آرشیو مطالب
گروه:     نوع خبر:     از تاریخ:     تا تاریخ:    
 دانلود مقاله رایگان/برابری یا عدم برابری دیه زن و مرد

بر اساس قانون مجازات اسلامى ايران و مطابق فتاواى بسيارى از فقيهان شيعه و سنى، ديه زن نصف ديه مرد است. اين راى در ميان فقهاي شيعه و سني مخالفانى نيز دارد. دليل عمده گروه اول آيه ۱۷۸ از سوره بقره يعنى (وَ الاُْنثَى بِالاُْنثَى) ، تصريح برخى از روايات بر نصف بودن ديه زن نسبت ‏به مرد ، اجماع و استحسان است. گروه دوم نيز با تمسك به اطلاق آيه ۹۲ سوره نسا و آبي از تخصيص بودن آيه ۱۷۸ سوره بقره و اطلاق برخى از روايات و نيز با ترديد در روايات دال بر نصف‏ بودن ديه زن به جهت ايراد در سند، ايراد در راوي حديث، ايراد در مدلول، و شخصيه بودن بعضي روايت ها، اصل برابري را پذيرفته اند.
شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۱:۳۰:۰۰
دانلود رایگان/گزارش کارآموزی در شرکت فنی حفاظتی

احتمال آتش سوزي در هر محلي ذهنيت افراد را به مخاطره مي اندازد لذا وجود سيستمي جهت اعلام خطر آتش سوزي باعث تسريع در امر اطفاءحريق مي گردد اين سيستم از طرف سازمان آتش نشاني براي ساختمانهاي با تعداد واحد بالا اجباري گرديده وصاحبان اين ساختمانها موظف به اجراي چنين سيستمي مي باشند.قابل ذكر است .
شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۱:۲۵:۰۰
دانلود مقاله رایگان/مالیات

در بیشتر کشورها، بخش عمده ای از منابع درآمدی دولت، از طریق مالیات تامین می شود. سهم مالیات از کل درآمدهای عمومی در میان کشورها، متفاوت است و میزان آن بستگی به سطح توسعه و ساختار اقتصادی آنها دارد. در این میان، فرار مالیاتی و گریز از مالیات در کشورها باعث شده است تا درآمدهای مالیاتی کشورها، همواره از آنچه که برآورد می شود کمتر باشد و تمامی کشورها تلاش خود را برای کاهش این دو پدیده به کار می گیرند یا از طریق اصلاح نظام مالیاتی، به چاره جویی برمی خیزند.
شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۱:۲۰:۰۰
دانلود مقاله رایگان/سياست سرمايه در گردش

در سال ۱۹۰۰، مديريت مالى يک رشته علمى شد. از آن زمان تاکنون وظايف و مسئوليت‌هاى مديريت مالى همواره دستخوش تغيير بوده است و ترديدى نيست که در آينده نيز شاهد تغييرات بيشترى خواهد بود. تا سال ۱۹۰۰، مديريت مالى جزئى از اقتصاد کاربردى بود. طى دو دهه ۱۸۹۰ و ۱۹۰۰، چندين شرکت بزرگ آمريکائى درهم ادغام شدند. ۱۸ شرکتى که به‌دنبال اين ادغام‌ها به‌وجود آمدند نيمى از کل توليدات صنايع مربوط را در دست گرفتند
شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۱:۱۵:۰۰
دانلود مقاله رایگان/ليزر و مسافت سنج ليزري

امروزه ، نسل پالس مافوق ، موضوع پژوهش و فعالیت های جدید می باشد . پیشرفت سریع در این زمینه به ایجاد لیزر عملی و مفید که در حال حاضر می تواند تولید پالس در مقیاس زمانی فمتوثانیه (۱۰- ۱۵) منجر شود . در این کار ، ما به استفاده از این تحولات به بحث در مورد کاربردهای عملی لیزر می پردازیم که بتوان در آینده آنها را به صورت جدید تکمیل و یا نسل جدیدی از آنها را ایجادکنیم .
شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۱:۱۰:۰۰
دانلود مقاله رایگان/مبدل های نوری جریان

