وزیر دادگستری از مجلس کارت زرد گرفت
وزیر دادگستری از مجلس کارت زرد گرفت
نمایندگان مجلس از پاسخ وزیر دادگستری به سوال نماینده شازند قانع نشدند و به این ترتیب امین‌حسین رحیمی از مجلس شورای اسلامی کارت زرد گرفت.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، در نشست علنی امروز (سه‌شنبه ۱۷ مرداد) مجلس شورای اسلامی، سوال محمود احمدی بیغش نماینده شازند از امین‌حسین رحیمی، وزیر دادگستری مطرح شد و پس از توضیحات وزیر، نمایندگان با ۸۰ رای موافق، ۱۴۰ رای مخالف و ۱۸ رای ممتنع از مجوع ۲۳۸ رای، توضیحات وزیر را قانع‌کننده ندانستند و به این ترتیب، وزیر دادگستری از مجلس، کارت زرد گرفت.

محمود احمدی بیغش در جلسه علنی امروز مجلس در  سوالی از رحیمی وزیر دادگستری، دخالت در روند رسیدگی به پرونده قضایی را مغایر با اصل ۱۶۸ قانون اساسی دانست و در توضیح سوال خود خطاب به وزیر دادگستری گفت: چه کسانی در پشت صحنه، دفاع علنی از جریانی کردند که دارای ابعاد پنهان زیادی در ایجاد رانت و به تله انداختن مومنان به روش های زننده و باطل هستند. آیا شأن وزارت و اختیارات تعریف شده در قانون اساسی و اساسنامه وزارت دادگستری به وزیر اجاره ‌ورود به چنین موضوعات ابهام برانگیزی را می‌دهد؟

احمدی بیغش خاطرنشان کرد که اظهارنظر مقامات باید به گونه‌ای باشد که دستاویزی و مجوزی برای استمرار خطا و غلط واضح برای خطاکاران جسور و گستاخ نشود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی هم‌چنین مدعی شد: طبق اعلام قوه قضاییه، فردی شروع به قتل عمد کرده ، یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان رشوه داده و ضرب و جرح داشته، بعد  چنین فردی ضمانت شده؛ وزیر دادگستری به این موارد پاسخ دهد.

Views: 2