اختصاص ۳۷ میلیارد تومان به طرح بازآفرینی شهری یاسوج، دهدشت و گچساران
اختصاص ۳۷ میلیارد تومان به طرح بازآفرینی شهری یاسوج، دهدشت و گچساران

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: وزارت راه و شهرسازی مبلغ ۳۷ میلیارد تومان برای بازآفرینی شهری سه شهر بزرگ استان اختصاص داده است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، عزیز فیلی در نشست ستاد بازآفرینی شهری گفت: جمعیت ساکن در بافت فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیررسمی یاسوج ۸۴ هزار نفر، در گچساران ۴۱ هزار نفر و در دهدشت ۱۵ هزار نفر است.

معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مسافت بافت فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیررسمی یاسوج یک هزار و ۱۲۲ هکتار، گچساران ۴۶۱ هکتار و ۱۶۲ در دهدشت است.

در ادامه عبدالحمید نژادصفوی اظهار کرد: ۳۱ هزار و ۳۷۲ نفر در یاسوج، ۳۳ هزار و ۳۴۸ نفر در گچساران و ۱۵ هزار و ۸۴۶ نفر در دهدشت در بافت فرسوده ساکن هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به وضعیت سکونت‌های غیررسمی گفت: ۵۲ هزار و ۸۷۵ در یاسوج، ۳۷ هزار و ۶۰۰ نفر در گچساران در سکونت‌گاه‌های غیررسمی ساکن هستند و در دهدشت جمعیتی وجود ندارد.

وی به مسافت بافت فرسوده در سه شهر بزرگ استان اشاره کرد و یادآور شد: ۲۵۶ هکتار بافت یاسوج، ۱۶۴ هکتار بافت فرسوده گچساران و ۱۶۲ هکتار بافت شهر دهدشت است.

این مسوول بیان کرد: مسافت سکونت‌گاه‌های غیررسمی یاسوج ۸۷۰ و گچساران ۲۹۷ هکتار است، ضمن اینکه وزارت راه و شهرسازی در راستای بازآفرینی شهری مبلغ ۳۷ میلیارد تومان به استان اختصاص داد که این مبلغ تا پایان سال ۹۷ جذب می‌شود.

نژادصفوی خاطرنشان کرد: این میزان اعتبار بر اساس شاخص جمعیت، مطالعات، محله‌های ناکارآمد و سایر حوزه‌ها اختصاص داده می‌شود.

در ادامه این نشست شاهرخ کناری به حاشیه‌نشینی در منطقه مادوان اشاره کرد و گفت: جمعیت حاشیه‌نشین منطقه مادوان ۶۵ هزار نفر است و آسیب‌های اجتماعی این منطقه به یک معضل فرا استانی تبدیل شده است.

وی بیان کرد: مادوان در حاشیه‌نشینی به عنوان پایلوت بوده اما اکنون که پول و اعتبار بازآفرینی شهری اختصاص داده شده حاشیه درست شده است.

فرماندار بویراحمد عنوان کرد: شهر مادوان با مشکلات و‌ کمبودهایی مانند نبود فضای آموزشی و تفریحی و …مواجه است که ۶۵ درصد اعتبارات بازآفرینی شهری به شهر یاسوج اختصاص یابد.