زندگی نامه مینا ساداتی/عکس مینا ساداتی و همسرش
زندگی نامه مینا ساداتی/عکس مینا ساداتی و همسرش
مینا ساداتی زادۀ 10 آذر ماه سالِ 1360 در شهر کاشان متولد شد. او فارغ‌التحصیل رشتۀ گرافیـک از دانشـگاهِ هنرهای زیبای تهران می‌باشد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز،مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون متولد ۱۰ اذر ماه سال ۱۳۶۰ در شهر کاشان است. مینا ساداتی لیسانس و فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنر دارد. او بازیگری را با تئاتر استارت زد و سپس وارد سینما شد. خانم ساداتی در جشنواره فیلم تیرانا برنده جایزه برای بازی در فیلم کوتاه بریدگی اولین جایزه خود را کسب کرد و همچنین در جشنواره های فیلم داکا و پکن نیز برای بازی در فیلم تابستان داغ جایزه بهترین بازیگر را کسب کرد. بابک حمیدیان همسر خانم سادانتی متولد سال ۱۳۵۹ در شهر تهران است. او کارشناسی رشته نمایش با گرایش طراحی صحنه دارد.

مسیر حرفه‌ای مینا ساداتی با شرکت در دوره‌های ورکشاپ عباس کیارستمی شروع شد که باعث شد سینما را به صورت جدی دنبال کند و قبل از آن در کلاس‌های فیلمسازی و فیلم کوتاه شرکت کرده بود. بعد از حضوری کوتاه در موسسه کارنامه در سال ۱۳۸۶ در سن ۲۶ سالگی با فیلم زخم شانه حوا به کارگردانی حسین قناعت وارد سینما شد و یکسال بعد با فیلم عیار ۱۴ برای عموم شناخته شده‌تر شد، بعد از بازی در تابستان داغ او در میان بازیگران مطرح‌تر شد.

مینا ساداتی بازیگر سینما است و کمتر نقشی در تلوزیون داشته‌است و اولین بار در سال ۱۳۹۴ در ۳۴ سالگی با سریال تنهایی لیلا به کارگردانی محمد حسین لطیفی وارد تلویزیون شد و اما با این نقش بسیار درخشید و به شهرت رسید. این تنها سریال تلوزیونی این بازیگر درخشان است.

مینا ساداتی درفیلم محمدرسول الله درنقشِ مادر حضرت‌محمد «ص» بـه ایفایِ نقش پرداخـته اسـت.محمدرسول الله فیلمی اسـت با ژانر تاریخی بـه کارگردانی مجید مجیدی کـه داستانِ زندگی کودکی محمد «پیامبر اسلام» را روایت می‌کند.

Views: 20