آرشیو مطالب
گروه:     نوع خبر:     از تاریخ:     تا تاریخ:    
علت فوت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام

آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بر اثر عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت
یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۲:۳۷
مراسم تدفین آیت‌الله هاشمی‌‌رفسنجانی روز سه‌شنبه ۲۱ دی‌ماه برگزار می‌شود/پیکر مرحوم هاشمی‌رفسنجانی به جماران منتقل شد.

مرعشی گفت: مراسم تدفین آیت‌الله هاشمی‌‌رفسنجانی روز سه‌شنبه ۲۱ دی‌ماه برگزار می‌شود.
یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۹:۰۲
برای جلب توجه پدر و مادرم نق می زنم
نق زدن کودک

گاهی نوزاد صدای نچندان واضحی از خود در می‌آورد که دلایل مختلفی دارد. اما تمام این علل در نهایت برای رسید به هدف و پاسخ گرفتن است.
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۰:۰۰
روند خواب کودک از بدو تولد تا توصیه هایی برای خواب بهتر
خواب کودک

برای خانم هایی که اولین تجربه مادر شدن را دارند، خوب است که روند خواب کودکان را بدانند.
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۰:۰۰
کودک می تواند مثل ماهی در آب شنا کند!
آموزش شنا

وقتی کودک را به حمام می برید از نشستن در وان یا تشت پر آب لذت می برد، از آب نمی ترسد و دوست دارد ساعاتی در آن شناور باشد. با دیدن این نشانه ها می توانید کودک تان را برای آموزش شنا در یک کلاس شنا ثبت نام کنید.
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۰:۰۰
چگونه وسایل بازی کودک را تمیز و ضدعفونی کنیم؟
اسباب بازی های کودک

کودکان دائما اسباب بازی های خود را به همه جا می کشند و سپس آن را به داخل دهان می برند. حتما پیش خودتان می گویید؛ اسباب بازی های کودکم را هر چند یکبار با مواد شوینده می شویم تا تمیز شود، اما تمیز شدن به وسیله مواد شوینده کافی نیست ضدعفونی هم لازم است.
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۰:۰۰
چهار دست و پا رفتن کودک با بینایی او ارتباط دارد
حرکت کودکان

معمولا وقتی کودک شروع به غلت زدن و سپس به چهار دست و پا رفتن می کند اسباب بازی مقابل او قرار می دهید تا به حرکت تشویق شود. کارتان بسیار خوب است، زیرا بینایی کودک را تقویت می کند.
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۰:۰۰
صبحانه پر انرژی برای کودکان
بنیه سیب و موز

کودکان به وقتی صبح از خواب بیدار می شوند، بدخلقی می کنندو صبحانه نمی خورند. این صبحانه را تهیه و امتحان کنید.
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۰:۰۰
پدرو مادر عزیزم معده من بادکنک نیست/ دارم می ترکم
والدین دقت کنند

همه بچه ها از الگوی ثابتی برای غذا خوردن پیروی نمی کنند. بعضی کودکان وقتی غذاخور می شوند، با دور شدن قاشق از دهان شان به گریه می افتند و بعضی ها هم آنقدر به غذا خوردن بی میل هستند که مادر را به گریه می اندازند.
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۵:۰۰
بیماری خروسک در کودکان شایع است
کروپ چیست

بیماری کروپ یا خروسک یکی از بیماری های شایع دستگاه تنفسی در کودکان است که توسط ویروس های مختلفی به ویژه ایجاد می شود. این بیماری اغلب در شیرخواران ویا نوپایان بین سنین ۶ ماه تا ۳ سال رخ می دهد و تورم حنجره از علائم مهم آن است.
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۵:۰۰
اثر جادویی بازی با کودک
توصیه به والدین

توصیه ما به والدین این است که حتما با کودکان خود بازی کنید، بخصوص بازی هایی که خودتان طراح آنها هستید تاثیر سحر آمیزی در روابط تان با فرزندتان دارد.
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۵:۰۰
چگونه با کودکی که لگد می زند برخورد کنیم
رفتار کودک

وقتی کودک به حدود سن ۱/۵ سالگی می رسد از خود رفتارهایی مانند هل دادن ، لگد زدن بروز می دهد.آیا می دانید چگونه رفتار کنید؟
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۵:۰۰
ماست به کاهش فشارخون کمک می کند
پایین آمدن فشار خون

