پلیس فتا کهگیلویه وبویراحمد: مردم مراقب کلاهبرداری با ترفند واریز سود سهام عدالت باشند
پلیس فتا کهگیلویه وبویراحمد: مردم مراقب کلاهبرداری با ترفند واریز سود سهام عدالت باشند
رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص سو استفاده و کلاهبرداری از شهروندان در پوشش واریز سود سهام عدالت به شهروندان هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،سرهنگ سید مهدی عمران فر روز سه شنبه در جمع خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج، اظهار کرد: مجرمان سایبری همیشه درصدد این هستند تا با استفاده از ترفندهای کلاهبرداری به بهانه واریز سود سهام عدالت به ویژه در روزهای اخر سال که سود سهام عدالت واریز می شود با ارسال لینک های جعلی از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری می کنند.

وی با بیان اینکه براساس اخبار منتشر شده مرحله دوم سود سهام عدالت اواخر اسفندماه به حساب دارندگان سهام عدالت واریز خواهد شد، افزود: مجرمان سایبری از این فرصت استفاده کرده و با ارسال پیامک‌ یا پیام‌هایی از طریق شبکه‌های اجتماعی تحت عنوان واریز مرحله دوم سود سهام عدالت شهروندان را به دیگر صفحات هدایت کرده و از آنها کلاهبرداری می‌کنند.

رئیس پلیس فتای استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: شهروندان به این نکته توجه کنند که برای دریافت سود سهام عدالت نیاز به هیچ گونه پرداخت وجهی نیست و این سود با توجه به اعلام مراجع رسمی در زمان مقرر به حساب‌هایی که قبلا توسط سهامداران اعلام شده واریز خواهد شد.

سرهنگ عمران فر تاکید کرد: کاربران از بازکردن لینک‌هایی با مضامین دریافت سود سهام عدالت که از طریق شبکه‌های اجتماعی و منابع نامعتبر ارسال می‌شود خودداری کنند و اخبار موثق را تنها از طریق جراید و رسانه‌های معتبر پیگیری کنند.

وی ادامه داد: برای پیگیری موارد مربوط به سهام عدالت خود به سامانه الکترونیکی سهام عدالت به آدرس https:‎//samanese.ir و یا به سامانه جامع اطلاعات مشتریان به آدرس https:‎//www.sejam.ir مراجعه کنند.

رئیس پلیس فتای استان کهگیلویه و بویراحمد از شهروندان خواست که هشدارهای پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir بخش ارتباطات مردمی و یا با تلفن فوریت های سایبری این پلیس ۰۹۶۳۸۰ گزارش دهند.

Visits: 3