تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۴/۲ ۲۳:۱۷ |
کد خبر: ۳۸۸۲۶۳

پس از ۱۰سال صورت می گیرد

سفر قائم مقام وزارت خارجه کره‌جنوبی به تهران

یک دیپلمات ارشد کره جنوبی  این هفته در سفر کم سابقه وارد تهران شده و با همتای ایرانی خود به بحث و رایزنی می پردازد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از فارس، وزارت خارجه کره جنوبی امروز سه شنبه با انتشار این خبر اعلام کرد که «کو تائه یانگ» معاون وزارت خارجه کره جنوبی  سفر دو منظوره‌ای را به خاورمیانه آغاز کرده است.

بنوشته خبرگزاری «یونهاپ» این سفر به تهران بمجرد گفت‌وگوهای هسته‌ای ایران با محوریت آمریکا صورت گرفته و سئول در پی‌ یافتن فرصت همکاری‌های دوجانبه و نزدیکتر با ایران است.

در بیانیه مطبوعاتی وزارت خارجه کره جنوبی آمده است: ایران و کره جنوبی قرار است در زمینه‌های جهت توسعه و پیشبرد روابط دوجانبه  و بازبینی و رفع موانع موجود درموضوعات گسترده چون حوزه اقتصاد، فرهنگی،بهداشت و البته پیشبرد امور سیاسی و تردد شخصیت‌های سیاسی به دو کشور به رایزنی بپردازند.

کو تائه یانگ قبل از پرواز به تهران ابتدا وارد ترکیه شده و سفر دو روزه‌ای را به این کشور خواهد داشت و با همتای ترکیه‌ای خود دیدار می‌کند و سپس عازم تهران می شود تا با «مرتضی سرمدی » همتای ایرانی خود به بحث و گفت‌وگو بپردازد.

خبرگزاری یونهاپ در توصیف این سفر نوشت: کو اولین معاون وزیر خارجه کره جنوبی خواهد بود که بعد از گذشت یک دهه وارد یک کشور خاورمیانه می‌شود. با توجه به احتمال توافق نهایی ایران و رفع تحریم‌ها انتظار می‌رود سئول در پی یافتن فضا برای اجرای پروژه‌های اقتصادی مشترک همراه با جامعه بین‌الملل در این کشور باشد.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۵ + ۷ ارسال
388263
نظرات
۱۵:۰۲
 ساعت -
پنج شنبه ۴ تیر ۱۳۹۴
امیرعلی صفرزاده
0
0
پاسخ به این نظر
امیرعلی صفرزاده  
۱۵:۰۲
 ساعت - 
پنج شنبه ۴ تیر ۱۳۹۴
عالی
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید :
= ۵ + ۷ ارسال
  • عالی