کلیه اخبار مرتبط با واژه "دوران بارداری"
مغز حیوانات و تخم مرغ خام در دوران بارداری ممنوع
زنان باردار

دبیر انجمن علمی مامایی ایران با بیان اهمیت تغذیه در دوران بارداری، گفت: مصرف مغز حیوانات به علت احتمال ابتلا به باکتری لیفتریا و تخم مرغ خام در دوران بارداری ممنوع است، همچنین زنان باردار باید از تماس با حیوانات خانگی بپرهیزند.
جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۰:۰۰
آیا آمیزش جنسی در دوران بارداری به جنین آسیب می رساند ؟/تماس جنسی دوران بارداری چگونه باید باشد؟

آیا می توانیم در طول بارداری آمیزش داشته باشیم؟ معمولاً در یک بارداری عادی نزدیكی برای زن باردار سالم و همسرش ایرادی ندارد. برخی پزشکان آمیزش جنسی را در ۴ هفته آخر بارداری ممنوع می کنند، ولی همه پزشکان با این نظر موافق نیستند. معمولاً زوجین می توانند
سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۴:۰۰:۰۰
آغاز مصرف ویتامین و مکمل های غذایی را قبل از دوران بارداری
نیازهای قبل از بارداری

پروفسور سلطان زاده با اشاره به نقش موثر فولیک اسید در خون سازی اظهار داشت: فولیک اسید نوعی ویتامین است که کمبود آن در خانمها قبل از بارداری و نیز در ماههای اول بارداری موجب آسیب و ضایعه لوله عصبی جنین و زایمان زود رس می شود.
سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۰:۰۰
مراقبت از پوست/باید ها و نبایدهای مراقبت پوستی در دوران بارداری/تغییرات هورمونی در طول دوران بارداری

در دوران بارداری به دلیل تغییرات هورمونی و سایر تغییرات، پوست بدن ممکن است جوش بزند یا تغییر رنگ دهد. اگر اطلاعی از باید ها و نبایدهای مراقبت پوستی در دوران بارداری ندارید به مطالب زیر توجه فرمایید.
جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۵:۰۰
پوسیدگی دندان/مشکلات دهانی شایع در بارداری/پریودونتیت و پیامدهای ضعیف بارداری

زنان باردار به چند دلیل در معرض خطر بالاتر پوسیدگی دندان قرار دارند که عبارتند از: افزایش اسید در حفره دهان، تمایل زیاد به خوردن شیرینی جات و توجه کم به بهداشت دهان و دندان.
جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۰:۰۰
از سیر تا پیاز تغذیه در دوران بارداری
قابل توجه خانم های جوان

معمولا خانم های باردار این جملات را زیاد شنیده اند؛ باردار هستی باید به اندازه دو نفر غذا بخوری، زیاد غذا بخور تا بچه تپل و سالمی بدنیا بیاوری، این ها نصیحت های دلسوزانه اطرافیان است. درمورد آنها چه فکر می کنید، آیا صحت دارند؟
جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۴:۵۵:۰۰
آیا باردارها باید از یکسری اعمال خوداری کنند؟

باورهای نادرستی چون زنان باردار موی خود را رنگ نکنند،نوشیدنی های کافئین دار ننوشند، ماهی نخورند و از این دست باورها را زیاد شنیده ایم. اما آیا حقیقت دارند.
یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۴:۰۰:۰۰
بارداری مانعی برای ورزش کردن نیست!
ورزش های بارداری

آیا فکر می کنید در دوران بارداری تنها باید استراحت کنید؟ این تفکر غلطی است که تا بحال زیاد شنیده ایم. ورزش کردن در دوران بارداری فواید بی شماری دارد؛ زایمانی راحت، اضافه وزن متعادل، تحرک و فعالیت و... تنها گوشه ای از فواید ورزش در دوران حاملگی است.
یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۴:۰۰:۰۰
 علائمی که هرگز نباید در بارداری نادیده بگیرید
دوران بارداری

وقتی با علائم و نشانه های غیر منتظره و عجیب که از روند طبیعی حاملگی دور است رو برو شدید، به پزشک مراجعه کرده تا سلامتی خود و نوزادتان را حفظ کنید.
دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۰:۰۰
 استفاده از لوازم آرایشی و مشکلاتی در دوران بارداری
دوران حاملگی

در ۳ ماهه اول بارداری استفاده از لوازم آرایشی کاملا ممنوع است. زیرا استفاده از این مواد مشکلاتی را برای مادر و جنین بوجود می آورد.
دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۰:۰۰
نکات مختلفی درمورد بارداری و مادر شدن
مرحله ای از زندگی زنان

دوران بارداری و مادر شدن مرحله ایی از زندگی زنان است که نیاز به دانستن نکات فراوانی دارد.
جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۰:۰۰
چگونه در دوران بارداری خوب بخوابید
خواب راحت

وقتی که در حال بزرگ کردن یک بچه در شکم تان هستید داشتن یک خواب آسوده به راحتی امکان پذیر نیست. نکات ساده زیر را رعایت کنید تا در بارداری راحت بخوابید.
پنج شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰:۰۰
هر آنچه باید درمورد اضافه وزن بارداری بدانید
وزن حاملگی

دوران بارداری که نه ماه است به سه دوره سه ماه تقسیم می شود و طی این دوران مادران با اضافه وزن رو به رو می شوند. این افزایش وزن معمولی در دوران بارداری برای خانم ها متفاوت است اما به صورت طبیعی حدود ۱۱/۵تا ۱۶ کیلو گرم پیشنهاد شده است .
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۵:۰۰
تغییرات بدنی در دوران بارداری را جدی بگیرید
دوران بارداری

دوران بارداری تغییرات بدنی بسیاری به همراه دارد که اگر به این تغییرات اهمیت ندهیم، در بارداری و پس از آن بر سلامت افراد و کاهش یا تشدید بیماری‌ها تاثیر می گذارد.
پنج شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۵:۰۰
در دوران بارداری چه محصولات آرایشی استفاده کنیم یا نکنیم
مادر و نوزاد

دوران بارداری، زمان بسیار حساسی برای مادرو نوزاد است. برای استفاده از مواد آرایشی در دوران بارداری نزد پزشک متخصص بروید.
شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۰:۰۰