سرشک قلم
سرشک قلم

مهدی دهقان مشتانی اهل و ساکن روستای مشتان از بخش مرکزی کازرون در استان فارس، حب آل زهرا (س) در دل داشته و با دلدادگی به ذراری پاک فاطمه اطهر (س)، حضرت بی بی حکیمه (س)، تلاش بی شائبه ای در معرفی و شناسایی آن بقعه متبرکه داشته است. ایشان  در مقام یک شهروند در راستای مرتفع شدن مشکلات آستانه مطهر دختر باب الحوائج، گام های مستمر و مثبتی برداشته است. گاهی در ارتباط با مسیر زیارتی این مکان معنوی  دچار دغدغه شده است؛ گاهی وقت به بهسازی و تعریض مسیر جاده این امام زاده معترض مسولان وقت شده و با ارائه راهکارهایی، نگرانی خویش را از نبود توجه کافی به ایجاد زیر ساخت ها و بسترهای لازم در نبود اطلاع رسانی لازم، مشکلات رفاهی-زیارتی، راه اندازی کارخانه یخ در جوار آستانه، کمبود خدمات بهداشتی و محدودیت خدمات رسانی بهداشت و سلامت، راه اندازی سیستم تلفن همراه و مشکلاتی از این دست ابراز داشته است.

مهدی دهقان مشتانی اهل و ساکن روستای مشتان از بخش مرکزی کازرون در استان فارس، حب آل زهرا (س) در دل داشته و با دلدادگی به ذراری پاک فاطمه اطهر (س)، حضرت بی بی حکیمه (س)، تلاش بی شائبه ای در معرفی و شناسایی آن بقعه متبرکه داشته است

ایشان  در مقام یک شهروند در راستای مرتفع شدن مشکلات آستانه مطهر دختر باب الحوائج، گام های مستمر و مثبتی برداشته است. گاهی در ارتباط با مسیر زیارتی این مکان معنوی  دچار دغدغه شده است؛ گاهی وقت به بهسازی و تعریض مسیر جاده این امام زاده معترض مسولان وقت شده و با ارائه راهکارهایی، نگرانی خویش را از نبود توجه کافی به ایجاد زیر ساخت ها و بسترهای لازم در نبود اطلاع رسانی لازم، مشکلات رفاهی-زیارتی، راه اندازی کارخانه یخ در جوار آستانه، کمبود خدمات بهداشتی و محدودیت خدمات رسانی بهداشت و سلامت، راه اندازی سیستم تلفن همراه و مشکلاتی از این دست ابراز داشته است.

این زائر مشتاق، سال ها دلش به عشق اهل بیت عصمت و طهارت (ع) تپیده است. نشان به آن نشان که قلم در بنان (سرانگشت) گرفته و با نامه نگاری ها معقول و منطقی با مسوولان به ارائه پیشنهاد و انتقاد درباره مرقد مطهر حضرت بی بی حکیمه (س) و امورات آستانه مبارکه آن امام زاده همام پرداخته است. اوقاتی از فعالیت های مستمرش را به قلم آرایی پیرامون این مرقد منور، موج زائران آن از اقصی نقاط دنیا و تشریح کرامات وافر آن امام زاده عظیم الشان پرداخته است.

وی، زمانی با دوربین عکاسی به شکار صحنه های ناب دلدادگان خواهر امام رضا (ع)، اشک های دردمندان و سوز دل زائران رفته است. صحن حرم، بوسه زدن بر ضریح، نمای معماری حرم، کاروان های زیارتی، عشق به اهل بیت عصمت و طهارت و جلوه های بدیع این معصوکم م زاده، نماهای دیگری از تصاویر ثبت شده دهقان می باشد.

این دلداده حضرت بی بی حکیمه (س) در تیتر روزنامه ها، رفاه حال زائرین مرقد منوره آن امام زاده (س) را نیازمند تخصیص اعتبارات مسئولین، مساعدت خیرین وتوجه دلدادگان می داند.

در ایامی دیگر ، اشک از قلمش سرازیر و بر صحیفه های روزنامه ها و نشریات جنوب کشور،تعریض پیچ های تند،عرض،کم دید و سراشیبی های خطرناک از چهار راه بی بی حکیمه(س) تا بقعه متبرکه کاکامبارک(ع) را ماندگار نموده است.

این زائر کازرونی عکس های جالب و زیبایی از مرقد مطهر دختر امام موسی  کاظم(ع)،بقعه متبرکه کاکامبارک(ع) غلام با وفای آن امام زاده و ضریح نورانی کنیز با نجابتش، بی بی گل خاتون(س) برداشته است. این آثار هنری را در فضای  اطلاع رسانی به معرفی آستانه متبرکه یکی از امام زادگان با فضل و کرامت در جنوب ایران اسلامی در حوزه نفت خیز شهر دوگنبدان پرداخته است.

مهدی دهقان مشتانی جوانی است که رد قدم هایش را در میان سوتیترهای نشریات استان های فارس،خوزستان،بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد می توان به درشتی دید. قدم هایی که در طواف کعبه دلدادگی اش هرگز خسته و مانده نشده اند

خود او چنین می گوید: علاقه شدیدی به مکان مقدس زیارتی حضرت بی بی حکیمه (س) دارم.از روستای ما(مشتان) سالی پنج الی هفت کاروان زیارتی عازم این مرقد مطهر می شوند؛این آمار شامل مسافرت های شخصی زوار نمی شود.

در طول زیارت هایم شاهد چندین کرامت صادره از این بانوی واجب التکریم بوده ام. برخی از جوانان منطقه ما که گرهی در ازدواج آنها می افتاد وقتی به زیارت مرقد مطهر ایشان مشرف می شدند به ضریح مقدس دخیل می بستند و بعد از مدتی مقدمات ازدواج آنها فراهم می شد.

حکایت کرامت دیگر از این قرار بود که شخصی قریب دوازده سال ازدواج کرده بود؛ اما صاحب فرزندی نمی شد. به همراه کاروان زیارتی روستا به عزم  زیارت خواهر شاه چراغ در گچساران قدم برداشت.در آن مکان نورانی، حاجت روا شد.اکنون صاحب دختر و پسری است .به پاس کرامت و عنایت دختر موسی بن جعفر(ع) اسم آنها را مزین به نام های مبارک حکیمه و رضا نموده است».