کمک داور ویدئویی ایران ساخت آماده بهره‌برداری در حوزه فوتبال
کمک داور ویدئویی ایران ساخت آماده بهره‌برداری در حوزه فوتبال
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور گفت: کمک داور ویدئویی ایران ساخت از جنبه تکنولوژیکی و فناورانه تکمیل شده و آماده بهره برداری در حوزه فوتبال کشور است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،روح الله دهقانی فیروزآبادی در پاسخ به این سوال که کمک داور ویدئویی ایران ساخت در چه مرحله ای است، اظهار کرد: کمک داور ویدئویی از جنبه طراحی تکنولوژیکی و فناورانه ساخته شده و آماده بهره برداری در حوزه فوتبال کشور است.

وی گفت: تکنولوژی کمک داور ویدئویی ایران ساخت در چندین مکان ورزشی آزمایش شده و مورد استفاده قرار گرفته است.

دهقانی، نهایی شدن و بهره برداری هرچه زودتر از این تکنولوژی بومی سازی شده را نیازمند دریافت مجوز و تاییدیه های رسمی و مرتبط با همراهی وزارت ورزش وجوانان دانست.

رتبه ایران در بخش کاربرد هوش مصنوعی بهزودی ارتقا می یابد
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور همچنین با بیان اینکه اکنون رتبه علمی ایران در هوش مصنوعی در دنیا ۱۷ است، افزود: مرجع این ادعا دیتا بیس های پایگاه های علمی بین المللی همچون اسکوپوس(SCOPUS) است.

دهقانی گفت: البته در حوزه کاربری هوش مصنوعی گزارشی اخیرا در بحث پذیرش هوش مصنوعی منتشر شد که یک محتوای دیگری دارد و با حرکتی که شروع شده برای حمایت از هوش مصنوعی در سال آینده همان ابتدای سال خروجی آن را خواهید دید.

وی وعده داد: در چندماه ابتدای سال ۱۴۰۳ رتبه ایران در بخش پذیرش و کاربرد هوش مصنوعی به شکل قابل قبول و محسوسی ارتقاء خواهد یافت.

Visits: 4