قهرمانی حق فرازبام است اگر آقایان بگذارند!
قهرمانی حق فرازبام است اگر آقایان بگذارند!

هندبال فرازبام خائیز به عنوان پدیده لیگ برتر هندبال کشور حق دارد به مقام قهرمانی برسد اما برخی بی‌عدالتی‌ها و رفتارهای تبعیض‌آمیز اجازه نمی‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، دور برگشت لیگ برتر هندبال آقایان کشور هفته گذشته آغاز شد.

تیم هندبال فرازبام خائیز دهدشت به عنوان نماینده استان در این دور از رقابت‌ها دور رفت خوش درخشید و توانست با اقتدار در رده سوم جدول جای گیرد.

فرازبام در هفته نخست دور برگشت رقیب نیروی زمینی کازرون بود این دیدار در شهر کازرون برگزار شد و فرازبام نتوانست از سد رقیب عبور کند.

سید روح‌الله احمدی سردبیر پایگاه خبری راه ملت طی یادداشتی از نحوه قضاوت در دیدار هفته نخست دور برگشت لیگ برتر هندبال آقایان انتقاد کرده و گفته نیروی زمینی کازرون گرچه بازی را برد اما اخلاق را واگذار کرد.

در این یادداشت با اشاره به موفقیت‌های فرازبام و ظهور به عنوان یک پدیده نو در ورزش هندبال آمده است: فرازبام خاییز دهدشت از آن دست تیم‌هایی بود که امسال موفق به حضور در لیگ برتر شد خود را برای جنگ بزرگ آماده کرد در میان قدرت‌های هندبال ایران و به خوبی در نیم فصل اول نیز این را نشان داد.

اگر بخواهیم فرازبام را با مجموعه سپاهان و ذوب آهن مقاسیه کنیم به راحتی متوجه توان مالی و ظرفیت‌ها و مجموعه‌ها می شویم پس باید جان سخت باشی تا بتوانی در این لیگ زنده بمانی.شکست‌های فرازبام متأثر از چند علت بود که در ذیل می‌آید.

بازی با سپاهان اصفهان در دهدشت برابر بود تا اینکه مثل همیشه لطف و محبت داوران شامل یک تیم خاص شد و ناگهان نیمکتی که آرامش نداشت برایم قابل باور نبود تیمی که سابقه حضور در آسیا را داشت نیمکت و بازیکنان خود را نتواند کنترل کند و دوران تحت تاثیر در دقایق پایانی  قرار دهد و فراز بام با یک امتیاز سپاهان بازی را باخت.

متاسفانه این بار حتی سرپرست فدراسیون و رئیس کمیته مسابقات از نزدیک شاهد شاهکار داوران شان در اسلام آباد غرب بودند چیزی که باعث می‌شود دورلو هفته بعد برای دیدار نجف آباد و فرازبام به دهدشت بیاید و برای اولین بار برای هندبال در یک شهرستان تماشاگرانی می بیند که باورش نمی‌شود.

وقتی در vip  از او سوال کردم که می‌دانید تمام این تماشاگران بلیط خریده‌اند با تعجب گفت یعنی تمام کسانی که در سالن هستند بلیط خریدند؟ گفتم بله، این ها عاشقانه هندبال را دوست دارند، تماشاگرانی که بدون هیچ توهینی و کوچکترین اتفاقی شاهد بزرگترین سمفونی عاشقانه برای هندبال در یک شهر کوچک هستند از پیرمرد ۸۰ ساله تا کودک ۱۰ ساله در آن سالن باتمام شوت‌های بازیکنانشان با آسمان می‌پریدند.

اما بازی هفته گذشته و هفته نخست دور برگشت لیگ برتر هندبال در کازرون متاسفانه شاید برای اولین بار بود که در یک مجموعه ورزشی که سال‌ها و سال‌ها باید نماد اخلاق و بزرگی باشد چنین چیزهای را می‌دیدیم از ثانیه صفر تا پایان بازی اخلاقی وجود نداشت متاسفانه شعارها که هماهنگ شده بود نمی‌توانم حتی کوچکترین شان را به زبان بیاورم واقعاً کودکی که به ورزشگاه آمده بود چه گناهی داشت، اسم ورزشگاه تختی بود ولی شعار تماشاگران آن چیزی نبود که ما از کازرونی‌های باغیرت سراغ داریم.

مجتبی حیدرپور که در تمامی رده‌های ملی زحمت کشید، پسری که برای این سرزمین با جان دل در ورزشی که شاید مثل فوتبال مثل والیبال و حتی مثل فوتسال دیده نمی‌شود زحمت کشید پیراهن تیم ملی را پوشید و حالا شایسته این گونه برخوردها نبود.

نیروی زمینی کازرون بازی را برد ولی اخلاق را همان ابتدای بازی باخت شاید بهترین جمله این باشد که در کازرون اخلاق ذبح شد.

این سه بخش بالا را نمی‌خواهم تمام دلیل شکست‌های فرازبام بدانم ولی این را می‌گویم شاید فرازبام بازی بزرگان هندبال را برهم زده شاید آن‌ها راضی نباشند شهر کوچکی بالای آن جدول باشد.

یا واقعا قضاوت‌ها طبیعی بوده است ؟ولی نماینده فدراسیون هندبال آقای می آبادی آیا صحنه‌ها را نمی‌دید؟ طبق قانون می‌توانست بازی را قطع کند و حتی بدون تماشاگر ادامه دهد ضمنا چرا در هفته آخر دور رفت لیگ وقتی بازی نیروی زمینی کازرون و سپاهانهمین اتفاق افتاد و فحاشی شد آقای کرمی به فدراسیون گزارش داد و این بازی بدون تماشاگر بود چرا با چه تضمینی و چه دست‌های پشت پرده تعلیق می‌شود و بعد در بازی با فرازبام این چنین اتفاق افتاد؟ آیا واقعا ناظران همه چیز را دیدند و گزارش می‌دادند.
(مثال پرتاب چاقو و فحاشی)آیا نباید سرپرست فدراسیون قدرتمندانه به این مسایل ورود کند و آیاهای بی‌جوابی که ادامه دارد.

آیا واقعاً فراز بام وارد یک بازی شده که نباید می‌شد؟ فراز بام حق دارد قهرمان شود حق دارد به غیر از بعضی تیم‌ها روی سکو برود.