هفت نقطه حادثه خیز در محورهای ارتباطی کهگیلویه و بویراحمد ایمن سازی شد
هفت نقطه حادثه خیز در محورهای ارتباطی کهگیلویه و بویراحمد ایمن سازی شد
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: هفت نقطه پر تصادف و حادثه خیز در جاده های ارتباطی استان با هزینه ای افزون بر ۸۲۰ میلیارد ریال ایمن سازی شد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،حمید رضا پیمانجو روز جمعه اظهار کرد: بیش از ۱۰۰ درصد تعهدات برای رفع و اصلاح نقاط پر تصادف مصوب ۱۴۰۱ توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد تکمیل شده است.

وی افزود: رفع پنج نقطه پر تصادف مصوب شده سال ۱۴۰۱ کمیسیون ایمنی راه های کشور، در تعهد سال ۱۴۰۲ استان بوده که راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کهگیلویه و بویراحمد علاوه بر رفع کامل این پنج نقطه ، ۲ نقطه پر حادثه دیگر که در تعهد سال ۱۴۰۳ این اداره کل بوده است را نیز رفع و ایمن سازی کرده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: این هفت نقطه پر تصادف با هزینه ای افزون بر ۸۲۰ میلیارد ریال شامل نصب مانع بتنی ، اجرای روشنایی، تعریض، روکش، خط کشی در سراسر استان رفع و ایمن سازی شد.

بر اساس برآوردها هزینه هر کیلومتر بهسازی و آسفالت راه‌های اصلی در این استان حدود ۲ تا سه برابر دیگر استان‌هاست.

از مجموع حدود ۶ هزار کیلومتر راه موجود در این استان چهار هزار کیلومتر آن راه های روستایی است.

کهگیلویه وبویراحمد ۶ هزار و ۱۳۹کیلومتر جاده اصلی، فرعی و چهارخطه دارد که از این میزان پنج هزار و ۴۲۰کیلومتر آن فرعی و روستایی است.

استان کهگیلویه و بویراحمد با جمعیتی ۷۲۶هزار نفر جمعیت دارای هشت شهرستان ، ۱۷ بخش و یکهزار و ۶۷۰ روستای دارای سکنه در جنوب غربی ایران واقع شده است.

کهگیلویه وبویراحمد با بیش از ۱۶ کیلومتر مربع یک درصد مساحت کشور را در اختیار دارد.

Views: 3