تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۳/۲۵ ۱۲:۴۲ |
کد خبر: ۳۸۸۰۲۸

روز پرکار دولت تدبیر و امید وشور و شوق مردم در خراسان شمالی / بر سر پیمان خویش ایستاده ایم

دکتر حسن روحانی و کاروان دولت تدبیر و امید یکشنبه روز پرکاری را در خراسان شمالی پشت سر گذاشته و با حضور در اجتماع بزرگ و پر شورمردم غیور این خطه و شورای اداری استان ، با صنعت گران ، منتخبان و نخبگان سیاسی، اجتماعی، ورزشی، علمی، روحانیون و خانواده های معظم شهدا ی استان دیدار و گفت وگو کردند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا، نوزدهمین سفر استانی رییس جمهوری و کاروان دولت یازدهم به استان شمالی همزمان شد با حماسه 24 خرداد، روزی که خیل عظیم مردم ایران زمین به دکتر حسن روحانی آری گفت تا سکان کشور را به کسی بسپرد که رایت تدبیر، امید و اعتدال را برافراشت.

حجت الاسلام روحانی در این سفر بر پایبندی و وفای به عهد سخن گفت و مردم نیز با استقبال پرشور از منتخب خویش با صدای رسا و امید به آینده در دل واگویه کرده اند که بر سر پیمان خویش ایستاده ایم.

رییس جمهوری در این سفر ، دولت تدبیر و امید و تمام خادمان نظام جمهوری اسلامی ایران را خادم کوچک این ملت بزرگ توصیف کرد که به عنوان سرباز کوچک این مردم برای برداشته شدن مشکلات و موانع از مسیر توسعه کشور گام برمی دارند.

تاکید بر لغو تحریم های ظالمانه ، پایداری بر عزت و سر بلندی ملت، پایبندی به وعده های انتخاباتی، اتحاد ، همدلی و همزبانی، تاکید بر رعایت خطوط قرمز در مذاکرات هسته ای ، گزارش اجمالی از عملکرد دولت، کارهای بزرگ انجام شده و برنامه های آتی، بیان مشکلات کشور، تصریح بر اداره کشور براساس عقلانیت و تدبیر با پشتیبانی و همراهی ملت از جمله محورهای سخنان دکتر روحانی در این سفر یک روزه بود.

 

**حضور در اجتماع بزرگ مردم اولین برنامه ی سفر

رییس جمهوری روز یکشنبه در نوزدهمین سفر استانی در بدو ورود به استان خراسان شمالی و شهر بجنورد با استقبال مردم این شهر روبه رو شد و در اجتماع مردم خراسان شمالی در ورزشگاه تختی بجنورد حضور یافت و طی سخنانی اظهار کرد: کسانی که می گویند تحریم مهم نیست، گویی از جیب مردم بی خبرند.

وی افزود: کسانی که می گویند ما نباید با دیپلمات های زبده با کشورهای 1+5 مذاکره کنیم، گویی از زندگی مردم بی خبرند. آنها که به ما ظلم کردند و زنجیر تحریم را برای مردم ما آماده کردند؛ این بدخواهان هر جنسی را از خارج با قیمت 10 تا 15 درصد گرانتر وارد کرده و این هزینه را از جیب مردم می دادند.

رییس شورای عالی امنیت ملی گفت: ما می توانیم کشور را در مسیر حرکت و توسعه قرار دهیم و دیگرانی که در سابق باعث شدند تا زنجیر تحریم به پای ملت ایران بسته شود، ما با حمایت مردم نخواهیم گذاشت که زنجیر نابجای تحریم باقی بماند.

روحانی افزود: ما با حمایت رهبر معظم انقلاب و ملت ایران و به حول و قوه الهی تحریم را لغو خواهیم کرد؛ ما کنار نمی نشینیم و از طریق همان سازمان ملل که تحریم را بر این کشور تحمیل کردند، این تحریم ها را لغو خواهیم کرد.

رییس جمهوری اظهار کرد: همه ملت ایران دست به دست هم خواهند داد و با اتحاد و انسجام و وحدت ملی و حمایت رهبر معظم انقلاب توسعه کشور را ادامه می دهند.

 

**دیدار با علما ، ایثار گران و برگزیدگان

رییس جمهوری در ادامه به جمع علما، ایثارگران و برگزیدگان استان خراسان شمالی رفت. روحانی در این دیدار گفت: دولت برآمده از صندوق آرا و حضور حماسی مردم به عهدی که در 24 خردادماه سال 92 با مردم بسته و آنچه به مردم وعده داده، تا آخر پایبند خواهد ماند.

وی تاکید کرد: در طول 22 ماه گذشته تلاش دولت بر این بوده که آنچه را که به مردم قول داده، عملی کند و در این مسیر نیز حرکت کرده است.

رییس جمهوری اضافه کرد: ما به مردم وعده داده بودیم که از تصمیمات خلق الساعه که می تواند زندگی مردم را تحت تاثیر قرار دهد، بپرهیزیم و به این وعده خود عمل کرده ایم و در تمام امور از فکر و نظر صاحبنظران، فرهیختگان و کارشناسان استفاده می کنیم.

