زندگینامه فهیمه زارعی عضو تیم ملی فوتسال بانوان ایران+عکس

کد مطلب: 393394  |  تاريخ: پنج شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶  |  ساعت: ۰۱:۳۰


زندگینامه فهیمه زارعی عضو تیم ملی فوتسال بانوان ایران+عکس

فهیمه زارعی متولد سوم دی ماه سال ۱۳۶۴ و گل وی به تیم فوتسال بانوان مالزی ،نامزد بهترین گل تاریخ فوتسال می باشد.وی دارای ۲۱ بازی ملی و ۱۳ گل زده می باشد.

پایگاه خبری شباویز/زندگینامه فهیمه زارعی عضو تیم ملی فوتسال بانوان ایران+عکس

 

نام و نام خانوادگی: فهیمه زارعی

تاریخ تولد:  متولد 3 دی 1364

محل تولد: بشاگرد

 

فهیمه زارعی در سوم دیماه ۱۳۶۴ در روستایی بیسکاو و در فاصله ۵ کیلومتری از شهر سردشت به دنیا آمدند.فهیمه در یک خانواده اصیل با وضعیت اجتماعی خوب رشد کرد تا اینکه کم‌کم به فوتبال علاقه‌مند شد، او از کودکی عاشق فوتبال بود. زارعی برای پیشرفت خود با توجه به کمبود امکانات در شهرستان بشاگرد به شهرستان میناب رفت و کارش را در آنجا ادامه داد.گرچه مشکلات فراوانی برای این بانوی بشاگردی تا اوج پیشرفت وجود داشت، اما والدینش به خصوص پدر او از همه نظر یار و پشتیبان او بود تا اینکه به تیم ملی فوتسال بانوان ایران دعوت شد.این ملی پوش بشاگردی در پست مهاجم بازی میکند و تا کنون ۲۱ بازی را برای تیم ملی کشورمان انجام داده است و ۱۳ گل ملی را در پرونده خود دارد که آمار بسیار خوب و چشمگیری است.یکی از افتخارات فهیمه زارعی عنوان بهترین بازیکن فوتسال بانوان ایران در سال ۸۷ است و با جرعت میشه گفت تکنیکی ترین فوتسالیست در تاریخ فوتسال ایران به حساب می آید.کسب مقام قهرمانی رقابت های جام ملت های آسیا در مهر ماه ۱۳۹۴ نیز یکی دیگر از افتخارات این بانوی بشاگردی است که وی نیز نقش بسزایی در قهرمانی تیم ملی کشورمان داشت.فهیمه همچنین در بازی نیمه نهایی این رقابت ها مقابل تیم مالزی فوق العاده حاضر شد و با دو گل زده بهترین بازیکن میدان شناخته شد.همچنین پایگاه اینترنتی مترو، یکی از گل های این بازیکن به مالزی را کاندیدای بهترین گل تاریخ فوتسال اعلام کرد. این پایگاه اینترنتی نوشت: گل فهیمه زارعی ملی‌پوش تیم فوتسال بانوان ایران در مرحله گروهی مسابقات قهرمانی زنان آسیا به مالزی نامزد کسب عنوان بهترین گل تاریخ فوتسال شد.همچنین فهمیه زارعی به همراه فرشته کریمی در مسابقات قهرمانی آسیا به عنوان دو تن از اعضای تیم برتر انتخاب شدند.

 

گلایه‌های ملی پوش فوتسال بانوان از مسوولان فوتبال

فهیمه زارعی: یک روستا منتظر بود ما را در تلویزیون ببیند/ رییس‌جمهور می‌داند "بشاگرد" کجاست

ملی پوش فوتسال بانوان که چند هفته پیش با هم تیمی‌هایش در کره‌جنوبی با مدال نقره خود بر روی سکو رفته بود و فکر می‌کرد تمام روزهای سخت اردو برای رسیدن به این پیروزی ارزشش را داشته، وقتی نامهربانی مسوولان فوتبال و ورزش را پس از بازگشت به ایران دید، آنقدر دل‌زده و غمگین شد که می‌گوید: وقتی در بین مراسم خواهرم زنگ زد و گفت چرا برروی سکو نمی‌روید، بغض گلویم را گرفت و نمی توانستم حرف بزنم.

درباره مراسم تقدیر از فوتبال و فوتسال گفت: این مراسم واقعا برایمان خاطره انگیز و ماندگار شد. آنقدر از این مراسم خجالت کشیدیم و شرمنده شدیم که دیگر حرفی برای گفتن نداریم. من واقعا برایشان متاسفم که اینگونه از ما تجلیل کردند.

بازیکن تیم ملی فوتسال بانوان ادامه داد: ما این همه سال زحمت کشیدیم و در فوتبال قهرمان غرب آسیا شدیم، تجلیلی از ما نکردند و گفتند که غرب آسیاست و اهمیتی ندارد پس از آن در فوتسال نایب قهرمان آسیا شدیم گفتند که در ایران از تیم قدردانی می‌کنند و اینگونه از ما قدردانی شد به شکلی که حتی اسم ما را هم نخوانند.