عدم درمان فشارخون بالا موجب آسیب به شریان ها می شود. شکاف و صدمه در دیواره شریان ها مانند یک شبکه موجب گیر انداختن اجزای موجود در جریان خون از جمله کلسترول و پلاک می شود و در نهایت منجر به انسداد شریان ها می گردد.تحقیقات نشان می دهند که اضافه کردن ماست کم چرب به رژیم غذایی روزانه، خطر افزایش فشارخون را کاهش می دهد.
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۰:۰۰
نادیده گرفتن ۷ وسیله در خانه
وسواس تمیزی

تحقیقات نشان داده است آنچه که در خانه با وسواس تمیز می شود و برق می افتد، چندان هم پراهمیت نیست. همه جا را گرد گیری و دستمال کشی می کنید، چند قدم عقب می روید تا از نبود خاک مطمئن شوید. اما از بالشت گرفته تا کیف دستی تان، تلفن همرا و ... غافل می شوید.
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۰:۰۰
چه میوه‌هایی را چه وقت بخوریم؟
پر ویتامین های پر خاصیت

به طور کلی میوه ها دارای ویتامین ها و مواد معدنی بی شماری مانند فیبر غذایی، آنتی اکسیدان، کلسیم، فسفر و پتاسیم هستند. متخصصان تغذیه خوردن دو واحد ۲ تا ۴ واحد میده را توصیه کرده و ضروری می دانند اما خوردن آنها وقت مناسب می خواهد.
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۰:۰۰
نگاه خیره به صفحه موبایل ممنوع!
آنچه در مورد گوشی های تلفن هوشمند نمی دانید

زندگی بدون گوشی‌های تلفن هوشمند این ‌روزها برای بسیاری غیرقابل تصور است. نگاه خیره به صفحه تلفن با گردنی که به جلو خم شده به حالتی عادی و روزمره تبدیل شده است.خیره شدن به صفحه‌ تلفن هوشمند آن هم با گردنی که تنها ۱۵ درجه رو به جلو خم شده، حدود ۱۳ کیلو فشار مضاعف به ستون فقرات وارد می‌کند. این فشار که بسته به حالت گردن تا ۲۷ کیلو هم می‌رسد خطری جدی برای سلامت گردن و کمر است.
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۵:۰۰
اینجا خبری از تب کنگو نیست
تب کریمه کنگو یکی از مهم‌ترین بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان

مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر اجتناب از ذبح دام در منازل و اماکن عموم، گفت: در یک ماه گذشته موردی از تب کریمه کنگو در خراسان رضوی مشاهده نشده است.
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۵:۰۰
از خرابی دندان‌ها رنج می‌برید
مصرف غذاها و آبمیوه‌های طبیعی نیز می‌تواند سبب آسیب به مینای دندان‌ها شود

همیشه سعی می کنم با دندان هایم مواد غذایی سفت مانند فندق را نشکنم و غذاها و آبمیوه های طبیعی که دارای مواد بی شماری است بخورم اما باز هم کارم به دندان پزشکی می کشد. اما ممکن است، فواید بسیار زیاد مصرف نوشیدنی‌ها و انواع میوه‌ها وجود یک ماده شیمیایی طبیعی در آنها می تواند باعث تخریب و نابودی دندان‌ها در افراد شود.
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۵:۰۰
آیا نشانه های فقر آهن را می دانید؟
مشکلات فقر آهن در کودکان

کودک شما کارهایی می کند که برایتان عجیب است. مثلاعلاقه زیاد به خاک‌بازی، خوردن مهر نماز، برفک یخچال و موارد مانند این چنینی دارد. کم‌خونی فقر آهن شایعترین گونه کم خونی می باشد.
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۵:۰۰
ارتباط غذا با اعصاب
عاشقان چیپس ، شیرینی های مصنوعی بخوانند

در طول روز با افرادی روبه رو می شویم که خیلی زود عصبانی می شوند و در اصطلاح عامیانه از کوره در می روند. باید بدانید که غذاهایی که در طول روز می خورید با اعصاب و روان شما در ارتباط است.
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۵:۰۰