۱۸۰ اقدام عملیاتی صنعت برق فارس ، برای عبور موفق از اوج بار تابستان ۱۴۰۳
۱۸۰ اقدام عملیاتی صنعت برق فارس ، برای عبور موفق از اوج بار تابستان ۱۴۰۳
معاون طرح و توسعه شرکت برق منطقه‌ای فارس گفت: با هدف پایداری شبکه برق شهروندان شیرازی و عبور موفق از تابستان امسال ۱۸۰ اقدام عملیاتی صنعت برق تعریف شده است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،مهدی توکلی به روند اجرای پروژه “خط تلسکوپی چهارمداره ۲۳۰ به ۶۶ کیلو ولت سفیر اشاره کرد و گفت: این پروژه که یکی از ۱۸۰ اقدام صنعت برق برای عبور موفق از اوج بار تابستان امسال است، گامی برای پایداری شبکه برق شهروندان شیرازی خواهد بود.

معاون طرح و توسعه این شرکت ادامه داد: طول این خط، ۸ کیلومتر و به صورت چهار مداره با دو مدار ۲۳۰ و دو مدار ۶۶ کیلوولت و با استفاده از برج‌های تلسکوپی و مشبک در حال اجراست.

توکلی به موقعیت جغرافیایی این پروژه نیز اشاره کرد و افزود: خط مذکور از بلوار سفیر جنوبی شیرز آغاز شده ، پس از عبور از بلوار سفیر شمالی، بلوار فرزانگان و بلوار هنردار سایت تخلیه زباله‌های ساختمانی را دور زده و در نهایت در روستای سید صفری در کیان آباد به خط ۲۳۰ کیلوولت نیروگاه فارس – ملک مکان متصل می شود.

معاون طرح و توسعه شرکت برق منطقه‌ای فارس و بوشهر، در پاسخ به این سوال که این پروژه استانی است یا ملی پاسخ داد: پروژه استانی است اما به لحاظ بودجه‌ای می‌توان آن را ملی هم تعریف کرد.

علیرضا کریم‌زاده مجری طرح خطوط انتقال شرکت برق منطقه‌ای فارس نیز به اعتبار در نظر گرفته شده برای این پروژه اشاره کرد و گفت: برآورد هزینه اجرای پروژه ۱۶۰ میلیارد تومان بوده که با توجه به تورم موجود و افزایش قیمت‌ها این مبلغ اکنون ۲۵ درصد افزایش داشته است.

به گفته کریم‌زاده پروژه “خط تلسکوپی سفیر” که از خرداد ماه ۱۴۰۰ آغاز شد و طبق برنامه‌ریزی و پیش‌بینی انجام شده مقرر بود تا اسفند ۱۴۰۳ بهره برداری شود بنا به درخواست شرکت توانیر و با تامین بخشی از نقدینگی مورد نیاز اجرای پروژه توسط وزارت نیرو با اقدامی جهادی در خردادماه سال جاری پروژه اتمام و آماده بهره‌برداری خواهد شد.

مجری طرح خطوط انتقال شرکت برق منطقه‌ای فارس در ادامه با اهمیت همکاری دستگاه‌های اجرایی و متولی و همچنین شهروندان در زمان اجرای پروژه‌ها، عنوان کرد: هرچند تعامل ارگان‌هایی همچون شهرداری، نیروی انتظامی و شرکت توزیع برق در اجرای پروژه‌های شهری بسیار حائز اهمیت است اما مردم مهم‌ترین نقش و تاثیر در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های مهم و بزرگ را دارند چراکه گاهی به اندازه ۳۰ ثانیه عدم توقف و عبور با عجله شهروندان از مسیرهای اطراف طرح، افزون برمشکلات بسیاری که برای کارگران اجرایی پروژه رقم خواهد زد احتمال وقوع حوادث و افزایش هزینه‌های اجرایی را در پی خواهد داشت که این امر نیاز به همکاری رسانه‌ها و فرهنگ‌سازی بین شهروندان دارد.

کریم‌زاده بر اهمیت راه‌اندازی چنین طرح‌هایی تاکید کرد و گفت: پروژه‌های بزرگ مقیاس این چنینی قطعاً تاثیرات بسیار زیادی در پایداری شبکه برق و خدمات‌رسانی موثر به هم‌وطنان دارند.

Views: 1