این ملی‌پوش با گله مندی از مسوولان فوتبال، ادامه داد: باور کنید من هنوز پول بلیط‌هایم که در این مدت برای آمدن به اردو هزینه کرده‌ام را نگرفته‌ام. زمانی که کره‌جنوبی بودیم گفتند ایران که آمدید پول بلیط‌هایتان را می‌دهیم اما نه تنها از پول بلیط‌ها خبری نشد بلکه نه پاداش و نه تشکری در کار بود. حتی نگذاشتند که بر روی سکو برویم. پدر و مادرم جلوی تلویزیون بودند که برای لحظه‌ای من و هم تیمی‌هایم را ببینند. من دیگر نمی‌دانم باید به آن‌ها چه بگویم.

فهیمه زارعی گفت: من از روستای "بشاگرد" آمدم. احمدی‌نژاد می‌داند که روستای بشاگرد کجاست اما مسوولان نمی‌دانستند چه مسافتی را برای رسیدن به این مراسم طی کردم.خانواده‌ام و یک روستا منتظر بودند که به دختر روستایشان افتخار کنند و زمانی که از ما قدردانی می‌شود من را برای لحظه‌ای از تلویزیون ببینند اما با ما این چنین برخورد شد.

این ملی پوش فوتسال بانوان ادامه داد: هزینه آمدن به استادیوم آزادی حدود 500 هزارتومان شد. حتی پول بلیط هواپیما برای برگشت را نداشتم و مجبور شدم به ترمینال بروم تا به صورت زمینی به روستایم برگردم. وقتی مراسم تمام شد فدراسیون حتی نپرسید کجا می‌روید؟ فاطمه اعتدادی شبانه به ترمینال رفت تا به شهرش بازگردد و اصلا نمی‌دانم که آن وقت شب بلیط گیرش آمد یا خیر. ما این همه بدبختی کشیدیم. باور کنید من زانو ندارم و آسیب دیدگی‌ام شدید است حتی دو بازی آخر در کره‌جنوبی را با آمپول به زمین رفتم سوالم این است که برابر این تلاش‌ها، چه تشکری بود که از ما کردند.

وی گفت:وقتی در بین مراسم خواهرم زنگ زد و گفت چرا برروی سکو نمی‌روید، بغض گلویم را گرفت و نمی‌توانستم حرف بزنم. خانواده‌ام می ‌گفت مگر شما مثل آقایان نیستید و مدال نگرفته‌اید پس چرا حتی اسمتان را نمی‌گویند؟! من هیچ پاسخی نداشتم که به آن‌ها بدهم و خجالت کشیدم. زارعی ادامه داد: گفتند با دو سکه از ما تقدیر می‌کنند که هنوز سکه‌ای هم به دست ما نرسیده است و من دست خالی به محل زندگی‌ام برگشتم.

 

بازگشت تیم ملی فوتسال بانوان

ملی پوشان فوتسال با استقبال مسئولین فدراسیون فوتبال و خانواده ها وارد فرودگاه امام خمینی (ره) شدند.به گزارش سایت رسمی فدراسیون؛ تیم ملی فوتسال بانوان پس از کسب عنوان قهرمانی جام ملتهای فوتسال آسیا برای اولین بار، بعدازظهر امروز از طریق فرودگاه امام خمینی وارد تهران شد.مسئولین فدراسیون فوتبال و خانواده های بازیکنان در فرودگاه امام خمینی (ره) از بازیکنان استقبال کردند.

گفتنی است، سیدرضا افتخاری- رئیس کمیته فوتسال، محمدرضا ملامحمد- رئیس کمیته فرهنگی، علی صدیقی- رئیس کمیته تشریفات، امیرحسین حسینی- رئیس روابط عمومی، نادر وصولی پور، شیرازی- کمیته تشریفات، مهدیه محمد خانی، المیرا ثمینی پور، فاطمه علیپور، شهرزاد نصیری، زینب علیزاده، مرین عرب، سمیه دهقانیان، دکتر نصیر زاده، رئیس تربیت بدنی داشنگاه پیام نور، فرشته شجاعی و خانواده های بازیکنان در فرودگاه حضور داشته و با اهدای گل و پرچم ایران از ملی پوشان استقبال کردند.
 
 

پایگاه اینترنتی مترو اعلام کرد:   گل فهیمه زارعی نامزد بهترین گل تاریخ فوتسال

پایگاه اینترنتی مترو، گل تیم ملی فوتسال بانوان ایران به مالزی را کاندیدای بهترین گل تاریخ فوتسال اعلام کرد. به گزارش ایسنا، این پایگاه اینترنتی نوشت: گل فهیمه زارعی ملی‌پوش تیم فوتسال بانوان ایران در مرحله گروهی مسابقات قهرمانی زنان آسیا به مالزی نامزد کسب عنوان بهترین گل تاریخ فوتسال شد.تاکنون 67 درصد مخاطبان این پایگاه اینترنتی به این گل رای مثبت داده‌اند.

این پایگاه اینترنتی همچنین نوشت: چه چیز می‌تواند بهتر از یک ضربه آرام و زدن یک گل با یک بازی روان باشد؟ گل تیم ملی فوتسال بانوان ایران به مالزی و رقم خوردن نتیجه 4- 2 در مسابقات قهرمانی آسیا با یک گل زیبا نشان داد که ایران یک تیم بزرگ است. بعد از آغاز حرکت از نیمه خودی تیم ایران، یک ریسمان چهارنفره و انفجاری تشکیل شد و زارعی با یک ضربه دقیق توپ را به سمت چپ دروازه روانه کرد. این واقعا فراموش‌نشدنی است. این گل در دقایق ابتدایی بود. واقعا پرشور است.

 
 

 


http://shabaveiz.ir/detail/News/393394/9096

چاپ خبر