تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۴/۲۳ ۰۴:۰۰ |
کد خبر: ۳۸۸۷۰۵

برخی از محصولات آرایشی بهداشتی برای کودکان زیر ۳ سال توصیه نمی‌شود

اتر؛ ماده ای خطرناک در برای کودکان زیر سه سال

در سالهای اخیر استفاده از برخی محصولات آرایشی بهداشتی رواج چشمگیری پیدا کرده است.گاهی اوقات پوشک کودکمان کثیف شده و در مکانی هستیم که امکان شستوشوی او نیست و از دستمال های مرطوب کننده استفاده می کنید بهتر است بدانید اگر به این شیوه ادامه دهید خطراتی متوجه کودک شما است ، به همین خاطر آ‍ژانس ملی امنیت دارویی و محصولات بهداشتی در فرانسه هشدارهایی را در این زمینه به خانواده ها می دهد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز، آ‍ژانس ملی امنیت دارویی و محصولات بهداشتی در فرانسه هشدار داد: فنوکسی اتانول، نوعی ماده شیمیایی از خانواده اتر است که در محصولات آرایشی بهداشتی به کار می‌رود و مصرف آن برای کودکان زیر 3 سال توصیه نمی‌شود.

ماده فنوکسی اتانول قابلیت جذب بالایی دارد و از طریق پوست در بدن کودک نفوذ می‌کند. اگرچه مصرف کوتاه مدت آن عوارض قابل توجهی ندارد و باعث ایجاد حساسیت‌های پوستی نیز نمی‌شود، اما مصرف مداوم آن باعث سوزش چشم می‌شود.

 این ماده شیمیایی در شامپو، خمیردندان، دستمال مرطوب، انواع شوینده‌ها و سایر مواد آرایشی بهداشتی وجود دارد و مصرف آن در کودکان، خطر ایجاد مسمومیت را به همراه دارد.

 محققان توصیه می‌کنند در تولید دستمال‌های مرطوب مخصوص پاک کردن کودک، از این ماده شیمیایی استفاده نشود و میزان غلظت این ماده در سایر محصولات بهداشتی ویژه کودکان از 1 درصد به 0.4 درصد کاهش یابد.

 آژانس، گزارش تحقیقات خود را در اختیار کمیته علمی اروپا برای ایمنی مصرف کننده قرار داد تا در خصوص مصرف این ماده در تولید محصولات بهداشتی برای کودکان تجدید نظر کند.

منبع:نی نی بان

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۱ + ۸ ارسال
388705