تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۵/۵ ۱۵:۴۵ |
کد خبر: ۳۸۸۶۹۲

معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت:

درآمد گوگل از جستجوهای ایرانی‌ها چقدر است؟

معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه "درآمد موتور جستجوگر گوگل از سرچ (جستجو) ایرانی‌ها ۱۵۰ میلیارد تومان است"، گفت: درآمد خوبی است اما متاسفانه چنین درآمدی را داریم از دست می‌دهیم.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از جام نیوز، دسترسی موتورجستجوگرهای خارجی به اطلاعات و ذائقه شخصی شهروندان سبب شد تا مسئولان کشور به فکر راه‌اندازی موتور جستجوگر ایرانی و بومی یوز بیفتند. چنین اقدامی با وجود اینکه بسیار دیر بود اما می‌توان آن را به فال نیک گرفت زیرا بومی کردن جستجوی شهروندان سبب افزایش امنیت و جلوگیری از سوءاستفاده احتمالی می‌شود.

 

علی انصاری معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: در حال حاضر 150 میلیارد تومان درآمد گوگل از سرچ ایرانی است بنابراین چنین درآمدی را داریم از دست می‌دهیم.

 

وی ادامه داد: اساسا کاربران ایرانی موتورهای جستجوگرها را با نمونه خارجی مقایسه می‌کنند و تمایلی به استفاده از موتور جستجوی داخلی ندارند. یک موتور جستجو باید ویژگی‌های کامل بودن، به‌روز بودن و دقیق بودن اطلاعات را داشته باشد.

 

گوگل 35 سرویس جانبی دارد و برای اینکه کاربر ما تمایل به استفاده از موتور جستجوی داخلی داشته باشد باید این زیرساخت‌ها را فراهم کنیم که چنین اقدامی هزینه بسیار زیاد دارد؛ بنابراین دولت همچنان باید حمایت‌کننده باشد.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۰ + ۴ ارسال
388692