نرخ بیکاری در کهگیلویه وبویراحمد کاهش یافت
نرخ بیکاری در کهگیلویه وبویراحمد کاهش یافت
معاون توسعه و پشتیبانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: نرخ بیکاری استان پیش از دولت سیزدهم و بر اساس آمارها ۱۱ درصد بوده که هم اکنون و به همت این دولت و تلاش مدیریت اجرایی استان و دیگر متولیان امر به حدود هفت درصد رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،مرادعلی پیوند روز شنبه در جمع خبرنگاران در یاسوج افزود: طرح‌های اقتصادی، تولیدی و اشتغال زایی کلان و زیادی در این استان در دست اجراست که تکمیل این طرح ها در کاهش نرخ بیکاری نقش مهمی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه راه اندازی پتروشیمی گچساران در کاهش نرخ بیکاری در استان نقش مهمی داشته ابراز کرد: با بهره برداری از پتروشیمی گچساران در دولت سیزدهم بیش از یکهزار نفر در این استان به اشتغال مشغول شدند.

پیوند تصریح کرد: جذب بی سابقه اعتبارات، افزایش سرمایه گذاری و کاهش نرخ بیکاری از دیگر اقدامات مهم این استان در دولت سیزدهم است.

وی اظهار کرد: برای توسعه اشتغال باید از نگاه‌های سنتی عبور کرد، به‌طوری‌ که در استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه‌های مختلف ظرفیت‌های مطلوبی وجود دارد که می‌توان در این حوزه‌های طرح‌های عملیاتی ارائه کرد.

پیوند بیان کرد: بهره‌وری نیروی انسانی از برنامه های مهم دولت سیزدهم بود به همین دلیل باید اقدامات دستگاه های اجرایی در حوزه بهره وری نتیجه گرا باشد.

معاون توسعه و پشتیبانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: اقداماتی که از سوی دولت سیزدهم در حوزه بازار کار رخ داده و موجب رونق این بازار شده است.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم تلاش کرد از ورود به حاشیه ها پرهیز کند گفت: با عملکرد مناسبی که در حوزه رسانه ای سیزدهم رقم خورد کمتر شاهد ورود دولت به مسائل حاشیه ای بودیم.

پیوند با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خدمت، انتخابات پیش‌رو را بسیار حساس و سرنوشت ساز عنوان کرد و افزود: مردم با حضور گسترده در انتخابات ریاست جمهوری حماسه دیگری در حمایت از آرمان‌های انقلاب اسلامی رقم می‌زنند.

وی گفت: انتظار می رود خبرنگاران و تمامی فعالان فضای مجازی نسبت به تبیین موضوع انتخابات و برای مشارکت حداکثری شهروندان انجام دهند.

Views: 1