تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۵/۸ ۰۱:۱۵ |
کد خبر: ۳۸۹۲۱۶

بی توجه ایی ممنوع

حمله قلبی یک باره اتفاق نمی افتد

دوستی می گفت با یک سرما خوردگی ساده شروع شد، اما نباید از این علائم ساده می گذشتم. وقتی با حال بد به پزشک مراجع کردم، متوجه حمله قلبی ام شدم.

به گزارش پایگاه خبری شباویز، حمله قلبی یک باره اتفاق نمی افتد، بلکه همراه با علایم متعددی است که طی روزها و هفته ها خود را نشان می دهد اما اغلب افراد به آن بی توجهند. علایم حمله قلبی مختلف و در زنان و مردان متفاوت است. این مقاله را بخوانید تا از این علائم با خبر شوید.

حالت تهوع

گاهی حمله قلبی با مشکلات گوارشی از جمله سوء هاضمه، درد معده، تهوع و استفراغ همراه است. گرچه این علایم در اغلب موارد ناشی از حمله قلبی نیستند اما باید مورد توجه قرار گیرند، به ویژه اگر به صورت ناگهانی بروز کنند.

درد فک، گوش، گردن و شانه

درد و احساس فشار در فک و گوش می تواند از علایم حمله قلبی باشد. برخی بیماران نیز علایمی چون درد گردن و کتف را در زمان حمله قلبی تجربه می کنند.

خستگی مفرط

خستگی مفرط، متوالی و ادامه دار، علامت دیگر حمله قلبی است. تحقیقات نشان می دهند ۷۰ درصد زنان مبتلا به حمله قلبی خستگی مفرط چند هفته قبل از حمله را تجربه کرده اند. منظور از خستگی مفرط، خستگی و فقدان انرژی بدون دلیل است.

کدام درد نشانه حمله قلبی است؟

اولین اقدام درمانی هنگام حمله قلبی را بدانید

تنگی نفس

نرسیدن خون کافی به قلب یعنی نرسیدن اکسیژن کافی به قلب که این امر موجب تنگی نفس خواهد شد. این علامت می تواند به شکل ناگهانی رخ دهد، در حالی که شما در حال استراحت هستید و یا فعالیت بدنی کمی دارید. تنگی نفس می تواند قبل و یا همزمان با درد قفسه سینه رخ دهد و یا حتی می تواند تنها علامت حمله قلبی باشد.

خواب آلودگی و یا بی خوابی

برخی افراد کمی قبل از حمله قلبی دچار خواب آلودگی شده و برخی بی خواب می شوند.

علایم مشابه سرماخوردگی

تعریق به ویژه عرق سرد، احساس سبکی در سر و بی حالی نیز می توانند از علایم حمله قلبی باشند. این علایم اغلب با سرماخوردگی اشتباه گرفته می شوند.

ضربان تند و نامنظم قلب

اگر بدون این که کار سنگینی انجام داده باشید دچار ضربان تند و نامنظم قلب شده اید، حتما به پزشک مراجعه کنید. این علامت یکی از علایم شایع حمله قلبی به شمار می رود.

احساس سنگینی و فشار شدید بر روی قفسه سینه

بسیاری از افرادی که دچار حمله قلبی می شوند، احساس فشار و سنگینی شدید بر روی سینه خود را تجربه می کنند. گاهی این علامت با سوزش سردل نیز همراه است.

منبع:سیمرغ

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۱ + ۱۱ ارسال
389216