تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۴/۲ ۱۱:۰۷ |
کد خبر: ۳۸۸۲۲۸

استیضاح وزیردرمجلس

جلسه استیضاح وزیر آموزش و پرورش صبح سوم تیر برگزار می‌شود

در پی انتشار شایعاتی مبنی بر تأخیر ۲ هفته‌ای استیضاح وزیر آموزش و پرورش، نمایندگان مجلس گفتند: جلسه استیضاح وزیر آموزش و پرورش صبح روز چهارشنبه سوم تیرماه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از فارس، طرح استیضاح علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در 26 خرداد ماه و پس از برگزاری جلسه غیر علنی مجلس با فانی و معاون رئیس جمهور، با 64 امضا توسط هیأت رئیسه مجلس اعلام وصول شد و سوم تیر ماه زمان برگزاری جلسه استیضاح اعلام شد.

در یکی دو روز گذشته اخباری در فضای مجازی مبنی بر لغو جلسه استیضاح در روز سوم تیر ماه منتشر شد که در این خصوص نمایندگان کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بر برگزاری جلسه استیضاح در روز سوم تیر ماه تأکید داشتند.

قاسم جعفری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس و در پاسخ به این پرسش که «آیا جلسه استیضاح روز سوم تیر ماه لغو شده است؟»، اظهار داشت: تا این لحظه چنین چیزی نشنیده‌ام.

وی افزود: چنین موضوعی در روند اجرای استیضاح وجود ندارد و به نظرم هم در آیین نامه مجلس چنین چیزی وجود ندارد و جایی برای لغو جلسه استیضاح نداریم.

حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی  هم در خصوص برگزاری یا عدم برگزاری جلسه استیضاح وزیر آموزش و پرورش گفت: فردا چهارشنبه سوم تیرماه جلسه استیضاح علی اصغر فانی برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی موسوی نژاد نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی  گفت: جلسه استیضاح فانی وزیر آموزش و پرورش صبح روز چهارشنبه سوم تیر ماه در مجلس برگزار خواهد شد.

 علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس جمهور صبح فردا برای توضیح در خصوص مشکلات آموزش و پرورش در صحن علنی مجلس شورای اسلامی حاضر خواهند شد و در صورتی که نمایندگان از توضیحات فانی قانع شوند مجدداً وی در صندلی وزارت آموزش و پرورش خواهد نشست و در صورتی که نمایندگان قانع نشوند، وی سکانداری وزارت آموزش و پرورش را ترک خواهد کرد و دولت سرپرست جدید را معرفی می‌کند.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۹ + ۱۱ ارسال
388228