تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۴/۲ ۲۳:۴۵ |
کد خبر: ۳۸۸۲۶۹

پروازهای پول ساز

درآمد ایران از پروازهای عبوری

مه آبادی:شرکت فرودگاه‌های کشور از محل پروازهای عبوری سالانه حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان درآمد دارد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز، مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور گفت: شرکت فرودگاه‌های کشور از محل پروازهای عبوری سالانه حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان درآمد دارد.

رحمت‌الله مه ‌آبادی در مراسم سالروز تأسیس شرکت فرودگاه‌های کشور در فرودگاه مهرآباد برگزار شد ، رحمت‌الله مه‌آبادی افزود : میزان پروازهای عبوری از آسمان ایران در پی مشکلات اوکراین و عراق ، افزایش یافت و درآمد پروازهای عمومی به حدود ۴۰۰ میلیارد تومان رسید.

وی با اشاره به زیان دیدن شرکت های هواپیمایی ایران‌ ایر و آسمان به علت خدمات‌رسانی به مناطق محروم ‌اظهار داشت : درآمد فرودگاه امام خمینی با درآمد ۵۳ فرودگاه دیگر برابری می کند.

مه آبادی با بیان اینکه با ارتقای کیفیت خدمات‌رسانی و ایجاد راه‌های کوتاه هوایی می‌توان پروازهای عبوری زیادی را برای آسمان کشور جذب کرد که نماد اقتصاد مقاومتی است ، افزود: میزان طلب شرکت فرودگاه‌های کشور از شرکت‌های هواپیمایی حدود۶۰۰ میلیارد تومان است که البته به‌ علت محدودیت منابع این شرکتها پرداخت نشده است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور به قانون آزادسازی قیمت‌ها در بخش حمل و نقل هوایی اشاره و اظهار کرد : مصوب شده بود تا در سال سوم برنامه پنجم توسعه ، آزادسازی کامل نرخ‌ها در بخش حمل و نقل هوایی محقق شود اما اجرایی نشد و به همین علت درآمد شرکت های هواپیمایی هم کافی نیست تا بتوانند بدهی‌های خود را پرداخت کنند.

وی با تأکید بر اینکه رویکرد جهانی تفکیک فرودگاه‌های نظامی و غیرنظامی است ، گفت: این امر با همکاری ستاد فرماندهی کل قوا محقق می‌شود که نماد آن فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) است.

مه ابادی ، توسعه بخش هوانوردی را منشأ توسعه همه‌جانبه کشور دانست و گفت: بسیاری از فرودگاه‌ها به اندازه لازم توسعه یافته‌اند و فقط باید فضای خدمت‌رسانی آنها گسترده‌تر شود.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۱ + ۱۲ ارسال
388269