نخستین گروه حجاج ۱۸ تیرماه وارد فرودگاه شیراز می شوند
نخستین گروه حجاج ۱۸ تیرماه وارد فرودگاه شیراز می شوند
مدیر کل فرودگاه‌های فارس گفت: نخستین گروه از حجاج خانه خدا از استان های فارس و کهگیلویه و بویراحمد دوشنبه هجدهم تیرماه جاری از جده وارد فرودگاه بین المللی شیراز می شوند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،فخرالدین کشاورز، سه شنبه در جلسه هماهنگی عملیات بازگشت پروازهای حج تمتع استان فارس در شیراز افزود: عملیات بازگشت حجاج به مدت ۶ روز و تا ۲۳ تیرماه با انجام ۱۴ پرواز شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ادامه خواهد داشت.

وی، با اشاره به آمادگی عوامل فرودگاهی برای استقبال شایسته از حجاج ادامه داد: برای انجام هرچه بهتر این عملیات، هماهنگی لازم با تمام ارکان و مجموعه های مستقر در فرودگاه انجام شده و برای ارتقای سطح کیفی خدمات، تامین تجهیزات ترمینالی از قبیل چرخ دستی، صندلی‌، چک و بازبینی تسمه نقاله‌ها، تامین سرمایش سالن مستقبلین و افزایش کارکنان خدمات و باربری نیز پیش بینی و انجام خواهد شد.

او اظهار کرد: همچنین به منظور پیشگیری از شیوع احتمالی بیماری تب دنگی در جریان بازگشت حجاج، هماهنگی‌های لازم بین مجموعه های فرودگاهی و پایگاه امداد مرزی با محوریت دانشگاه علوم پزشکی صورت گرفته است.

طی روزهای دهم تا ۱۶ خردادماه ۱۴۰۳، سه هزار و ۴۷۳ زائر بیت الله الحرام از استان های فارس و کهگیلویه و بویراحمد از طریق فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز به شهر مدینه اعزام شدند.

Views: 2