تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۴/۱ ۲۳:۰۴ |
کد خبر: ۳۸۸۲۲۳

CNG کاهش یافت

کاهش قیمت ۱۰۰ تومانی گاز CNG

با تصویب هیئت دولت بهای فروش هر کیلوگرم گاز طبیعی فشرده (تحویلی به مصرف) از تاریخ ابلاغ تا پایان تابستان ۱۳۹۴، از شش هزار ریال به پنج هزار ریال کاهش یافت. 

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت،هیات وزیران روز یکشنبه در نشستی به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری تصویب کرد که بهای فروش هر کیلوگرم گاز طبیعی فشرده (تحویلی به مصرف) از تاریخ ابلاغ تا پایان تابستان 1394، از شش هزار ریال به پنج هزار ریال کاهش یابد.

همچنین هیات دولت با تصویب یکی از آیین نامه های قانون رفع موانع تولید و ارتقای نظام مالی کشور، به دستگاه‌های اجرایی اجازه داد تا کالاهای مورد نیاز طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای خود را تا سقف 30 درصد اعتبار مصوب سالانه به صورت غیرنقدی و یا اقساطی خریداری نموده و به پیمانکاران طرح‌های مذکور تحویل دهند.
آیین نامه موضوع انتشار اوراق بهادار مبتنی بر دارایی، از دیگر آیین نامه های قانون رفع موانع تولید و ارتقای نظام مالی کشور بود که به تصویب هیات وزیران رسید.
ارکان انتشار اوراق مبتنی بر دارایی، شرایط مطالبات و تسهیلات، شرایط اوراق مبتنی بر دارایی و شرایط صدور مجوز از مفاد آیین نامه یاد شده است.
همچنین براساس آیین نامه دیگری از قانون یاد شده، نحوه حمایت از متقاضیان و بهره برداران بخش های خصوصی و تعاونی در زمینه ایجاد و توسعه کشت های متراکم گلخانه ای با اولویت مصرف کنندگان بهینه آب و انرژی تعیین شده است.
همچنین حمایت ها و مشوق ها شامل اعطای یارانه سود و کارمزد تسهیلات بانکی (اعم از وجوه اداره شده و یا تسهیلات ناشی از تلفیق با منابع داخلی بانک) می باشد و سهم آورده متقاضیان و بهره برداران با توجه به نوع طرح و توان مجری بین (10) تا (30) درصد مجموع سرمایه ثابت و در گردش تعیین می گردد.
در ادامه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی پس از بررسی، به تصویب هیات وزیران رسید.
دولت تولید، واردات، خرید و بکارگیری دستگاه های یونیزاسیون برای باران زایی به جز در امور تحقیقاتی را بدون مجوز کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیات دولت، ممنوع اعلام کرد.

 

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۲ + ۵ ارسال
388223
نظرات
۱۴:۱۴
 ساعت -
سه شنبه ۲ تیر ۱۳۹۴
امیرعلی
2
0
پاسخ به این نظر
امیرعلی  
۱۴:۱۴
 ساعت - 
سه شنبه ۲ تیر ۱۳۹۴
خیلی خوب
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید :
= ۲ + ۵ ارسال
  • خیلی خوب