براي سنجش جريان تأسيسات فشار قوي و خطوط انتقال نيرو، سنجش خطا و... مي­توان از مبدل­هاي نوري جريان استفاده نمود. اين مبدل­ها بر اساس اصول و قوانين فيزيكي عمل مي­نمايند و به عنوان جايگزين CTهاي معمولي مطرح گرديده­اند. گرفته است. همچنين برخي از انواع مختلف چنين مبدل­هايي معرفي شده­اند و ويژگي­هاي عملكردي آنها در مقايسه با ترانسفورماتورهاي جريان معمولي و نسل جدید CT ها مورد ارزيابي قرار گرفته است .
شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۵:۰۰
دانلود مقاله رایگان/کنترلر ها

ریز پردازنده ها و میکروکنترلرها در طراحی سیستمهای کنترل برای طیف وسیعی از وسایل و کاربرد ها استفاده می شود. پیشرفتی که در این زمینه پدید آمده است. نگرشی همه جانبه را از طرف متخصصین و علاقمندان به این شاخه می طلبد. در این زمینه PLC یا کنترل گر منطقی برنامه پذیر از جایگاه خاصی برخوردار است. از ساده ترین فرآیندهایی که می توان بصورت توابع منطقی پیاده سازی کرد تا پیچیده ترین فرایندهای صنعتی، قابل پیاده سازی با PLC ها می باشند.
شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۰:۰۰
دانلود مقاله رایگان/لینوکس و نرم افزار های معادل آن

یکی از نگرانی های افرادی که از سیستم عامل ویندوز به لینوکس مهاجرت می‌کنند، یافتن معادل برای برنامه‌هایی است که به‌طور معمول از آن‌ها استفاده می‌کنند. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا با معرفی برخی برنامه های پرکاربرد لینوکس تا حدی به رفع این نگرانی کمک کنیم.شاید یکی از دلایلی که از لینوکس کمتر استفاده می شود همین مشکل آشنا نبودن با نرم افزار های معادل آن است برای رفع این مشکل راه حلی که بتواند آن را حل کند معرفی نرم افزار های معادل لینوکس است.
شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۰:۵۰:۰۰
دانلود مقاله رایگان/نوشابه

نوشابه، نوعی نوشیدنی شیرین گازکربنیک دار است که به عنوان نوعی نوشیدنی خنک و معمولاً برای برطرف نمودن تشنگی و یا به همراه غذا، مورد استفاده قرار می گیرد. اغلب نوشابه ها حاوی کافئین هستند. در برخی مناطق به دلیل گاز موجود در نوشابه مثل کالیفرنیا و فلوریدا، به آن سودا (بی کربنات دو سود) می گویند.
شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۵:۰۰
دانلود مقاله رایگان/بررسی زیرساخت شبکه های کامپیوتری

واژه زيرساخت (Infrastructure) از جمله واژه هائی است که در موارد متعددی بخدمت گرفته شده و دارای معانی متفاوتی است . واژه فوق اغلب برای تشريح مراحل نصب ، آماده سازی خدمات و امکانات مربوطه در زمينه يک عمليات خاص نظير جاده ها ، سيستمهای ارتباطی، خطوط ارتباطی برق و ... بکار گرفته می شود.
شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۵:۰۰
دانلود مقاله رایگان/روشهای نگهداری مواد غذایی

خشک کردن، یکی از روش های نگهداری طولانی مدت از غذاهاست. این فرایند با گرفتن آب موجود در ماده غذایی صورت می گیرد. آب خود سبب فساد ماده غذایی شده و به رشد موجودات ریز زنده کمک می کند. معمولاً آب موجود در ماده غذایی ضمن تبخیر از دست می رود (خشک کردن در جریان هوا، خشک کردن زیر نور آفتاب، دودی کردن یا خشک کردن به وسیله باد).
شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۵:۰۰
لحظه بان،نرم‌افزار ترک اعتیاد به موبایل +دانلود

