تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۴/۵ ۱۷:۱۴ |
کد خبر: ۳۸۸۳۸۱

حجت الاسلام صدیقی

خوشا به حال تیم مذاکره‌کننده

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت:‌ تیم مذاکره کننده نیاز به حمایت‌های نظارتی شدید دارد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز، حجت الاسلام و المسلمین صدیقی در خطبه های این هفته نماز جمعه تهران با مورد توجه قرار دادن موضوع هسته‌ای و بیانات اخیر مقام معظم رهبری در این راستا ضمن اینکه کلمات و خود رهبر معظم انقلاب را ذکر الله خواند،اظهار کرد: مقام معظم رهبری با این بیانات آرامش را در دل مومنین ایجاد کردند و باعث دلگرمی مسئولین شدند و زمینه نزدیکی به هم را فراهم کردند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری از تیم مذاکره کننده گفت:‌ وقتی نایب امام زمان (عج) و مرجع بزرگی افرادی را متدین،‌غیور و شجاع می فرمایند خوشا به حالشان. البته ایشان حکیمانه سخن می گویند و می فرمایند این شرایط به این افراد مصونیت نمی دهد و ممکن است اشتباه کنند بنابراین مجلس وظیفه دارد چتر حمایتی خود را برای صیانت از تیم مذاکره کننده و پافشاری این تیم به حقوق حقه ملت مظلوم شهید داده ایران بگستراند و با این وجود متوقع نبودیم که مجلس در این ایام تعطیل شود.

صدیقی با بیان اینکه مجلس حرکت خوبی را آغاز کرد ولی تیم مذاکره کننده نیاز به حمایت های نظارتی شدید دارد، افزود: این تیم با غداران روزگار مواجه است و مردم هم باید در این شب‌ها دعا کنند.

وی تاکید کرد: این موضوع سرنوشت آینده ماست. این مقطع یک پیچ خطرناک و حساس تاریخی است و ما خودمان را زیر پرچم ولایت امیر المومنین (ع) و ائمه(ع) می‌دانیم. پرچم ولایت فقیه را نیز پرچم امام زمان (عج) می دانیم و نمی‌توانیم ذلت‌پذیر باشیم. ما نمی توانیم بعضی چیزها که کشورهای دیگر می پذیرند را به رخ بکشیم. ما ملتی هستیم که انقلاب کردیم و در حال الهام بخشیدن یک راه نو به ملت ها هستیم و ما جایگاه خودمان را داریم.

به گزارش ایسنا، صدیقی ادامه داد:‌ تیم مذاکره کننده باید صلابت امام (ره) و ولایت را حفظ کند و این هم به دعا و هم توسل و هم نظارت و هم به ارشاد و تذکر دائم نیاز دارد.

وی افزود:‌مقام معظم رهبری همچنین فرمودند برخی ممکن است این موضوع را القا کنند که در ملاقات‌های خصوصی به تیم مذاکره کننده اجازه‌هایی داده‌ایم که آن را اظهار نمی کنیم. در حالیکه این طور نیست و ما خطوط قرمزی را که در بیانات عمومی مطرح می کنیم در خلوت هم گفته ایم و همچنین خطوط قرمزی که بیان نشده است نیز به آن‌ها گوشزد شده است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه لازم است تا سرمایه هسته‌ای را جدی بگیریم و بدانیم ما در بعد انژری به 20 هزار مگاوات برق هسته‌ای نیاز داریم، ادامه داد :مقام معظم رهبری نکته مهمی را بیان کردند و فرمودند آمریکا کسی را به محضر ایشان می فرستد و درخواست می‌کند که در موضوع هسته‌ای مشکل را حل کنیم و قول می‌دهند که ظرف شش ماه تحریم ها را بردارند و حقوق هسته‌ای ایران را به رسمیت بشناسند ولی آقا با بصیرت خاص خود می فرمایند که ما به اینها اعتماد نداریم.

وی افزود:آن واسطه می گوید حالا اعتماد هم ندارید امتحان کنید. این امتحان بود که دیدیم شش ماهشان به دو سال تبدیل شده و هنوز هم چقدر زیاده‌خواهی و افزون‌طلبی دارند.

صدیقی گفت: آنچه باعث شد آمریکا منت بکشد و خودش داوطلب مذاکره باشد برای این بود که ما دستی پر داشتیم. دانشمندان داخلی ما توانستند موضوع غنی سازی 20 درصدی را محقق کنند و آن‌ها دیدند تیرشان به خطا رفته و ایران به قدرتی فکر نکردنی دست یافته و با تحریم ها از پا نمی نشیند. لذا هر چه ما در بعد علمی و صلح آمیز هسته‌ای دست مان پر باشد در مذاکرات دست برتر خواهیم داشت ولی اگر عقب نشینی کردیم و قدر این نعمت و سرمایه را ندانستیم آن‌ها وعده هایی پوچ به ما می‌دهند و به و عده دشمن نمی شود اعتماد کرد.

وی با بیان اینکه ادامه کار تحقیق و توسعه علمی جزء خطوط قرمز است. تحریم های اقتصادی، مالی، بانکی چه مربوط به شورای امنیت و چه مربوط به کنگره آمریکا و چه دولت آمریکا باید فورا هنگام امضای موافقتنامه لغو شود نه اینکه تعلیق شود، اظهار کرد: مسأله بعدی این است که اجرای تعهدات منوط به امضای آژانس نباشد. آژانس خوب امتحان نداده و در اختیار قدرت های بزرگ است.

منبع:ایسنا

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۵ + ۹ ارسال
388381
نظرات
۱۸:۳۱
 ساعت -
جمعه ۵ تیر ۱۳۹۴
امیرعلی صفرزاده
0
0
پاسخ به این نظر
امیرعلی صفرزاده  
۱۸:۳۱
 ساعت - 
جمعه ۵ تیر ۱۳۹۴
عالی
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید :
= ۵ + ۹ ارسال
  • عالی