تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۴/۲ ۰۹:۴۱ |
کد خبر: ۳۸۸۲۲۶

دوومیدانی تایلند

۵ مدال براي کاروان ایران در تایلند

نخستین مرحله از رقابتهای دوومیدانی جایزه بزرگ آسیا - تایلند، با کسب سه مدال طلا و دو برنز برای تیم ملی ایران به پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری شباویز،  ملی پوشان کشورمان در مرحله نخست مسابقات دوومیدانی جایزه بزرگ آسیا - تایلند که از ظهر امروز به وقت محلی در بانکوک آغاز شده است با کسب سه مدال طلا و دو مدال برنز به کار خود پایان دادند.

بر این اساس در ماده پرش ارتفاع مردان؛ کیوان قنبر زاده ضمن تکرار رکورد ملی که به خودش اختصاص داشت، با پرش از ارتفاع 2.26 و تعداد خطای کمتر قهرمان شد. قنبرزاده برای رسیدن به ورودی المپیک ریو فقط سه سانتی متر کم داشت. در این ماده نمایندگان کشورهای سوریه و چین به ترتیب دوم و سوم شدند. محمد رضا وظیفه دوست دومین پرنده ایران در این مسابقات بود که با گذشتن از مانع دو متر و 19 سانتی متری هفتم شد.

در ماده دو 100 متر نیز حسن تفتیان در حالی که وزش باد منفی یک متر بر ثانیه بود، با ثبت زمان 10:24 ثانیه به مدال طلا دست یافت. دونده چینی نایب قهرمان شد و نماینده کشور سنگاپور برنز گرفت.

در ماده دو 400 متر مردان هم سجاد هاشمی آهنگری به عنوان سومین مدال آور تیم ملی کشورمان با ثبت زمان 46.72 ثانیه موفق شد سومین مدال طلا را برای تیم ایران کسب کند و بر سکوی نخست این ماده بایستد. در دو 400 متر دوندگان ویتانم و هند به ترتیب دوم و سوم شدند. مهدی زمانی دیگر نماینده ایران در این مسابقات بود که با زمان 47:07 در جایگاه چهارم قرار گرفت.

همچنین در ماده دو 800 متر مردان امیر مرادی دونده نیمه استقامتی ایران با ثبت زمان 1:50:15 بر سکوی سوم این مسابقات ایستاد و نمایندگان هند و سریلانکا به ترتیب قهرمان و نایب قهرمان این ماده شدند. مسلم نیادوست دیگر ورزشکار کشورمان در این ماده بود که زمان 1:50:24 به عنوان چهارمی رسید.

در پرش ارتفاع بانوان هم سپیده توکلی رکورددار پرش ارتفاع کشورمان با گذشتن از مانع یک متر و 79 سانتی متری به مدال برنز رسید. در پرش ارتفاع پرندگان تایلند و چین عناوین اول و دوم را به خود اختصاص دادند.

در ماده پرتاب وزنه؛ علی ثمری با پرتابی به میزان 17 متر و 47 سانتی متر در جایگاه پنجم قرار گرفت. در این ماده پرتابگران هند قهرمان شد و نمایندگان کشور چین به ترتیب دوم و سوم شدند.

در ماده پرش طول؛ محمد ارزنده با 7.44 سانتی متر در جایگاه ششم ایستاد. پرنده چینی قهرمان شد. نماینده هند به مدال نقره رسید و دیگر نماینده کشور چین سوم شد.

سبحان طاهر خانی دیگر نماینده ایران نیز به دلیل سه خطای پی در پی از حضور در مرحله اول مسابقات حذف شد.

در دو 100 متر بانوان؛ فرزانه فصیحی با ثبت زمان 11:95 در جایگاه ششم ایستاد. در این ماده دوندگان قزاقستان، چین و هند به ترتیب عناوین اول تا سوم را به خود اختصاص دادند. 

در ادامه این مسابقه و در ماده 4 در 400 متر امدادی؛  تیم کشورمان به علت خطا از دور مسابقات در مرحله اول کنار رفت.

رقابتهای دوومیدانی جایزه بزرگ آسیا با حضور 20 کشور، تایلند، قزاقستان، ازبکستان، پاکستان، هند، چین، ژاپن، تایپه، عراق، سوریه، هنگ کنگ، سریلانکا، اندونزی، سنگاپور، فیلیپین، ویتنام، استرالیا، تاجیکستان و کویت، در سه مرحله در کشور تایلند برگزار می شود، که ورزشکاران امروز مرحله نخست را در شهر بانکوک پشت سر گذاشتند.

مراحل دوم و سوم هم به ترتیب در روزهای چهارم و هشتم تیر ماه در شهر های پاتوم تانی و چانتابوری برگزار خواهد شد.

تیم ملی کشورمان در دور قبلی این رقابتها (سال 2013) با چهار مدال ( دو طلا و دو برنز) در مجموع هر سه مرحله به کار خود پایان داد.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۲ + ۷ ارسال
388226