"لحظه بان" یک اپلیکیشن ایرانی برای گوشی‌های اندروید است که در زمینه‌ی نظارت بر میزان استفاده‌ی شما از هر اپلیکیشن، و تلفن همراه فعالیت دارد. اپلیکیشنی بسیار زیبا که می‌توان آن را قدمی رو به جلو در بخش گرافیک اپلیکیشن‌های ایرانی دانست.
شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۰:۰۰
نرم افزار اندوریدی برای آموزش تعمیر موبایل+دانلود

اين برنامه هم مثل ديگر برنامه هاي ما فصل بندي شده است و گرافيك بسيار زيبايي دارد و داراي امكاناتي چون تغيير نوع و رنگ واندازه فونت و همچنين تغيير رنگ پس زمينه متون مي باشد همچنين قابليت اشتراك گذاري متون و يادداشت روي صفحات را دارامي باشد كه مي توانيد مطالبي را به صفحات اظافه كنيد همچنين داراي يك فهرست پويا مي باشد كه مي توانيد تجربيات خود رادر ان بنويسيد و تعداد صفحات را هم اضافه كنيد
شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۰:۰۰
دانلود رایگان افزونه آمارگیر قدرتمند و حرفه ای wp statistics ۳.۱.۳ برای وردپرس فارسی
دانلود افزونه آمارگیربرای وردپرس

افزونه های زیادی در این زمینه وجود دارند که هر کدام به نحوی کار می کنند حال برخی فشار زیادی نیز بر سرور وارد می کنند, این افزونه ی آمار گیر wp statistics از wordpress.com قدرت گرفته و با امکانات فراوانش طرفداران زیادی داره , پیشنهاد پایگاه خبری شباویز برای وردپرسی ها این افزونه می باشد
شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۵:۰۰
دانلود رایگان  نرم افزار Seolize

نرم افزار Seolize یک نرم افزار سئوی قوی می باشد که می تواند به کارشناسان سئو و مدیران سایت در مسیر بهبود وضعیت سایت و همچنین برای ارتقاء سایت در گوگل و سایر موتور های جستجو مانند بینگ کمک فراوانی کند.
شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۵:۰۰
دانلود رایگان  نرم افزار Screaming Frog

شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۵:۰۰
دانلود جزوات آموزشی نرم افزار پاورپوینت

دانلود پنج جزوه آموزشی جهت آشنایی با نرم افزار پاورپوینت از مجموعه آفیس
شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۵:۰۰
 امیر حسین صادقی

اهل تهرانم ومتاهلم.۲برادر و۲خواهر دارم وفرزند سوم خانواده هستم.هر دو برادرم هم فوتبالیست بودند که یکی از آنها الان خیاطی کار میکند ودیگری هم فروشگاه ورزشی دارد.
جمعه ۴ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۲:۵۵:۰۰
امیر حسین رستمی
۱۲ بهمن ۱۳۵۴

امیر حسین رستمی در سال ۷۷ عقد ودر سال ۷۸ با پوراندخت آلستی عروسی کردند . و از طریق یکی از دوستان دانشگاهی به هم معرفی شدند . در ۲۶ سالگی ازدواج کرد و در ۳۱ سالگی پدر شد. الان ارشیا پسرش سوم دبستان است و مرداد ماه وارد ۱۰ سالگی شده است.
جمعه ۴ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۲:۵۵:۰۰
زیباترین عکس ها از حرم حضرت زینب(س) در سوریه

ثمره ازدواج مبارک امام علی علیه السلام و حضرت فاطمه زهرا علیها السلام پنج فرزند به نام های حسن، حسین، زینب، ام کلثوم و محسن است. بنابر آن‌چه که از امام صادق علیه السلام رسیده است «محسن» که آخرین فرزند حضرت زهرا(س) بود، بر اثر تجاوز و هجوم دشمنان اسلام به خانه آن حضرت، در شکم مادر جان داد و به دنبال این حادثه دردناک و صدماتی که بر جسم حضرت فاطمه علیها السلام وارد آمد، آن حضرت بیماری شدید پیدا کرد و به شهادت رسید.حضرت زینب(س)، سومین فرزند مهد ولایت است که به احتمال قوی در سال ششم هجرت در مدینه چشم به جهان گشود.
جمعه ۴ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۲:۴۵:۰۰