تاکسی‌های سوار بر موج بی‌نظمی در دهدشت
تاکسی‌های سوار بر موج بی‌نظمی در دهدشت

ترافیک تاکسی‌‌های خط بیمارستان ورود آمبولانس اورژانس به محوطه بیمارستان را با مشکل رو به رو کرده است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس،  بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت تنها مرکز ارائه خدمات درمانی به جمعیت چهار شهرستان کهکیلویه،چرام،لنده و بهمئی است که با حجم بالایی از مراجعان و بیماران روبه‌رو است.

این بیمارستان به عنوان محیط ارائه خدمات درمانی که روزانه پذیرای بیمارانی از نقاط مختلف این شهرستان‌هاست در معرض ترافیک و آلودگی صوتی ایجاد شده از سوی تاکسی‌داران است.

صدای ممتد بوق تاکسی‌هایی که دقیقا جلوی درب ورودی بیمارستان برای خود ایستگاه راه‌اندازی کرده‌اند و ترافیک ایجاد شده از معضلاتی است که اگر جلوی آن گرفته نشود یک آسیب جدی است.

تاکسی‌های مسیر بیمارستان برای سوار شدن مسافر توقف طولانی مدت دارند و ورود آمبولانس اورژانس به داخل بیمارستان را با مشکل روبه رو می‌کند.

رانندگان این مسیر در حالی همانند خط‌های ویژه برون شهری تا تکمیل مسافران انتظار می‌کشند و راضی نیستند با یک یا دو مسافر جابجا شوند که کورس کوتاه بیمارستان تا مرکز شهر را می‌توانند چند باره طی کرده و مسافر جابجا کنند.

این در حالی است که آژانس تلفنی روبرو بیمارستان هم در رقابت با تاکسی‌ها برای جابه‌جایی مسافر جلوی بیمارستان صف کشیده و بار ترافیک را سنگین‌تر کرده است.

بی‌نظمی و ترافیک در ایستگاه‌های تاکسی موضوع جدیدی نیست نشست شورای ترافیک چندین بار برای ساماندهی ایستگاه بیمارستان تصمیم گرفته و مصوبه روی کاغذ آورده اما زور هیچ کدام از این مصوبه‌ها به تاکسی‌ها نرسید و فعالیت آن‌ها باعث گره ترافیکی می‌شود.

با توجه به انتقال اورژانس و مشترک بودن مسیر دسترسی به این مرکز درمانی و بیمارستان جلوی بی‌نظمی و شلوغی تاکسی‌ها اگر گرفته نشود خدمات‌رسانی به بیماران مشکل خواهد شد.