چگونه وکلای قلابی را بشناسیم؟
چگونه وکلای قلابی را بشناسیم؟
یکی از وکلای دادگستری با اشاره به پرونده یک وکیل قلابی بیان کرد: شهروندان با مراجعه به سایت کانون و یا مرکز وکلا از مشخصات، تلفن، آدرس و تصویر وکیل خود اطمینان حاصل کنند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، رسول کوهپایه‌زاده، وکیل پایه یک دادگستری در رابطه با پرونده یک وکیل جعلی بیان کرد: هفتم آبان ماه ۱۴۰۲ رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ آبان ماه رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ طی مصاحبه‌ای اعلام کرد فردی با جعل سربرگ یکی از وکلای مشهور، اعلام اینکه کارآموز وکالت وی است، اقدام به کلاهبرداری ۷ میلیاردی از شاکی پرونده کرده است.

وی ادامه داد: در هفته گذشته با احضار مرجع قضایی مشخص شد که شخص کلاهبردار با جعل سربرگ و امضای اینجانب و اعلام اینکه کارآموز وکالت بنده است، با توسل به عملیات متقلبانه اقدام به کلاهبرداری از شاکی پرونده کرده است.

این وکیل دادگستری بیان کرد: بر اساس تحقیقات صورت گرفته،  متهم هیچگاه وارد دفتر وکالت ما نشده و هیچ گونه ارتباطی با اینجانب هم نداشته، متعاقب این موضوع بنده شکایت جعل و استفاده از سند معجول را در مرجع ذی‌صلاح قضائی مطرح کردم.

این وکیل دادگستری گفت: شهروندان پیش از هر اقدام قراردادی جهت انجام وکالت با بررسی سایت مربوطه از مشخصات آدرس، تلفن و عکس وکسل دادگستری در سایت کانون وکلای دادگستری یا مرکز وکلای قوه قضاییه مطلع شوند و بدون واسطه با شخص وکیل ملاقات و اقدام به تفویض وکالت کنند تا مال باخته و متضرر نشوند و در دام افراد شیاد و کلاهبردار گرفتار نشوند.

Views: 1