کلیه اخبار مرتبط با واژه "آداب و رسوم عزاداری ماه محرم"
 مراسم پیشواز ماه محرم ۳۰ شهریور در یاسوج برگزار می‌شود
به همت اداره‌کل میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد

مراسم پیشواز ماه محرم ۳۰ شهریور به همت اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در شهر یاسوج برگزار می‌شود.
یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۰:۰۰
آداب و رسوم عزاداری ماه محرم در شهرستان رابر

همزمان با مراسمات عزاداری اباعبدالله الحسین سالار شهیدان در شهرستان رابر هم مثل سایر جای جای نقاط کشور اسلامی برپاست و این روزها مساجد و حسینیه ها میزبان عزاداری حسینی می شوند .
یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۲:۳۵:۰۰
آئین‌های عزاداری محرم در کهگیلویه و بویراحمد

همزمان با فرا رسیدن ماه محرم، آیین های عزاداری مختلفی با توجه به فراخور فرهنگ و شیوه های مرسوم هر منطقه در استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود.
سه شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ - ۰۰:۴۹:۵۷
آشنایی با آداب و رسوم عزاداری ماه محرم در استان کهگیلویه و وبویراحمد + عکس

استان کهگیلویه و بویراحمد مرکب از هشت شهرستان بویراحمد ، کهگیلویه ، گچساران ، دنا ، بهمئی ، باشت ،لنده و چرام با جمعیتی بالغ بر ۶۳۴ هزار نفر و مساحتی در حدود ۱۶ هزار و ۲۶۴ کیلو متر مربع ، چونان پلی ارتباطی ، استان های فارس ، اصفهان ، چهار محال و بختیاری ، خوزستان و بوشهر را به هم مرتبط ساخته است .
سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۳:۲۴
آداب و رسوم عزاداری ماه محرم در روستای کش طالقان استان البرز

مراسم عزاداری ماه محرم در روستای کش طالقان از جهاتی با مراسم عزاداری در شهرهای بزرگ تفاوتهای زیادی دارد و نکته قابل تحسین حفظ فرهنگ و سنت قدیمی که از سوی بسیاری از بزرگان و علما مورد حمایت قرار دارد و آن این موضوع که از وسایل خاصی مثل زنجیر،طبل،علم و….استفاده نکرده و از اشعار شاعران قدیمی نظیر مرحوم ناظم د نبلیدی و شاعران بزرگ که در مدح امامان شعرهای وزین و بسیار با مفهومی ارائه کرده اند استفاده کرده و تنها با سینه زنی و آن هم با خلوص هر چه تمام تر به برگزاری مراسم مشغول می شوند .
یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۵:۰۰
آداب و رسوم عزاداری ماه محرم درشهرستان مهران

محرم و عاشوار از دیر باز با زندگی مردم شهرستان مهران در استان ایلام و با نهاد و سرشت اهالی مسلمان این دیار که تا سرزمین نینوا فاصله چندانی ندارد عجین شده است.
یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۵:۰۰
آداب و رسوم عزاداری ماه محرم در لرستان

مردم استان لرستان در ایام محرم هر کدام به نوعی ارادت خود را به امام حسین(ع) و مقوله عاشورا به اثبات می‌رسانند، به طوری که مرد و زن پیر و جوان در مراسمی که بیشتر با همان شیوه سنتی برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند.
یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۰:۰۰
آداب و رسوم عزاداری ماه محرم در ایلام

ایلام یکی از شهرهای صددرصد شیعه ی ایران اسلامی است که نشانه ی بارز این مردم ولایت مداری و محب اهل بیت بودن آنهاست .ماه محرم از ارزش ویژه ای نزد مردم ایلام برخوردار است. به طوری که از چند روز پیش از فرارسیدن ماه محرم همه جا را بوی محرم می گیرد و ایلام رخت عزا بر تن می کند.
یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۰:۰۰