تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۴/۱ ۰۱:۲۳ |
کد خبر: ۳۸۸۱۹۱

علی مطهری مطرح کرد

مذاکرات هسته ای به توافق منجر می‌شود

نماینده مردم تهران گفت: با اصلاحاتی که بر روی این طرح انجام شده است دست مذاکره کنندگان با این طرح بسته نیست و به دلیل این که این طرح جای پیشنهادی ندارد لذا تنها پیشنهادی که می توان داد تنها پیشنهاد حذف این طرح است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز،  علی مطهری نماینده مردم تهران با حضور در جمع خبرنگاران در رابطه با طرح الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته ای گفت: این طرحی که در مجلس مطرح شده است باید یک مقداری مواردش روشن و شفاف تر مطرح شود.

وی در ادامه افزود: مطرح شدن این طرح خود خلاف آیین نامه بود چرا که موافقان و مخالفان این طرح برای بیان کلیات ثبت نام نکرده بودند  اما فضای مجلس فضای برای تصویب این طرح بود ولی این طرح خلاف آیین نامه مطرح شده است.

وی در رابطه با این که آیا این طرح در راستای قانونی است که در کنگره آمریکا به تصویب رسیده است یا خیر گفت: معمولا چنین مصوباتی در مجالس دنیا انجام می پذیرد تا اگر توافق بر میل آن کشور بود آن را قبول و گرنه توافق را رد کنند.

مطهری در ادامه در رابطه با این که آیا این طرح دست تیم مذاکره کننده برای مذاکرات می بندد یا خیر گفت: با اصلاحاتی که بر روی این طرح انجام شده است دست مذاکره کنندگان با این طرح بسته نیست و به دلیل این که این طرح جای پیشنهادی ندارد لذا تنها پیشنهادی که می توان داد تنها پیشنهاد حذف این طرح است.

وی در رابطه با روند مذاکرات گفت: روند مذاکرات به نظر من به توافق منجر می شود و توافق نیز توافق خوبی خواهد بود و پروتکل الحاقی نیز باید به تصویب مجلس برسد تا با این پروتکل دولت مجوز رد یا قبول را داشته باشد و کاری نیز که در کنگره آمریکا صورت پذیرفته در این خصوص بوده است.

مطهری در ادامه در رابطه با این که آیا این طرح براساس اصول 77 و 125 گویای این نیست که پروتکل باید به تصویب نمایندگان برسد گفت: در این طرح نتیجه باید به اطلاع مجلس برسد و به نظر من این طرح کلیاتش با عجله به تصویب رسید و می توانست در همان روز سه شنبه بررسی شود.

مطهری در ادامه مطرح کرد: به نظر من مذاکرات به توافق منجر خواهد شد و توافق خوبی خواهد بود و نشانه های آن آشکار است چرا که نیاز طرفین رسیدن به توافق است.

مطهری در رابطه با عهد شکنی آمریکایی ها در بیانیه لوزان و توافق نامه ژنو نیز گفت: عهدشکنی ها از طرف آمریکا انجام شده اما پیش بینی من این است که به توافق دست خواهیم پیدا کرد و اگر توافق به نتیجه نرسد به ضرر غرب است اما اگر که به نتیجه برسد چه نرسد به نفع ایران است چرا که ایران با حاضر شدن در مذاکرات نشان داد که انعطاف در مذاکرات داشته و به دنبال مذاکره بوده است و تلاش هم کرد تا به توافق برسد و حتی اگر حمله نظامی نیز علیه مردم ایران انجام شود مردم بهتر مقاومت خواهند کرد و این به نفع کشور است.

لازم به ذکر است نمایندگان مجلس ششمین نشست مشترک خود را با مجلس در سالن سران اجلاس ساعت 19 و 30 برگزار خواهند کرد.

منبع:خبرگزاری دانشجو

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱ + ۱۱ ارسال
388191
نظرات
۱۲:۳۱
 ساعت -
دوشنبه ۱ تیر ۱۳۹۴
بدون نام
0
0
پاسخ به این نظر
بدون نام  
۱۲:۳۱
 ساعت - 
دوشنبه ۱ تیر ۱۳۹۴
خوب
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید :
= ۱ + ۱۱ ارسال
  • خوب