تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۵/۲۰ ۲۰:۰۰ |
کد خبر: ۳۸۸۸۳۴

زمین را HD ببینید!

نخستین تصاویر زنده تمام‌رنگی فوق HD از زمین

یک شرکت کانادایی به نام UrtheCast سه فیلم ویدیویی تمام‌رنگی را با استفاده از ابزار تصویربرداری آیریس فوق‌اچ‌دی خود منتشر کرده است.

رامین چرومی//به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایسنا، این ابزار در بخش خارجی ایستگاه بین‌المللی فضایی نصب شده است.

این ویدیوها دارای کیفیت بالایی هستند و شرکت کانادایی به دنبال قراردادن این فیلم‌ها در اختیار مردم سراسر دنیا با استفاده از پلت‌فرم UrtheCast Earth-viewing در سایت $TEXT است.

شرکت UrtheCast انتشار این ویدیو را به عنوان رخدادی تاریخی توصیف کرد. این شرکت به دنبال ارائه‌دادن تصاویر تمام‌رنگی و با وضوح بالا و فیلم‌های نزدیک زنده به هر فردی در سراسر جهان با استفاده از اینترنت است.

نصب‌کردن ابزار تصویربرداری Iris و Theia بر روی بخش خارجی ماژول خدماتی Zvezda روسیه، طی دو پیاده‌روی فضایی و در طول 14 ساعت انجام شد.

دوربین با تفکیک‌پذیری متوسط چندطیفی Theia قادر به شکار نوارهایی به عرض 50 کیلومتری از زمین با تفکیک‌پذیری پنج متر در هر پیکسل است.

این دوربین هر روز می‌تواند از مساحتی با حدود 29 میلیون کیلومتر مربع تصویربرداری کند.

همزمان، ابزار تصویربرداری آیریس بر روی مکان‌های خاص متمرکز شده و قادر به شکار توالی‌های ویدیویی تمام رنگی تا 60 ثانیه با تفکیک‌پذیری یک متر در هر پیکسل است.

وید لاروسن، رئیس شرکت UrtheCast، گفت: ما با انتشار این ویدیو، به سمت ارائه تصویربرداری مشاهداتی سریع و دسترس‌پذیر از زمین به مشتریانمان حرکت می‌کنیم تا در نهایت برای سنجش از دور فضامحور کارآمد باشیم.

 

دوربین آیریس

 

 

 

دوربین آیریس در بالا و دوربین Thea در پایین

 

 

 

نصب دوربین‌ها بر روی ماژول روسی Zvezda

 

 

 

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱ + ۶ ارسال
388834