۸۰۰ هزار نفر تاکنون در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند
۸۰۰ هزار نفر تاکنون در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند
تاکنون 800 هزار نفر با ثبت‌نام در سامانه سماح برای سفر به عراق در ایام اربعین اعلام آمادگی کرده‌اند. دبیر کمیته ثبت‌نام و اعزام زائران اربعین می‌گوید: ۶۴۵ هزار نفر با پرداخت هزینه بیمه، ثبت‌نام خود را قطعی کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، ستاد مرکزی اربعین اعلام کرده که همه زائران برای زیارت اربعین باید در سامانه سماح ثبت‌نام کنند و نام‌نویسی در این سامانه با پرداخت حق بیمه قطعی خواهد شد.

ثبت‌نام قطعی ۶۴۵ هزار زائر اربعین در سامانه سماح

حمیدرضا محمدی، دبیر کمیته ثبت‌نام و اعزام زائران اربعین با اشاره به نام‌نویسی ۸۰۰ هزار زائر در سامانه سماح می‌گوید: ۶۴۵ هزار نفر از آنها ثبت‌نام قطعی کرده‌اند، همچنین بیش از ۴۰۰ هزار نفر از مرز مهران عازم عراق می‌شوند.

۶۰ درصد زائران مرز مهران را برای خروح از کشور انتخاب کردند

امسال مرزهای زمینی مهران، شلمچه، خسروی، چذابه، تمرچین و باشماق در ایام اربعین باز است و حتی مرزهای خسروی و تمرچین به طور شبانه‌روز فعال خواهد بود. علاوه بر این، تعداد گیت‌های مرز مهران افزایش یافته تا زائران کم‌تر پشت مرزها معطل شوند.

با وجود ایجاد امکانات رفاهی در مرز خسروی، همچنان بیش از ۶۰ درصد زائران اربعین مرز مهران را برای خروج از کشور انتخاب کرده‌اند. البته اتوبوس‌های مسافربری نیز برای انتقال زائران به مرز مهران نسبت به گذشته افزایش یافته و حدود ۴۰ درصد ظرفیت اتوبوس‌ها برای جابجایی زائران به سمت مرز مهران در نظر گرفته شده است.

سال گذشته بیش از سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در اربعین شرکت کردند که بیش از ۹۰ درصد زائران از طریق مرزهای زمینی عازم عراق شدند.

Views: 3