زندگی نامه مسعود ده نمکی/نویسنده و کارگردان
زندگی نامه مسعود ده نمکی/نویسنده و کارگردان
مسعود ده نمکی متولد ۱ اردیبهشت ۱۳۴۸ در اهر آذربایجان شرقی، کارگردان است فارغ التحصیل لیسانس رشته علوم سیاسی از دانشگاه آزاد می باشد که پس از حضور در جنگ در گروه انصار حزب الله حضور داشت و حالا در سینما کارگردانی می کند

به گزارش پایگاه خبری شباویز،مسعود ده نمکی متولد سال ۱۳۴۸، روزنامه نگار، فعال سیاسی، نویسنده و کارگردان اهل اهر ایران است. او مدرک علوم سیاسی از دانشگاه آزاد اسلامی دارد و در زمینه روزنامه نگاری، نویسندگی و کارگردانی مشغول به فعالیت است.

پدر او اصالتا اراکی بوده و مادرش اهل شهرستان اهر میباشد، او زمانی که ۱۰ سال داشته به همراه خانواده اش به تهران مهاجرت کرده و در همان جا ماندگار شده است.

در سال ۱۳۸۶ فیلم بلند خود بنام اخراجی ها را ساخت این فیلم نزدیک ۲.۵ میلیارد فروش داشت، سپس سال ۸۷ اخراجی های ۲ به فروش ۸.۵ میلیارد تومان رسید. در سال ۱۳۹۰ با اخرجی ها سه ۶ میلیارد در سینما فروش داشت.

وی پس از اخراجی ها، اخراجی های ۲ و ۳ را در سال های ۱۳۸۷ و ۱۳۹۰ ساخت. 

آقای ده نمکی علاوه بر سینما دو سریال دارا و ندار در سال ۱۳۸۸ و سریال معراجی ها در سال ۱۳۹۳ را ساخت و به مخاطبان تلویزیون ارائه کرد.

آقای ده نمکی سالها پیش ازدواج کرده و صاحب دو دختر به نام های فاطمه و حنانه میباشد، او از دخترش می گوید:من سعی می کنم با دخترم رفیق باشم. دخترم آدم معتقدی است در ضمن شخصیت منتقدی دارد و اصولا به همه چیز با دید انتقادی نگاه می کند و یکی از منتقدان جدی من و آثارم است.

Views: 5