی و پر کردن اظهارنامه‌ها به اداره کل پست و یک فرد خاص، آمده است: مگر اداره‌کل پست که یک اداره دولتی است درآمدهایش کفاف نمی‌کند که بخش خصوصی را از نان خوردن می‌اندازد و نه به عنوان یک رقیب بلکه به عنوان نماینده انحصاری همه امورات مربوط به مالیات را در باجه‌های خودش انجام می‌دهد؟

بقالی‌ها و تعویض‌روغنی‌ها هم اقدام به ثبت اظهارنامه‌های مالیاتی می‌کنند

کافی‌نت‌دارها همچنین در این نامه اعتراضی گفتند: چطور است که اغذیه‌فروشی‌ها، دکه‌ها و فتوکپی‌های جلوی اداره‌کل پست و مالیات هم اقدام به ثبت‌نام اظهارنامه‌های مالیاتی می‌کنند ولی صنف کافی‌نت‌ها محروم می‌شود؟

این افراد با انتقاد از این عملکرد مسئولان بیان کردند: اگر می‌خواستید این کارها را به ما ندهید تا نانی حلال به دست بیاوریم چرا روز نخست تفاهم‌نامه بسستید، مار را ثبت‌نام کردید، از ما هزینه‌ ثبت‌نام و عوارض و مالیات می‌گیرید ولی کارها را به ما نمی‌دهید؟

ما از قشر دانشجو هستیم و به این درآمدها نیازمندیم

این افراد ادامه دادند: ما فکر کردیم امسال وضع بهتر می‍شود و مثل پارسال که بقالی‌ها و تعویض‌روغنی‌ها هم اقدام به ثبت اظهارنامه‌های مالیاتی می‌کردند، نیست ولی امسال بدتر شده و در کنار این‌ها ادارات دولتی هم دست به کار شدند!

کافی‌نت‌دارها همچنین با انتقاد از محدودیت ایجاد شده برای مک آدرس‌های خود و تحمیل هزینه‌های مجدد برای این اقدام ادارات دولتی تأکید کردند: ما همگی از قشر دانشجو هستیم که به این درآمدها نیاز داریم ولی وضعیت موجود، درآمدهای ما را به شدت کاهش داده و متحمل خسارات و هزینه‌های زیادی شدیم که این درآمد جوابگوی هزینه‌های سنگین مدیریت یک کافی‌نت نیست.

این نامه اعتراضی به امضای حدود ۱۸ کافی‌نت‌دار یاسوج رسید.

پایگاه خبری شباویز آماده انتشار جوابیه مسئولان دولتی است.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۱ + ۴ ارسال
389318