زندگی نامه مینا جعفرزاده/بیوگرافی مینا جعفرزاده و همسرش بهمن زرین پور
زندگی نامه مینا جعفرزاده/بیوگرافی مینا جعفرزاده و همسرش بهمن زرین پور
مینا جعفرزاده متولد ۱۵ بهمن ۱۳۲۵ در خوی آذربایجان، بازیگر سینما و تلویزیون است تا مقطع دیپلم تحصیل کرد و از زمان دبیرستان وارد عرصه هنری شد سپس به رادیو ملی رفت و با تلویزیون بعد انقلاب به شهرت رسید و همسر مرحومش نیز کارگردان بود

به گزارش پایگاه خبری شباویز،مینا بویوک جعفرزاده متولد ۱۳۲۵ در خوی معروف به مینا جعفرزاده ، بازیگر رادیو ، تلویزیون و سینما اهل ایران است.

او تا مقطع دیپلم تحصیل کرد و از زمان دبیرستان وارد عرصه هنری شد سپس به رادیو رفت و با تلویزیون به شهرت رسید ، همسر مرحومش نیز کارگردان بود

بانو مینا جعفرزاده فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۴۸ تا به اکنون آغاز نموده است و در ایفای نقش در تمامی نقش های واگذار شده توسط کارگردان های متعدد بسیار توانمند بوده است.

مینا جعفرزاده فعالیت خود را به صورت جدی از سال ۱۳۴۸ در رادیو به عنوان گوینده بخش ویژه کودکان آغاز نمود.

وی در خاطره ای آغاز فعالیت خود در رادیو را این گونه بیان میکند: “من در دوران دبیرستانم در درون خودم استعداد بازیگری را یافتم. در همان دوران دبیرستان بود که به اردویی در‌ رامسر رفته بودیم و در آمفی تئاتر آن اردو نمایشی اجرا شد که من هم در آن حضور داشتم.

همان جا بود که فریدون توفیقی مجری رادیو بازی مرا دید از بازی من خوشش آمد و از من دعوت کرد تا به رادیو بروم من هم بدم نمی آمد چون از بچگی به این کار علاقه داشتم.با حمایت‌های جناب توفیقی، بنده توانستم در بخش ویژه مخصوص کودکان در رادیو فعالیت نمایم.”

مینا جعفرزاده فعالیت جدی و سینمایی خود را در سال ۱۳۶۷ با بازی کردن در فیلم “فیل در تاریکی” آغاز نموده است.

یکی از پر خاطره ترین و زیباترین فیلم های مینا جعفرزاده که در آن حضوری بسیار پررنگ داشته است، همکاری کردن وی با اکبر عبدی در نقش خاله جان بوده که برای تمامی ایرانیها اعم از نسل جدید و نسل قدیم تداعی خاطراتی می باشد.

این بانوی هنرمند به دلیل سیمای مهربان خویش و قلب مهربان خود در اکثر نقش های واگذارشده خوش درخشیده است.

از دیگر فعالیت های سینمایی مینا جعفرزاده می توان از مجموعه نابرده رنج، رسم عاشقی و اخراجی ها نام برد که مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

وی همسر بهمن زرین‌پور کارگردان و بازیگر دهه ۵۰ و قبل از انقلاب می باشد. مینا جعفرزاده دربسیاری از کارهای همسرش حضور داشته و زوج هنری موفقی بوده اند. 

اظهارات جالب بانو مینا جعفرزاده در مورد ازدواجش با بهمن زرین پور: “قبل از ازدواجم با جناب بهمن پور در فعالیت‌های متعددی همدیگر را می‌دیدیم و برخوردهای زیادی با هم داشتیم.

وقتی سر کار بودیم جناب زرین‌پور با طنز شیوا و زیبای خود جلوی همکاران به من می‌گفتند که من تو را عقدت می کنم و مهریه را هم کفترهای امام رضا قرار میدهم. من همیشه متعجب بودم چرا مهریه ام را می گفت کفترهای امام رضا بسیاری از همکارانم وقتی این صحنه را می دیدند به من می گفتند که این از تو خوشش اومده است.

یک روز سر ضبط یک کاری بودیم که یک دفعه بهمن زرین پور به من نگاهی کرد و گفت من امروز میام خواستگاری. من بسیار شوکه شدم، اتفاقا همان روز هم آمد اما بدون گل بدون شیرینی و حتی با شلوار لی. پیش پدرم رفت با پدرم صحبت کرد و پدرم مخالفت کرد. وقتی از پدرم دلیل مخالفتش را پرسیدم به من گفت آداب و رسوم را رعایت نکرده است آخه چه کسی با شلوار لی بدون یه دسته گل یا شیرینی به خواستگاری می رود. بعدها دیگران با پدرم صحبت کردم و پدرم قبول کرد بیایند.”

حاصل ازدواج بانوی سینمای ایران مینا جعفرزاده و جناب بهمن زرین پور کارگردان و بازیگر سینمای ایران دختری به نام سولماز زرین پور می باشد.

سولماز زرین پور هم همانند مادر و پدر خود دارای ذوق و استعداد درونی هنر می باشد وی در زمینه موسیقی فعالیت دارد و پیانیست میباشد و در حال حاضر هم پیانو تدریس می کند مینا جعفرزاده و بهمن زرین پور از تک دختر خود سولماز زرین پور یک نوه به نام مسیح دارند. 

بهمن زرین پور همسر بانو مینا جعفرزاده در سال ۱۳۹۵ در هفدهم تیر چشم از جهان فرو بست.

Views: 8