روحانی گفت: البته این بدان معنا نبوده که دولت تمام مسیر را بدون خطا و به طور دقیق و بدون هیچ عیب و نقص طی کرده و نیازی به نقد و انتقاد ندارد، بلکه ما از انتقاد و نصیحت سازنده که تقویت کننده باشد، استقبال نیز خواهیم کرد.

 

**شورای اداری

روحانی در ادامه به نشست اداری استان خراسان شمالی رفت. رییس جمهوری گفت: هیچ کس نباید در کشور نسبت به رعایت چهارچوب ها و خطوط قرمز در مذاکرات هسته ای با کشورهای 1+5 تردید داشته باشد.

روحانی اظهار کرد: برداشته شدن تمام تحریم ها و قطعنامه های سازمان ملل، حفظ غنی سازی و تحقیق و توسعه در حوزه فناوری هسته ای برخی از خطوط قرمز ما در این مذاکرات است که از سوی مذاکره کنندگان ما رعایت می شود.

وی اضافه کرد: همچنین باید پس از توافق نهایی در مذاکرات هسته ای، تمام تحریم های اقتصادی و بانک مرکزی ما برداشته شود.

رییس جمهوری افزود: تحول در سیاست خارجی کشور مرهون حضور گسترده و حماسی مردم ایران در 24 خرداد سال 92 است و باید به این حضور حماسی مردم احترام گذارد.

 

**نشست خبری

برگزاری نشست خبری با اهالی رسانه از دیگر بخش های این سفر بود. حجت الاسلام روحانی در این نشست اظهار کرد: تمامی طرح هایی که در سفر استانی مطرح می شود تا پایان فعالیت دولت یازدهم باید به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به اینکه طرح هایی که در سفرهای استانی مطرح می شود، کار کارشناسی شده است، اظهار کرد: وعده هایی که در سفر های گذشته استانی کاروان تدبیر و امید اعلام شده تکمیل و به بهره برداری رسیده است.

رییس جمهوری به اهمیت توجه دولت به طرح های توسعه ای زیر ساخت های استان های کشور اشاره کرد و گفت: در این سفر آسفالت و تکمیل 660کیلومتر راه روستایی خراسان شمالی تا پایان سال 95 مورد تاکید قرار گرفت.

وی از تخصیص 170میلیارد ریال اعتبار برای حذف 13نقطه حادثه خیز در محورهای مواصلاتی استان خراسان شمالی خبر داد و بیان داشت: چندین پروژه آب، کشاورزی، کشت گلخانه ای نیز مورد تاکید قرار گرفت.

رییس جمهوری با اشاره به اینکه 52 میلیارد ریال اعتبار برای تجهیزات و امکانات ورزشی استان خراسان شمالی اختصاص یافته گفت: 125پروژه صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی نیز مورد توجه قرار می گیرد.

رییس جمهوری همچنین به اهمیت توجه به طرح های گردشگری خراسان شمالی اشاره کرد و توضیح داد: تکمیل چهار هتل با یک هزار و 100میلیارد ریال تسهیلات بانکی از دیگر مصوبات دولت در این سفر بوده است.

روحانی به دو برابر شدن گردشگران خارجی در 22ماه اخیر به ایران اشاره کرد و بیان داشت: توسعه زیر ساخت های استان ها از تصمیمات اصلی دولت در سفر ها است.

این آخرین برنامه سفر یک روزه رییس جمهوری به خراسان شمالی بود و دکتر روحانی بجنورد را به مقصد تهران ترک کرد.

 

**قدردانی از مردم

رییس جمهوری در پایان سفر استانی خود به استان خراسان شمالی از استقبال باشکوه مردم این خطه شمال شرق کشور از کاروان تدبیر و امید قدردانی کرد . گفت که مردم مهمان نواز خراسان شمالی با استقبال گرم خود از کاروان تدبیر و امید و با اجتماع بزرگشان در ورزشگاه بجنورد نشان دادند که به نظام اسلامی وفادارند.

روحانی از عدم توفیق برای حضور در شهرستان ها برای دیدار رو در رو با مردم این مناطق عذرخواهی کرد و گفت: تمام مسایل و مشکلاتی که نمایندگان رییس جمهوری در شهرستان ها رصد کرده اند را به طور اختصاصی مطالعه و پیگیری خواهم کرد.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۲ + ۵ ارسال
388028
نظرات
۰۹:۳۸
 ساعت -
سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۴
s.s.m
0
0
پاسخ به این نظر
s.s.m  
۰۹:۳۸
 ساعت - 
سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۴
عکسهای استقبال مردم بجنورد هم بذارید که مسیر بسیت دقیقه ای رو پنج دقیقه طی کرد
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید :
= ۲ + ۵ ارسال
  • عکسهای استقبال مردم بجنورد هم بذارید که مسیر بسیت دقیقه ای رو پنج دقیقه طی کرد