قوه قضائیه باید آخرین مرجع رسیدگی باشد

کد مطلب: 388417  |  تاريخ: شنبه ۶ تیر ۱۳۹۴  |  ساعت: ۱۸:۱۱


مسئول سابق نمایندگی ولی فقیه در نیروی هوافضای سپاه:

قوه قضائیه باید آخرین مرجع رسیدگی باشد

مسئول سابق نمایندگی ولی فقیه در نیروی هوافضای سپاه گفت: به دلیل گستره جرم و فساد، قوه قضائیه توان مقابله با این حجم از جرایم را ندارد و به نظر می‌رسد در بسیاری از مسائل باید آخرین مرجع رسیدگی باشد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز ، حجت‌الاسلام سید احمد محی‌الدین میرمرشدی امروز در اصفهان در بیان ابعاد شخصیتی شهید بهشتی اظهار کرد: ایشان از استوانه‌های بزرگ انقلاب اسلامی بودند که قبل و بعد از انقلاب ددر تحولات فرهنگی، سیاسی و اجتماعی ایران و در جذب روشنفکران سراسر جهان اسلام بسیار تأثیرگذار بودند.

وی با تأکید بر اعتماد امام به شهید بهشتی تصریح کرد: با اعتمادی که امام (ره) به ایشان داشتند، مسئولیت تشکیل شورای انقلاب را بر عهده ایشان گذاشته و بعد هم به عنوان رئیس قوه قضاییه منصوب شدند.

مسئول سابق نمایندگی ولی فقیه در نیروی هوافضای سپاه اضافه کرد: از خدمات شهید بهشتی می‌توان به ایجاد ساختار بسیار محکم برای قوه قضائیه، تثبیت و خدشه‌ناپذیری جایگاه این قوه در قانون اساسی و همچنین تبیین نظام قضایی مبتنی بر اسلام اشاره کرد.

وی ضمن تأکید بر استفاده از فضای حوزه و دانشگاه برای تربیت نیروهای انسانی در قوه قضائیه تصریح کرد: نخستین قانون اسلامی شدن قوه قضائیه در زمان شهید بهشتی تدوین شد، هر چند منافقان اجازه حیات طبیعی را به ایشان ندادند، در همان فرصت کوتاه با اقدامات این شهید قوه قضائیه جزو مترقی‌ترین و جامع‌ترین ساختارهای قضایی در دنیا شد.

میر مرشدی اضافه کرد: قوه قضائیه بعد از چند لایه تغییر مدیریت زمینه‌های فراوانی برای ایجاد یک حرکت سالم قضایی فراهم کرده اما به دلیل گستره جرم و فساد، سوء‌مدیریت‌ها در نظام اجرایی و تصمیم‌گیری‌های غلط در سیستم قانون‌گذاری، قوه قضائیه توان مقابله با این حجم از جرایم را ندارد و به نظر می‌رسد در بسیاری از مسائل قوه قضائیه باید آخرین مرجع باشد.

وی با اشاره به اینکه بحث نظارت بر قضات مسئله مهمی است، عنوان کرد: به نظر می‌رسد نظارت‌های درستی در این زمینه انجام نمی‌گیرد و بعضا برخوردهای نامناسب با افراد مراجعه‌کننده سبب کم‌رنگ شدن اعتقاد به عدالت‌محوری در میان مردم می‌شود.

 

منبع:فارس


http://shabaveiz.ir/detail/News/388417/9067

چاپ خبر